čtvrtek, 28 prosinec 2017 16:08

Prosinec v naší třídě

Prosinec byl nabitý událostmi : nejdřív k nám do třídy zavítal Mikuláš se svými pomocníky - čerty a anděly,potom jsme se sešli i s rodiči na vánoční besídce, paní učitelka navštívila našeho spolužáka a kamaráda Honzíka a nakonec jsme oslavili naše "malé Vánoce".

čtvrtek, 28 prosinec 2017 16:03

Boží Dar

11.prosince jsme se vydali prozkoumat,zda na Božím Daru bydlí Ježíšek.

čtvrtek, 14 prosinec 2017 19:50

Josef Lada

Ve čtvrtek 14.prosince jsme si ve třídě připomněli významného českého spisovatele a ilustrátora pana Josefa Ladu. Dozvěděli jsme se zajímavosti z jeho života, prohlédli si knihy, které napsal nebo ilustroval, z některých jsme si přečetli krátké ukázky, zkusili jsme namalovat "ladovské" obrázky a zdobili "ladovské" perníčky.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

úterý, 14 listopad 2017 20:11

Překvapení pro rodiče

Je listopad a třídní schůzky se blíží.....a tak jsme spojili příjemné s užitečným. Ve slohu jsme probrali  popis pracovního postupu a hned jsme si to vyzkoušeli v praxi-upekli jsme jablečný závin. A protože ten den byly třídní schůzky,připravili jsme pro rodiče překvapení. Večer na každé lavici čekalo pro maminku nebo taťku nejen "malé vysvědčení", čtvrtletní písemky,ale hlavně báječná, sladká mňamka!

neděle, 15 říjen 2017 16:10

Říjnový výlet

Větrný mlýn, lososí stezku, labyrint v krajině, virtuální let balonem nad krajinou Českého Švýcarska, film " Krajina tajemství" a celou řadu dalších zajímavostí - to viděli žáci v úterý 10.10. na návštěvě v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.

neděle, 01 říjen 2017 16:50

Zpátky do školy

Dva měsíce uplynuly jako voda a my jsme zpátky ve škole. A už jsou z nás třeťáci!!

Hned v září jsme začali trochou historie. 27.září nám paní učitelka vyprávěla o knížeti Václavovi a proč je 28.září v naší republice státním svátkem.

neděle, 25 červen 2017 16:15

Krásný Studenec

Na pěší výlet jsme se vydali v úterý 20.června. Amálčina maminka pro naši třídu připravila trasu, vymyslela úkoly sportovní i vědomostní a na konci cesty na nás čekal poklad. Sladkosti, svítící náramky, nanuky. Byli jsme ušlapaní, unavení a zmožení velkým vedrem,ale všem se výlet moc líbil. Amálčině mamince moc děkujeme za super dopoledne!!