úterý, 06 listopad 2018 12:17

100. výročí vzniku Československa

V letošním roce jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Československa. Toto slavné výročí si připomněli i žáci 6. B v úterý 23. 10. 2018. Společně s dalšími spolužáky z naší školy odjeli do Prahy. Na naši třídu čekal interaktivní program na téma Pražské pověstiMuzeu hlavního města Prahy. Prostřednictvím loutkového představení a interaktivních prvků se žáci seznámili s pěti pověstmi. Krátké příběhy děti provedly po mapě Prahy a seznámily je se slavnou historií. V druhé části dne jsme se prošli po Starém Městě pražském a prohlédli si památky, ke kterým se váží příběhy nejen pražských pověstí, ale také slavné minulosti českého národa.

čtvrtek, 22 únor 2018 07:45

Exotické ovoce v 5.B

Žáci V. B si ve středu ochutnali různé druhy ovoce a zeleniny, které u nás nerostou. Názvy hledali na internetu nebo některé již znali.
Takto to ve třídě vypadalo.

Předvánoční posezení rodičů a dětí z 5.B se uskutečnilo v Hopsariu v Pivovaru. Děti se tam vydováděly a rodiče si vyměnili některé postřehy ze života svých dětí.

pondělí, 18 prosinec 2017 19:19

5.B na zámku

18.12.2017 prožila 5.B dopoledne na děčínském zámku. Děti se seznámily se zvyky a tradicemi knížecí rodiny Thunů. Procházely zámeckými komnatami, které měly připomínat vánoční dobu. Viděly stromeček i dárky pod ním. Pouštěly lodičky z oříšků, voněly k různým druhům koření a poznávaly ho a také si zaveršovaly. Po svačince se přesunuly z útulných komnat zámku do sklepení. Tam již je čekal detektivní případ. Zahrály si ve skupinkách na vyšetřovatelský tým a podle stop zločinu usvědčily vraha. Všechny děti případ vyřešily. Trochu promrzlé se vrátily do školy.

středa, 10 květen 2017 15:58

Po návratu z Mukařova si čtvrťáci pochutnali na ochutnávkovém koši plném exotického ovoce.

pátek, 14 duben 2017 14:48

Velikonoční dílničky

Dne 6.4. naše škola uspořádala pro rodiče a děti velikonoční tvoření ve všech třídách. I naše třída se pustila do výroby velikonočních věnečků z proutí.

úterý, 31 leden 2017 17:53

Pololetní vysvědčení v 4.B