Přestože se může zdát, že návštěva Prahy za účelem rozšíření školní výuky bude nuda, přesvědčili jsme se na vlastní kůži, že to tak vůbec nemusí být. Poté co jsme absolvovali prohlídku expozice v prostorách kláštera Řádu křížovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, nasedli jsme na krásnou loď, která nás svezla po Vltavě kolem Karlova mostu a Pražskými Benátkami (Čertovkou). Během plavby jsme dostali i nápoj a nanuk, což bylo velmi příjemné překvapení.

neděle, 26 srpen 2018 15:01

Minigolf a výlet do Jánské (6. A)

Poslední dva dny školy před vysvědčením jsme strávili mimo školní lavice. Ve středu jsme si zašli zahrát minigolf do S-centra v Děčíně a ve čtvrtek jsme se vydali vlakem do Jánské, kde jsme si prošli prostory bývalé podzemní továrny Rabštejn, které byly používány nacistickým Německem k výrobě válečných letadel. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, prohlédli si dochované materiály a používané nástroje. Na závěr pro nás pan průvodce připravil hru v temných chodbách továrny, takže jsme končili s úsměvem.

Páťáci poslední lednový den dostali hned dvě vysvědčení. Jedno za úspěšné ukončení kurzu plavání a to druhé za chování a prospěch ve škole. A nyní se začít snažit dobře pracovat na další pololetí.

sobota, 23 prosinec 2017 21:30

Vánoce 2017 v 5.A a 5.B

A takhle jsme slavili Vánoce 2017 ve škole. Pro nás, páťáky, to bylo již naposledy společně.

Předvánoční posezení rodičů a dětí z 5.B se uskutečnilo v Hopsariu v Pivovaru. Děti se tam vydováděly a rodiče si vyměnili některé postřehy ze života svých dětí.

pátek, 24 listopad 2017 11:05

Plavecký výcvik páťáků

Páťákům začal 22.11.2017 plavecký výcvik. Projdou deseti lekcemi, aby se stali dobrými plavci.

středa, 25 říjen 2017 11:26

Páťáci v ZOO

17.10.2017 se žáci 5. ročníků zapojili do vzdělávacího programu Den bílé hole. V ZOO učebně plnili úkoly jako nevidomí. Využívali všech smyslů kromě zraku. Vyzkoušeli si, jaké to je nevidět.

sobota, 14 říjen 2017 12:15

Drumbeny

Třídy 5.A a 5.B se zůčastnily workshopu hry na drumbeny. Všichni si to moc užili, bylo to příjemně strávených 45 minut v rytmu hudby.

pondělí, 19 červen 2017 11:40

Čtvrťáci na festivalu

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.