ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
čtvrtek, 15 říjen 2020 10:09

Informace pro deváťáky a jejich rodiče

Vážení rodiče, milí deváťáci,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci probíhá distanční výuka. Byl zrušen Veletrh Škola Děčín 2020, na kterém se představují střední školy a zaměstnavatelé ze širokého okolí. Protože není možné navštívit žádnou ze středních škol a firem v Děčíně a musely být zrušeny i skupinové návštěvy do IPS (Informační poradenské středisko) na Úřadu práce, nabízím Vám alternativu v podobě následujících odkazů.

Na www.skoladecin.cz najdete seznam tzv. „virtuálních vystavovatelů“ včetně prokliku na jejich webové stránky. Můžete si zde prolistovat e-book ROK PŘED „PŘIJÍMAČKAMA“ NA SŠ, průvodce Kam po devítce a dva díly vzkazníku Loňští deváťáci letošním deváťákům.

Na https://www.educaliberec.cz/educazin/ najdete střední školy a vystavovatele pro Liberecký kraj a mnoho dalších užitečných informací. Od 15. 10. Zde probíhá i online vysílání EDUCA ONLINE.

I nadále platí, že IPS při Úřadu práce (bývalá poliklinika) nabízí individuální poradenství k volbě střední školy, součástí poradenství může být i test zájmů. Objednat se můžete na telefonních číslech 950111191, 950111192, 950111193 nebo na emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Tištěný Atlas školství, ve kterém naleznete podstatné informace o středních školách v Ústeckém kraji a přijímacím řízení, žáci obdrží po svém návratu do škol na začátku listopadu.

L. Plechatá, výchovná poradkyně

středa, 14 říjen 2020 10:51

Volby do školské rady 2020 - oznámení

Pro potvrzení již rodiče nemusejí do školy. Více informací v příloze článku.

IMG 20200911 121955

7.B využila jednoho z luxusních zářijových dnů a vyrazila kreslit do zeleně. Konkrétně na Mariánskou louku. Rozloženi na dekách jsme kreslili dominantu našeho města. Prohlédněte si fotky z kreslení i některá naše díla!

pátek, 09 říjen 2020 14:15

Jídelníček 12. 10. - 23. 10. 2020

čtvrtek, 08 říjen 2020 14:06

JABLÍČKOVÝ DEN v 1.A

Povídání a čtení o jablíčkách, jablíčková matematika, jablíčkové tvoření, jablíčková tiskátka i jablíčková pochoutka=štrůdl – to bylo jablíčkové pondělní učení v naší třídě.

čtvrtek, 08 říjen 2020 14:01

Jablíčkový den v 1.B

V úterý 6. října si v 1.B užili všichni JABLÍČKOVÝ DEN. Opravdu nám všem stačilo 1 jablko a s ním jsme zvládli úplně všechno. Český jazyk, matematiku, tělocvik, hudební i výtvarnou výchovu a pracovní vyučování. A protože se dětem den moc líbil a vydařil, brzy si něco podobného zase zopakujeme.

pátek 2. 10. 2020 dva týmy osmáků obhajovaly své znalosti z regionálních dějin v soutěži „Poznej své město“. Tentokrát v terénu žáci poznávali historické objekty na děčínské straně. Každý tým si vylosoval vlastní trasu, kterou v následujících hodinách procházeli a na zastávkách plnili různé úkoly. Museli zapojit „pátrací“ schopnosti, znalosti z dějepisu, německého jazyka, matematiky a dalších předmětů. Oběma týmům se dařilo, jen nepatrný rozdíl bodů posunul jeden z týmů na třetí příčku. Blahopřejeme a děkujeme.

virtuální prohlídka