ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Vážení rodiče!

V době vánočních prázdnin 23., 27., 30., 31. 12. 2019 a 2., 3. 1. 2020 bude v provozu ŠD Kosmonautů, Děčín XXVII, kam máte možnost své dítě přihlásit. Případný zájem oznamte nejpozději do 2. prosince 2019 kterékoliv paní vychovatelce.

Děkujeme za spolupráci, kolektiv vychovatelek ŠD

pondělí, 11 listopad 2019 07:45

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

pondělí, 11 listopad 2019 07:27

Logická olympiáda

V září a říjnu proběhla ve škole Logická olympiáda pořádaná společností Menza.

Dne 6. 11. 2019 se naše třída vydala na děčínský zámek prohlédnout si výstavu Tma přede mnou, tma za mnou.

Výstava byla interaktivní, takže jsme si na čtyřech stanovištích vyzkoušeli, jak vypadá život nevidomého člověka. Na prvním stanovišti jsme se naučili převést nevidomého přes přechod a poslepu jsme zdolali různé překážky. Druhé stanoviště bylo věnované stolním hrám. Děti si zahrály např. Člověče, nezlob se. Na třetím stanovišti jsme si prohlédli domácí potřeby, které nevidomým zjednodušují každodenní život. Pak jsme si poslepu nalili vodu ze džbánu do hrnku. Na posledním stanovišti si děti napsaly své jméno na psacím stroji pro nevidomé.

Pak už jsme si sundali šátky a radovali se, že my máme to štěstí, že vidíme.

pátek, 08 listopad 2019 19:33

Jídelníček 11. 11. - 22. 11. 2019

čtvrtek, 07 listopad 2019 17:10

Vítězství na domácím turnaji v miniházené

Dne 6.11. 2019 odehráli žáci 4. - 5. tříd turnaj v miniházené konaný na naší škole. Turnaje se kromě nás zúčastnily ZŠ Kamenická, Komenského a družstvo namixované z hráčů TJ Slavoj Děčín a výběru základních škol. Náš tým si v prvním zápase poradil s výběrem ZŠ Komenského poměrně hladce v poměru 12:7. Druhý zápas s "Mix týmem" nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou jsme však srdnatě z nepříznivého stavu dokázali v závěru otočit na konečné skóre 15:14. V posledním utkání jsme si to tedy rozdali o první místo se ZŠ Kamenickou. Až na prvních pár minut mělo naše družstvo celý zápas pod kontrolou, a tak jsme si poměrně hladce dokráčeli pro 1. místo v turnaji.

Mimo turnaj se ještě paralelně konaly dovednostní soutěže (např. střelba, slalom a skok daleký), ve kterých byli naši žáci taktéž velmi úspěšní.

Fotky z turnaje: https://tinyurl.com/yxd68e75

čtvrtek, 07 listopad 2019 10:09

Bublinková show

Minulý  týden  měly  děti  ze  školní  družiny  možnost v rámci projektových dnů  " KOUZLENÍ S CHEMIÍ "  shlédnout Bublinkovou show. V úvodu nám kouzelník Jakub předvedl pár svých triků a pak následovalo vystoupení bublinkářky Ingrid, které bylo opravdu úžasné. O naše zážitky se podělte s námi po návštěvě fotogalerie.