Ve čtvrtek 14. 2. se družstvo dívek z naší školy ve složení Eliška Seilerová, Anna Procházková, Barbora Zelená, Barbora Toncarová, Renata Žáková, Kristýna Škodová, Anna Libichová, Anna Kuglerová a Alena Schmidtová zúčastnilo okresního finále v basketbalu. Soutěž se konala ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně a dívky vybojovaly krásné 3. místo, když v posledním souboji porazily družstvo dívek z Gymnázia Děčín. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Naši futsalisté kategorie 8. - 9. třídy odehráli v pondělí 17. 12. 2018 v naší hale 2. kolo školní futsalové ligy, ve kterém změřili síly s týmy ZŠ Slovanka Česká Lípa a ZŠ Rumburk.

Oba zápasy zvládli naši kluci na výbornou a vybojovali si tak postup do finále divize Severní Čechy.

Klukům blahopřejeme a těšíme se na finále!!!

Výsledky:

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – ZŠ Slovanka Česká Lípa                  6:4 (1:4)

ZŠ Slovanka Česká Lípa – Základní škola Rumburk                        10:1 (5:0)

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – Základní škola Rumburk                8:1 (3:1)

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Hollmann, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Filip Tran, Matěj Bednář, Samuel Ridl.

14. 11. se konalo okresní finále ve florbale. Do něho postoupily obě naše kategorie. Mladší skupina 6. - 7. třída a starší skupina 8. - 9. třída byly součástí čtyřčlenných skupin. Postup do kraje zajištovalo jen první místo ve skupině. Naše škola zanechala povedenou stopu.

Starší skupina postoupila na kraj, když porazila všechny své soupeře, nejtěžší zápas svedla se ZŠ Kamenickou. Tento zápas musela naše škola otáčet, zápas měl velké nasazení a byla v něm spousta soubojů. Starší florbalisté potvrdili roli favorita a získali titul okresních šampiónů. Nyní se budou důkladně připravovat na krajské kolo, které se odehraje začátkem nového roku.

Mladší skupina, skončila ve své skupině druhá za ZŠ Kamenickou, která byla v této kategorii vnímaná jako favorit. Vzájemný zápas se nesl ve stejném duchu jako ve starším měření sil. Mladší skupina zahrála úžasný florbal, kluci brzy prohrávali, pak otočili, ale nakonec se štěstí usmálo na soupeře.

Na kluky jsem byl moc pyšný, skóre sice pro nás nesvítilo, ale pro nás to bylo herní vítězství a posun, na který jsme byli i s lehce mokrýma očima pyšní.

6. - 7. třida

Lacina, Bok, Macák, Hruška, Králíček, Huk, Schwarz, Bartoš, Slánský, Duda, Tenkrát

8. - 9. třida

Havriljak, Ridl, Tran, Sochor, Pospíšil, Chovanec, Bräuer, Blažek, Bříza, Krtil

středa, 19 prosinec 2018 19:17

Florbalový potěr poprvé v zápasech

14. 11. se konal na ZŠ Vojanova turnaj pro Florbalové akademie florbalového klubu FBC DDM Děčín. Turnaje se zúčastnily celkem 4 školy – ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Tyršova, ZŠ Březiny, ZŠ Boletice. Na turnaji si zahrála každá škola s každou, krom samotných zápasů si děti užily i doprovodný program za sladké odměny. Na turnaji nešlo o to, kdo skončil první. Šlo hlavně o zážitek. Děti si na konci odnesly nějakou tu maličkost a již nyní se těší na další turnaj.

úterý, 27 listopad 2018 08:25

Na Čeps cupu jsme posbírali pouze zkušenosti

Mezi prvními školními florbalovými turnaji je tradičně prvostupňový ČEPS cup. Letošní ročník okresního kola se odehrál ve Varnsdorfu. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů. Náš tým byl poskládán spíše z mladých, ale nadějných chlapců. Málokterý tým měl hráče 2009, my hned 4 a všichni pravidelně hráli. Do dalších let tak máme kde vybírat. I přes nezkušené mládí jsme si za cíl dali: dostat se mezi dva nejlepší, což zajištovalo postup do krajského kola. To se však nepovedlo. První zápas jsme sice zvládli na jedničku. Ve druhém a třetím zápase jsme však prohráli, o výsledku rozhodla větší individualita na straně soupeře. Poslední zápas o umístění jsme zvládli a rozloučili se s turnajem vítězstvím. Naše cesta ovšem vyřazením nekončí, tým je velice mladý a jeho síla teprve vykvete. Dále budeme pracovat na ranních trénincích a v letošním roce si pro kluky připravíme ještě několik nesoutěžních akcí :)

Sestava:

Nečas, Fröhlich, Zelenka, Pešek, Huk, Mataj, Kučera, Ledvinka

úterý, 27 listopad 2018 08:25

Náš postup do finále zastaven

Ve čtvrtek 22. 11. nás čekaly dva zásadní zápasy o postup mezi nejlepší 4 školní týmy Jr. NBA League v celé České republice. Pro štěstí jsme s sebou vzali školního maskota – klokana.

První zápas byl velmi vyrovnaný a s výhrou o dva body jsme postoupili do užšího finále. V něm jsme se utkali s týmem Brandýsa nad Labem, s kterým jsme svedli urputný boj, ale prohráli jsme o 5 bodů.

Dostali jsme se nejdále ze všech děčínských škol v této soutěži. Odměnou pro naše baskeťáky bude jejich vystoupení a autogramiáda 1. prosince na Mírovém náměstí ve 13 hodin.

středa, 14 listopad 2018 10:50

Úspěch našich malých baskeťáků

Po červnové kvalifikaci do školní basketbalové ligy jsme postoupili vítězně do základní části

Jr. NBA League spolu s dalšími 30 nejlepšími týmy v republice. Vylosovali jsme si tým Chicago bulls a v jeho dresu jsme se umístili v naší skupině na 2. místě.

Tím jsme postoupili do Play-off, kde budeme 22. 11. bojovat spolu s dalšími 7 týmy o další postup do velkého republikového finále.

Náš tým pod vedením pana Jakuba Houšky tvoří žáci: Ondra Musil, Jáchym Libich, Klára Zdražilová a Lukáš Vachel ze 3. tříd, Jonáš Horák, Dennis Nečas, Kryštof Kotek, Marek Houška, Jan Sobíšek, Saša Lažanský a Anežka Žáčková ze 4. B, Kuba Pešek, Bára Luňáčková, Matěj Gabriel a Ondra Špinka z 5. tříd.

Držte nám palce! Jana Chmelová