Ve čtvrtek 14. 2. se družstvo dívek z naší školy ve složení Eliška Seilerová, Anna Procházková, Barbora Zelená, Barbora Toncarová, Renata Žáková, Kristýna Škodová, Anna Libichová, Anna Kuglerová a Alena Schmidtová zúčastnilo okresního finále v basketbalu. Soutěž se konala ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně a dívky vybojovaly krásné 3. místo, když v posledním souboji porazily družstvo dívek z Gymnázia Děčín. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Naši futsalisté kategorie 8. - 9. třídy odehráli v pondělí 17. 12. 2018 v naší hale 2. kolo školní futsalové ligy, ve kterém změřili síly s týmy ZŠ Slovanka Česká Lípa a ZŠ Rumburk.

Oba zápasy zvládli naši kluci na výbornou a vybojovali si tak postup do finále divize Severní Čechy.

Klukům blahopřejeme a těšíme se na finále!!!

Výsledky:

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – ZŠ Slovanka Česká Lípa                  6:4 (1:4)

ZŠ Slovanka Česká Lípa – Základní škola Rumburk                        10:1 (5:0)

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – Základní škola Rumburk                8:1 (3:1)

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Hollmann, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Filip Tran, Matěj Bednář, Samuel Ridl.

14. 11. se konalo okresní finále ve florbale. Do něho postoupily obě naše kategorie. Mladší skupina 6. - 7. třída a starší skupina 8. - 9. třída byly součástí čtyřčlenných skupin. Postup do kraje zajištovalo jen první místo ve skupině. Naše škola zanechala povedenou stopu.

Starší skupina postoupila na kraj, když porazila všechny své soupeře, nejtěžší zápas svedla se ZŠ Kamenickou. Tento zápas musela naše škola otáčet, zápas měl velké nasazení a byla v něm spousta soubojů. Starší florbalisté potvrdili roli favorita a získali titul okresních šampiónů. Nyní se budou důkladně připravovat na krajské kolo, které se odehraje začátkem nového roku.

Mladší skupina, skončila ve své skupině druhá za ZŠ Kamenickou, která byla v této kategorii vnímaná jako favorit. Vzájemný zápas se nesl ve stejném duchu jako ve starším měření sil. Mladší skupina zahrála úžasný florbal, kluci brzy prohrávali, pak otočili, ale nakonec se štěstí usmálo na soupeře.

Na kluky jsem byl moc pyšný, skóre sice pro nás nesvítilo, ale pro nás to bylo herní vítězství a posun, na který jsme byli i s lehce mokrýma očima pyšní.

6. - 7. třida

Lacina, Bok, Macák, Hruška, Králíček, Huk, Schwarz, Bartoš, Slánský, Duda, Tenkrát

8. - 9. třida

Havriljak, Ridl, Tran, Sochor, Pospíšil, Chovanec, Bräuer, Blažek, Bříza, Krtil

středa, 19 prosinec 2018 19:17

Florbalový potěr poprvé v zápasech

14. 11. se konal na ZŠ Vojanova turnaj pro Florbalové akademie florbalového klubu FBC DDM Děčín. Turnaje se zúčastnily celkem 4 školy – ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Tyršova, ZŠ Březiny, ZŠ Boletice. Na turnaji si zahrála každá škola s každou, krom samotných zápasů si děti užily i doprovodný program za sladké odměny. Na turnaji nešlo o to, kdo skončil první. Šlo hlavně o zážitek. Děti si na konci odnesly nějakou tu maličkost a již nyní se těší na další turnaj.

Ing. Tomáš Štěpánek

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo mladších žákyň ve složení Pavlína Kadlecová, Zuzana Toncarová, Denisa Stránská, Nela Podařilová, Nela Kouřilová, Michaela Forró, Stela Libichová, Anežka Nováková, které vybojovalo v konkurenci dvanácti týmů krásné 2. místo v okresním přeboru v přehazované.

Dívkám patří velké poděkování za bojovnost, velké nasazení při hře a výbornou reprezentaci školy!

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:29

Výlet na MS ve florbalu

V pondělí 3. prosince naše škola vypravila autobus s fanoušky z naší školy na mistrovství světa ve florbalu, které se koná v těchto dnech v Praze. Téměř 45 fanoušků si zájezd za svým oblíbeným sportem užila. Kromě sportovních výkonů se dětem líbila samotná atmosféra v O2 aréně. Fandění v téměř sedmitisícovém kotli, doprovodný program i možnost drobného nákupu si všichni užili. „Výlet se povedl a jsem rád, že si děti mohly toto zažít“, dodal závěrem Tomáš Štěpánek - učitel florbalu na škole.

úterý, 27 listopad 2018 08:25

Na Čeps cupu jsme posbírali pouze zkušenosti

Mezi prvními školními florbalovými turnaji je tradičně prvostupňový ČEPS cup. Letošní ročník okresního kola se odehrál ve Varnsdorfu. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů. Náš tým byl poskládán spíše z mladých, ale nadějných chlapců. Málokterý tým měl hráče 2009, my hned 4 a všichni pravidelně hráli. Do dalších let tak máme kde vybírat. I přes nezkušené mládí jsme si za cíl dali: dostat se mezi dva nejlepší, což zajištovalo postup do krajského kola. To se však nepovedlo. První zápas jsme sice zvládli na jedničku. Ve druhém a třetím zápase jsme však prohráli, o výsledku rozhodla větší individualita na straně soupeře. Poslední zápas o umístění jsme zvládli a rozloučili se s turnajem vítězstvím. Naše cesta ovšem vyřazením nekončí, tým je velice mladý a jeho síla teprve vykvete. Dále budeme pracovat na ranních trénincích a v letošním roce si pro kluky připravíme ještě několik nesoutěžních akcí :)

Sestava:

Nečas, Fröhlich, Zelenka, Pešek, Huk, Mataj, Kučera, Ledvinka