Vážení zákonní zástupci,

vzhledem k nařízení vlády ČR o omezeném pohybu osob dojde ke změně termínu vydávání zápisových lístků.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků v úterý 23. 3. 2021 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 a ve pátek 26. 3. 2021 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Z prodlevy nemějte obavy, zápisové lístky budete vyplňovat se svými dětmi až koncem dubna.

Děkuji za pochopení.

L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pátek, 26 únor 2021 11:32

Inzerát: učitel/ka matematiky

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín přijme kvalifikovanou/kvalifikovaného učitelku/učitele matematiky pro druhý stupeň základní školy. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 777621949.

středa, 03 únor 2021 09:04

Příprava na přijímací zkoušky

Žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol mají možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám. Testy, které Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použity byly při přijímacích zkouškách v minulých letech.

Elektronická verze těchto testů je k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Od 1. února 2021 jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021.

Kompletní znění testů k vytištění a zpracování tzv. na papíře je pak k dispozici na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), což je u každého testu rovněž uvedeno.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA (beze změn)

V případě víceletých gymnázií předpokládáme standardní průběh přijímacího řízení, a to jak, co se týče termínů pro podání přihlášek, tak konání jednotné přijímací zkoušky a zachování dvou termínů zkoušky.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA ČTYŘLETÉ MATURITNÍ OBORY (změny)

V případě čtyřletých oborů vzdělání s maturitní zkouškou uchazeč podává přihlášku na dvě školy, ředitel školy však bude mít možnost rozhodnout, zda se v případě jeho školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška nebo školní příjímací zkouška, či od obou zkoušek za stanovených podmínek posléze ustoupí. „V případě čtyřletých maturitních oborů bude mít každý ředitel školy možnost rozhodnout, zda v rámci přijímacího řízení uplatní či neuplatní jednotnou přijímací zkoušku a využít tak pro přijímací řízení služby CERMATu, a to včetně logistické podpory s tím, že by tato zkouška proběhla standardně ve dvou termínech. MŠMT tedy v tomto školním roce nebude trvat na zahrnutí jednotné přijímací zkoušky do přijímacího řízení a umožní ředitelům škol nahradit jí školní přijímací zkouškou, a doplňuji, že tato podoba přijímacího řízení ke vzdělávání v maturitních oborech je zamýšlena pouze pro školní rok 2020/21, vysvětluje ministr školství Robert Plaga.

V případě, že počet podaných přihlášek nebude převyšovat předpokládaný počet přijímaných uchazečů, bude moci ředitel školy následně sám rozhodnout, zda bude jakoukoliv formu přijímací zkoušky na své škole vůbec konat či rozhodne o přijetí uchazečů bez konání zkoušky. Střední školy pak budou moci také rozšířit okruh vysvědčení, která budou v rámci přijímacího řízení zohledněna. Kritéria u jednotlivých škol vyhlásí ředitelé škol ve standardním termínu do 31. ledna 2021 s tím, že školní přijímací zkouška může proběhnout také distančním způsobem. Termín pro podání přihlášky pro první kolo zůstává zachován na 1. března 2021.

talentových zkoušek u uměleckých oborů (konzervatoří), je hlavní změnou prodloužení období konání tohoto typu zkoušky, a to od 4. až 31. ledna 2021. Původní termíny byly u těchto oborů vzdělávání zhruba o polovinu kratší. U oborů gymnázií se sportovní přípravou se pak budou talentové zkoušky konat v termínu do 2. ledna do 31. března s tím, že původně byl termín jen do poloviny února. „Předpokládáme, že to těmto školám umožní dostatečný prostor pro hodnocení práce či výkonu uchazečů s tím, že budou zkoušky rozloženy v čase do delšího období,“ doplňuje Robert Plaga.

V příloze najdete časový harmonogram.

čtvrtek, 19 listopad 2020 22:12

Přijímací řízení 2020-2021

Vážení rodiče, milí žáci devátého ročníku a zájemci o studium na osmiletém gymnáziu z pátého ročníku,

protože mi současná situace neumožnila se s Vámi dnes setkat na původně naplánovaných třídních schůzkách, ráda bych Vás informovala o přijímací řízení na střední školy touto cestou. V příloze naleznete informace o průběhu, podmínkách a termínech přijímacích zkoušek na střední školy. Žáky devátých ročníků budu informovat také po jejich návratu do školy, s Vámi rodiči se doufám uvidím na lednových třídních schůzkách.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pátek, 19 únor 2021 10:07