pátek, 23 listopad 2018 13:21

7. B v Praze

V pondělí 19. 11. 2018 se třída 7. B vypravila do Prahy. Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného, divácky oblíbeného, autorského muzikálu Kapka medu pro Verunku, který navštívilo více než 120.000 diváků.

Po zhlédnutí divadelního představení jsme se vydali na druhou část našeho programu – Vax muzea, které se nachází kousek od Staroměstského náměstí.

Z Prahy jsme si odvezli spoustu zážitků a na povedený výlet budeme určitě dlouho vzpomínat.

pondělí, 05 listopad 2018 12:17

7.B na univerzitě

Dne 26. října 2018 se třída 7.B  vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

neděle, 19 listopad 2017 13:17

Spolupráce s UJEP

Dne 10. listopadu 2017 se třída 6.B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Už jen velkým zážitkem pro naše žáky bylo zasednout do lavic v učebně. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:14

Cesta za poznáním

V pátek 22. 9. 2017 se naše třída vypravila za poznáním – nejprve do Městské knihovny v Děčíně. Tam jsme se seznámili s knihovním systémem a dostali jsme informaci o nejčtenějších titulech. Poté došlo na téma již „praktické“. S paní knihovnicí jsme si popovídali o pohádkách, poseděli s knížkami v ruce, vymýšleli pohádku z určených slov a na závěr jako sladkou třešničku na dortu jsme zhlédli pohádku Splněný sen od Jana Wericha.  Besedou jsme se příjemně naladili a vyrazili vstříc novým zážitkům. Navázali jsme na téma, rozdělili do skupin a snažili se co nejrychleji vyluštit šifru paní učitelky. Cestou zpátky ke škole jsme splnili ještě pár zapeklitých úkolů a nezbývá než se těšit na další stejně povedené dny.

do 1. tříd
virtuální prohlídka