neděle, 19 listopad 2017 13:17

Spolupráce s UJEP

Dne 10. listopadu 2017 se třída 6.B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Už jen velkým zážitkem pro naše žáky bylo zasednout do lavic v učebně. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:14

Cesta za poznáním

V pátek 22. 9. 2017 se naše třída vypravila za poznáním – nejprve do Městské knihovny v Děčíně. Tam jsme se seznámili s knihovním systémem a dostali jsme informaci o nejčtenějších titulech. Poté došlo na téma již „praktické“. S paní knihovnicí jsme si popovídali o pohádkách, poseděli s knížkami v ruce, vymýšleli pohádku z určených slov a na závěr jako sladkou třešničku na dortu jsme zhlédli pohádku Splněný sen od Jana Wericha.  Besedou jsme se příjemně naladili a vyrazili vstříc novým zážitkům. Navázali jsme na téma, rozdělili do skupin a snažili se co nejrychleji vyluštit šifru paní učitelky. Cestou zpátky ke škole jsme splnili ještě pár zapeklitých úkolů a nezbývá než se těšit na další stejně povedené dny.