úterý, 28 leden 2020 22:04

Lyžařský kurz Benecko 2020

Třetí lednovou neděli 19. 1. 2020 jsme první a druhý stupeň vyrazili na lyžařský kurz na Benecko, do hotelu Kubát. Trochu jsme se obávali nedostatku sněhu, ale po příjezdu nás mile překvapila sněhová přikrývka. Po ubytování jsme hned vyrazili na sjezdovku a mohli předvést náš lyžařský um.

pondělí, 23 září 2019 10:35

8. A v Grumbachu (Německo)

Žáci 8. A se zúčastnili ve dnech 9. 9. – 11. 9. 2019 vzdělávacího programu Aeromontana – Všechno přichází z dolů.

Program zajistil partner Erzgebirgsverein e.V z Annabergu v rámci projektu Ad Fontes -  K pramenům.

Hornictví po staletí ovlivňovalo život lidí a jejich okolí v Krušných horách, proto se žáci vydali do odkrytých dolů, hald, vstupů do štol, podzemních chodeb a cáchoven, aby poznali staré techniky a stroje. Vyrobili si dřevěný vodní mlýn, rýžovali zlato, navštívili štolu v krásném historickém městě Annabergu a poznávali přírodu v okolí zmíněného města. Večer si opekli sladké těsto, protože naši průvodci byli vegetariáni, a také si prošli kus lesa při noční hře.

Výjezd byl uskutečněn v rámci česko-německého vzdělávacího projektu AD FONTES realizovaného v rámci programu Interreg V A „Ahoj sousede – Hallo Nachbar“, který je financován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

čtvrtek, 05 září 2019 20:48

Sportovní kurz Řecko - nabídka zájezdu

ŘECKO CHALKIDIKI

APARTHOTEL AKROPOLIS - FOURKA

Termín: 30. 5. – 7. 6. 2020

Ubytování: 2 - 3 lůžková studia a 4 - 5 lůžkové apartmány s balkónem nebo terasou, sociálním zařízením, minikuchyňkou, klimatizací a TV

Cena: 5 990 Kč - cena zahrnuje ubytování, dopravu autobusem, plnou penzi včetně pitného režimu

Aparthotel Akropolis se nachází na kopci s krásným výhledem do krajiny i na moře, které je vzdáleno cca 200 m. V hotelu je zastřešená terasa u bazénu, beachvolejbalové hřiště, travnatá i zpevněná plocha na cvičení a hry, stolní tenis, stolní fotbal, koutek s TV a DVD, bezplatné WiFi. K hotelu náleží vlastní pláž s rychlým občerstvením, lehátky a slunečníky. Nabídka vodních sportů. V letovisku nechybí ani obchůdky, taverny a restaurace s gyrosem a řeckými specialitami.

Vzhledem k požadavku cestovní kanceláře zaplatit zálohu do poloviny měsíce října jsme nuceni vybrat zálohu již v daleko dřívějším termínu, než jste byli vy i my zvyklí. Prosíme tedy, abyste v případě zájmu o zájezd pro Vaše dítě s přihláškou a zaplacením zálohy neotáleli, jinak zájezd nebudeme moci uskutečnit, protože nám cestovní kancelář zruší rezervaci, což by vzhledem k atraktivitě lokality byla velká škoda.

Informace k platbě: zálohu 1000 Kč poslat nejpozději do 4. října 2019 na elektronickou peněženku

Rozpis dalších záloh:

2500 Kč do 25. ledna 2020

2490 Kč do 15. dubna 2020

Pozor!! Omezená kapacita, kdo se dřív přihlásí a zaplatí, má přednost!!

Případné dotazy Vám zodpoví na tel. 412 51 65 47 provolba 16, 602 181 988 paní učitelka Divišová.

pondělí, 02 září 2019 12:47

Itálie 2019

Ve dvou červnových termínech s celkem 130 dětmi vyjela ZŠ Dr. M. Tyrše na sportovní kurz k moři do Itálie. Naším pobytovým místem se letos stala nová lokalita na Palmové riviéře.

Velkým plusem se staly poznávací zájezdy do Říma, které se moc líbily. Již tradičně jsme navštívili i zábavní park Mirabilandia.

Oběma kurzy vládla dobrá nálada, užili jsme si sportování, koupání v moři i bazénu, nechyběla sranda a pohoda. Dopřávali jsme si také výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

středa, 26 červen 2019 20:35

Cestujeme po Chorvatsku aneb V Zadaru a na Pašmanu

Ve čtvrtek jsme vyrazili za západem slunce do historického Zadaru.

Řádíme ve vodě, někteří si uhnali mořskou nemoc z jízdy na šlapadle, vrháme se z hradeb do mořského příboje a naše umělecká akrobacie na přímořském molu vzbuzuje pozdvižení. K vylovení mořské fauny používáme nejen sportovní náčiní, ale někteří z nás obětovali při lovu mořských ježků i vlastní končetiny. Po pobytu na slunci se měníme v živé sněhuláky. Ládujeme se zmrzlinami, až se nám dělají boule za ušima. Sport, koupání a laskominy, to je naše zábava.

6.A, 6.B a 9.A zdraví z Chorvatska

středa, 13 březen 2019 17:11

Sportovní kurs Itálie - informace

čtvrtek, 15 listopad 2018 11:27

Exkurze v Národním technickém muzeu v Praze

Dne 23.10. navštívili žáci 8.B, 9.A a 9.B Národní technické muzeum v Praze. Exkurze se konala v rámci projektového dne "100 let od založení  Československa". Žáci si mohli prohlédnout výstavu Made in Czechoslovakia, která vznikla u příležitosti tohoto výročí. Děti poznaly nejznámější výrobky, které vznikly v Československu a viděly mnoho dobových videí a fotografií.

V muzeu byly také vystaveny dobové automobily, letadla nebo kola.

do 1. tříd
virtuální prohlídka