neděle, 08 březen 2020 09:12

Zima v naší třídě

Zimní období jsme zahájili adventním koncertem v aule naší školy. Na jeden den se naše třída proměnila v čertí třídu s čertím učením. Poté jsme už začali přichystávat pohoštění pro naše rodiče,se kterými jsme si užili předvánoční setkání s vyráběním. Stejně jako v minulých letech, i letos jsme si ve třídě udělali "malé" Vánoce se soutěžemi, pohádkou a nadílkou. Mezitím jsme se ještě stihli zúčastnit vánočních trhů ve městě. Na začátku nového roku jsme se v rámci projektu Svět práce setkali na dopravním hřišti v Ústí nad Labem s dopravními policisty, od kterých jsme se dozvěděli, co je náplní jejich práce a zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti pro chodce a cyklisty. Zapojili jsme se také do projektu " O něco lepší hokej" a zakoupením oranžové stužky jsme alespoň malou kapkou podpořili projekt Kapky naděje.

neděle, 24 listopad 2019 09:01

Podzim v 5.A

Tak už jsme páťáci!!!!!

A podzim jsme si užili. Školní rok jsme  zahájili výletem na nedalekou rozhlednu RŮŽENKU. Byli jsme v ZOO, tentokrát pracovat- zapojili jsme se do projektu "NAHRABEJ  SI " a pomohli jsme naší ZOO zbavit se  spadaného listí. Za odměnu jsme dostali volnou vstupenku,kterou jsme ale věnovali našim novým spolužákům v 1.A. Přihlásili jsme se totiž do celorepublikového projektu " JSEM LASKAVEC" a chtěli bychom během školního roku ( a naše paní učitelka doufá, že i v dalších letech) udělat několik dobrých skutků.V rámci tohoto projektu jsme zašli i do útulku pro opuštěná zvířata na Starém Městě s hromadou dobrůtek pro pejsky a kočičky. Do školy za námi přijel spisovatel Václav Dvořák a seznámil nás se svojí knihou Písečníci a bludný asteroid a v neposlední řadě jsme si připomněli výročí Sametové revoluce -celoškolním projektem .

čtvrtek, 25 duben 2019 15:56

Výuka v ZOO

Ve čtvrtek 25. dubna jsme výuku přesunuli do naší krásné ZOO. S paní Šotolovou jsme si zopakovali vše o NP České Švýcarsko, hlavně o zvířatech, která v našem parku žijí. Některá jsme pak i viděli na vlastní oči v zoologické zahradě a od p. Šotolové se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí a veselých příhod, které v učebnici prvouky nenajdeme.Počasí nám přálo , a tak jsme si užili prima dopoledne.

sobota, 13 duben 2019 10:08

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

středa, 27 březen 2019 17:04

Trochu jiné vyučování

U tématu " Ústecký kraj - Děčínsko - Děčín " odložili žáci učebnice a pracovní sešity a zpracovali daná témata trochu jinak : vyhledávali informace v časopisech, na internetu, zašli na Magistrát města Děčína, informace utřídili a zpracovali do lapbooku, pojmových mraků, plakátů. Na závěr si zahráli pexeso s obrázky Děčínska a vítězka Amálka získala krásné tričko s logem "DĚČÍN  JE BOŽÍ"!!

Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

úterý, 15 leden 2019 10:57

Advent v naší třídě

Stejně jako vloni, i letos jsme si na adventní dobu přichystali spoustu akcí. Nejdříve nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky, pak jsme vyjeli do skanzenu v Zubrnicích , kde jsme si připomněli, jak slavili Vánoce naše babičky a prababičky, na vánočních dílničkách jsme si spolu s rodiči vyrobili pěkný výrobek a rozloučili jsme se těsně před Štědrým dnem pohádkou a malou nadílkou.

pondělí, 22 říjen 2018 08:13

Říjnový výlet

A je tu opět říjen a s ním další výlet. Tentokrát jsme se vypravili do planetária v Praze.

do 1. tříd
virtuální prohlídka