^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Začátek května patřil florbalovému DC OPEN. Což byl osmidenní florbalový maraton, který probíhal na zimním stadionu a jehož součástí byly i turnaje pro 3. -5. třídu, chlapce 6. - 9. třída a stejně staré dívky. Na všech zmíněných akcích se naše škola prosadila. Starší kategorie si odnesli na krku zlaté medaile a nejmenší krásný bronz.

Jako první se v pondělí 6. května představili na zimáku starší kluci 6. - 9. třída. Nejprve ovládli skupinu bez ztráty kytičky, v semifinále si poradili s Rumburkem a ve finále i do třetice v letošní sezóně porazili Kamenickou. Celý turnaj naše škola neinkasovala ani jednou, což je dobrá vizitka naší obrany a brankáře. Zlatá medaile udělala klukům velkou radost. Do All Stars turnaje se dostal Filip Tran a Marek Sochor. Gratulujeme.

sobota, 11 květen 2019 16:46

Naše florbalistky znovu vítězné!!!

Napsal(a)

Ve čtvrtek 9. května 2019 se florbalistky ZŠ Dr. M. Tyrše zúčastnily na zimním stadionu turnaje florbalové ligy v rámci velké akce Děčín open, kterou pořádal florbalový oddíl DDM Děčín. Do turnaje se přihlásilo celkem 7 týmů. V základní skupině porazily Benešov 5:0 a remizovaly s Markvarticemi 1:1, což stačilo k postupu do finále. V něm pak proti Rumburku i přes naši větší aktivitu remizovaly florbalistky z Vrchličáku 0:0. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých v nervy drásajícím souboji naše holky zvítězily až nájezdem v osmé sérii.

Naše zelenobílé florbalistky tak dokázaly, ač před turnajem nebyly považovány za jasné favoritky, celý turnaj vyhrát!

Naše dívky vyhrály florbalovou ligu již pošesté v řadě, což je úspěch z říše snů!!!

Blahopřejeme k prvenství v turnaji, jsme na VÁS pyšní!!!

Sestava: Stanislava Kmochová, Ema Mlatečková, Anna Libichová, Anja Ernekerová, Michaela Mazačová, Hana Kmochová, Natálie Procházková.

pondělí, 29 duben 2019 15:17

Mladý zdravotník

Napsal(a)

Měla jsem tu čest doprovázet naše mladé "zdravotníky" na Oblastní soutěž Mladý zdravotník konané 26. 4. 2019 v Pivovaru Kocour ve Varnsdorfu.

Naši školu velmi dobře reprezentovali žáci 8. - 9. ročníku Patrik Fedoruc  jako kapitán družstva, Barbora Tschakertová, Ester Zelenková, Jan Štverák, Pavel Musil a obsadili krásné 6. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Jana Šmolková

sobota, 23 březen 2019 20:31

Bronz udělal velkou radost

Napsal(a)

14. 3. se odehrál první ročník florbalového turnaje pro první stupeň ZŠ pod hlavičkou AŠSK. Toho se zúčastnilo celkem 9 škol. Ta naše tam samozřejmě nemohla chybět ne jen proto, že se celý turnaj odehrál u nás, ale také proto, že máme ve škole mnoho dětí, které florbal baví. A právě tohoto turnaje se zúčastnilo několik dětí, které chodí dobrovolně ráno každý pátek od 7. hodin tuto bezva hru se učit a hlavně se jí bavit.

Všech 9 škol bylo rozděleno do tří skupin po třech. Na vítěze skupin pak čekala finálová skupina a ostatní týmy hrály o umístění. Našim hráčům se skupina povedla, s přehledem ji vyhráli (12:0, 7:2). Ve finálové skupině však byli o poznání těžší soupeři. V porovnání s nimi nám chyběla výraznější individualita a důraz. ZŠ Březové jsme podehli kvůli zaspanému druhému poločasu 4:7, se ZŠ Kamenická jsme prohráli 2:5, když jsme nedokázali zastavit jejich nejlepšího hráče a troufnu si říci, že i nejlepšího hráče turnaje. Bronz nás však za účast ve finálové skupině neminul a měli jsme z něho velkou radost.

Do dalších týdnů jsem dal slib všem klukům i těm, kteří nebyli na turnaji a na ranní trénink chodí, že připravíme ještě jeden turnaj pro hned dva týmy z naší školy, který se odehraje v květnu na zimním stadionu na speciálním povrchu, protože si to za svůj přístup zaslouží.

Sestava:

Nečas, Pešek, Zelenka, Strnad, Kugler, Libich, Ledvinka, Huk, Němec, Jiruš, Čejka

Ing. Tomáš Štěpánek

pondělí, 04 březen 2019 13:11

Úspěch v recitační soutěži

Napsal(a)

27. 2. 2019 se v Domě dětí a mládeže na Teplické ulici v Děčíně uskutečnilo Městské kolo dětských sólových recitátorů.

Naši školu velmi dobře reprezentovali ve III. kategorii žáků 6. – 7. ročníku  Terezie Vobrubová a Matyáš Picek, ve IV. kategorii žáků 8. – 9. ročníku Štěpánka Pavlišová z VIII. B a Hana Kmochová z IX. B. Po vynikajícím vystoupení v silné konkurenci soutěžících byla oceněna Terezie Vobrubová, která získala Čestné uznání poroty.

Napsal(a)

Ve středu 6. 2. se konalo v Teplicích krajské kolo ve florbale 8. - 9. tříd. Jako vítěz okresního kola se zde společně s dalšími 6 školami utkala i naše. Systém turnaje v krajských kolech je ošemetný. Hraje se jen 2x6 min hrubého času, čímž se potlačuje faktor kvality družstev a zvyšuje faktor náhody. Což se potvrdilo už v našem prvnímu utkání s Teplicemi. Ze tří střel jsme inkasovali 2x a i přes náš velký tlak, ale zároveň nepřesné zakončení, jsme prohráli 1:2. Porážku jsme hodili za hlavu a šli do druhého utkání. To jsme zvládli vítězně 4:1 a tento výsledek nás v kontextu ostatních výsledků v tříčlenné skupině dostal na 1. místo. V semifinále jsme narazili na hokejovku z Litvínova, ten měl z osmičlenného kádru hned tři kluky z Děčína a dokonce dva z nich byli bývalí žáci naší školy (Dan Dej a David Čermák). Na krajích se s Litvínovem potkáváme vcelku často a zápasy nám sedí. Často jsme těžili z toho, že jsme jeli hrát florbal a rozhodčí nepřehlížel faulování soupeře. To se však v tomto zápase nedělo a značně to ovlivňovalo hru. Přesto kluci po zápase dostali pochvalu, což se o rozhodčích říci nedá. Porážka 0:2 nás poslala do zápasu o bronz proti škole z Kadaně. Tento zápas jsme zvládli hlavně fyzicky a po zásluze vyhráli 4:2. Bronz byl vzhledem ke kvalitnímu obsazení turnaje brán všemi deseti. Ranní tréninky tak přinesly své ovoce, klukům za jejich obětování času děkuji. Další akcí bude turnaj 6. - 9. tříd.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:24

Jasný postup florbalistů do okresního finále

Napsal(a)

Poslední listopadový den se konalo okrskové kolo ve florbale pro 8. - 9. třídu. Turnaj měl dvě základní skupiny. Z každé postupovaly dva nejlepší týmy. Ty se poté setkaly navzájem. Naše mužstvo si s přehledem poradilo se základní i finálovou skupinou. Ani jednou jsme neinkasovali a sami jsme nastříleli slušný počet branek. Postoupili jsme tak společně s Kamenickou do okresního finále, které se odehraje 14. 12. Výsledkově to vypadalo dobře, ale umíme zahrát ještě lépe, věřím, že nás ranní tréninky a samotné finále posune herně dále.