Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pátek, 14 červen 2019 08:20

Splněný sen třídy 4. B

V lednu jsme vstoupili do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Za vydělané peníze na jarmarku v dubnu jsme si 12. června splnili svůj sen. Navštívili jsme Jump arénu v Ústí nad Labem. Užili jsme si pod vedením trenérů všechny dostupné atrakce. Mnozí z nás se naučili nové triky a moc se nám tam líbilo.

Žáci 4. B

pondělí, 13 květen 2019 10:21

ABECEDA PENĚZ

V minulém pololetí se žáci tříd 4. B a 5. C zapojili do projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ, který je zaměřený na finanční gramotnost. V lednu se žáci seznámili s obecnými pojmy a vyzkoušeli si, při návštěvě místní pobočky, řadu praktických věcí.

Projekt pro čtvrťáky a páťáky vyvrcholil v dubnu, kdy obě třídy měly JARMARK. Na jarmarku žáci prodávali výrobky, které jejich „firma“ vyrobila v průběhu tří měsíců. Přípravy byly opravdu svědomité. Žáci se hravou formou seznámili s fungováním společnosti a hlavně pracovali s penězi. Snažení se oběma třídám vyplatilo, protože si vydělaly na zasloužený výlet v červnu.

středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

pondělí, 29 duben 2019 08:06

Návštěva zooškoly.

U příležitosti oslav Dne Země se naše třída, 4. B, zúčastnila pořadu Putování po národním parku České Švýcarsko v děčínské ZOO. Nejdříve jsme vyslechli přednášku paní Šotolové o národním parku a jeho flóře a fauně. Pak jsme pokračovali prohlídkou části ZOO, ve které se nacházejí živočichové našich lesů. Viděli jsme rysa, výra, lišku a jiná zvířata, která ve volné přírodě jen tak nepotkáme.

Nakonec jsme se podívali i na nového medvěda a zařádili si v dětském koutku.

Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy.

do 1. tříd
virtuální prohlídka