neděle, 22 leden 2023 14:19

Hravé učení v Techmánii

Baví tě fyzikální pokusy? Máš rád matematiku? Zajímáš se o vesmír? Na své otázky najdeš odpovědi v Techmánii v Plzni. Nebaví tě přírodní vědy, ale rád si hraješ a chceš si vše vyzkoušet osobně? Bude se ti tu líbit jako našim šesťákům. V pátek 20. ledna řádili v areálu Techmánie jako sprinteři, akrobaté, stavitelé, bagristi, ovládali vodní mlýny, zdymadla, kouzlili i cvičili, připomněli si Pythagorovu větu a pomocí 3D technologie proletěli vesmírem.

neděle, 18 září 2022 19:38

„Šesťáci na adaptačním kurzu“

Ve dnech 12. – 16. 9. 2022 se žáci 6. A a 6. B zúčastnili adaptačního kurzu v Tornově mlýnu nedaleko Úštěku. Co jsme tam prožili? Smáli jsme se, soutěžili jsme, stavěli jsme, hledali jsme, schovávali jsme se, tvořili jsme, poznávali jsme, dováděli jsme, luštili jsme, oblékali jsme se, proplétali jsme se, rozplétali jsme se, lovili jsme, sportovali jsme. Prostřednictvím her a soutěží jsme se poznávali s novými žáky i učiteli, učili jsme se spolupracovat, tolerovat se, přizpůsobovat se novým situacím a navázali jsme nová přátelství.

úterý, 22 únor 2022 10:19

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)
  2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole
  3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)
  4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)
  5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2022.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve čtvrtek 3. 3. 2022 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve čtvrtek 10. 3. 2022 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství.

S pozdravem Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

středa, 10 listopad 2021 12:32

Přijímací řízení na SŠ 2021-2022

Vážení rodiče a žáci,

v příloze tohoto článku najdete prezentaci s informacemi k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok, kterou jsem prezentovala na třídních schůzkách 9. 11. 2021.

Na přelomu září a října žáci druhých tříd vyrazili řádit do Krkonoš. Ubytovaní jsme byli v penzionu Vápenka v Horních Albeřicích. Celým pobytem nás provázelo téma Harryho Pottera, které děti moc bavilo. Při poznávání krás našeho pohoří jsme navštívili a prošli stezku korunami stromů, navštívili lanové centrum a projeli se vláčkem Úpáčkem. Celý pobyt se velmi vydařil!

pátek, 22 prosinec 2017 11:13

Řečová prevence

Řečová prevence a logopedická péče u nejmladších žáků školy probíhá i v letošním školním roce. Rodičům žáků přípravné třídy a prvních ročníků byla nabídnuta možnost odborného logopedického šetření logopedkou Mr. Denisou Salabovou. Šetření proběhlo v listopadu a bylo prošetřeno 15 žáků. V současné době tito a další žáci s nesprávnou výslovností dochází na logopedický kroužek, kde pracují pod vedením Mgr. Karin Skálové. Velmi vítaná je i podpora péče o správnou výslovnost a rozvoj řeči, která probíhá v běžných hodinách a hodinách pedagogické intervence. Nezastupitelnou roli zde mají učitelé a asistentky pedagoga, kteří se těmto žákům věnují individuálně.

Všem dětem a žákům přejeme, ať se jim daří!

Mgr. Karin Skálová

pátek, 17 listopad 2017 16:12

Naše první společná práce

Před prodlouženým víkendem u prvňáčků zavoněla skořice a jablíčka. Děti si donesly z domovů jablka a škrabky a s neskrývaným nadšením se pustily do práce. Každý si oloupal a nastrouhal své jablíčko, všichni přiložili ruku k dílu, když se zadělávalo těsto, vymazával plech i připravovala drobenka. Výsledkem našeho dvouhodinového snažení byl skvělý koláč a dva jablečné záviny. Po obojím se jen zaprášilo. K ochutnání nezbylo, ale jak nám to šlo, se podívat můžete!

sobota, 07 říjen 2017 11:48

Hrajeme si s písmenky

Jedním z nejdůležitějších úkolů každého prvňáčka je naučit se číst. Aby se nám písmenka lépe pamatovala, cvičíme je různými způsoby. Podívejte se na jeden z nich. Jak se nám dařila naučená písmenka tvarovat z modelíny. Pro někoho hračka, někomu se až z uší kouřilo. J