středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pondělí, 11 listopad 2019 07:45

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

pondělí, 11 listopad 2019 07:27

Logická olympiáda

V září a říjnu proběhla ve škole Logická olympiáda pořádaná společností Menza.

Školní rok 2019/2020 v přípravném ročníku začal v plném počtu 15 dětí, z toho 14 chlapců a 1 dívka. Září proběhlo ve znamení vzájemného seznamování mezi dětmi a paní učitelkou. I letos máme paní asistentku, která nám všem moc pomáhá. Pravidelně chodíme ven, kde si děti hezky hrají a sportují na školním hřišti. Také často chodíme do lesního parku na vycházky. Děti rády staví domečky z přírodnin a zároveň se učí poznávat různé druhy stromů. Často vyrábíme různé výrobky a rádi malujeme. S příchodem podzimu jsme vyráběli draky, jablíčka, ježka a sovičku z přírodnin. Velkým zážitkem bylo pro děti na Halloween vydlabávání dýně, která nám zdobí vchod u domečku.

Mgr. Kamila Bartůšková

čtvrtek, 31 říjen 2019 13:55

Běh republiky

Dne 28.10.2019 se naši žáci zúčastnili běhu na počest výročí republiky, který pořádal Sokol Děčín. Na trati dlouhé 1km si nejlépe vedli chlapci z 9.A. Adam Rychtecký celý závod vyhrál a Petr Jindra doběhl na 4. místě. Všem děkujeme za účast i za vzornou reprezentaci naší školy.

středa, 23 říjen 2019 09:34

Porcelánka Dubí - 6.A, 6.B

Dne 22. 10. 2019 se třídy 6.A a 6.B zúčastnily exkurze v porcelánce Dubí. Exkurze byla rozdělena na část teoretickou a praktickou. Během teoretické části děti absolvovaly s průvodkyní prohlídku celé továrny, během níž si mohly detailně prohlédnout výrobu porcelánu. V praktické části pak děti dostaly hrníčky, které si mohly podle libosti ozdobit různými samolepkami a následně předat na vypálení. Hotové vypálené hrníčky obdržíme od porcelánky přibližně za 14 dní. Na závěr si děti ještě odběhly do obchůdku s porcelánem, který se nacházel přímo v areálu porcelánky, kde si mohly nakoupit nějaké suvenýry. Výlet do porcelánky se nám moc líbil a už teď se těšíme na další exkurze.

Fotky z exkurze: https://photos.app.goo.gl/TTtABBXwwPygbS68A

čtvrtek, 17 říjen 2019 14:01

Hrabání listí v zoo

Žáci 5.C se hned v pondělí 14.října zapojili do akce děčínské ZOO. Šli pomáhat uklízet do zahrady, hlavně padající listí potřebovalo shrabat a zamést. Děti přišly vybaveny rukavicemi a dobrou náladou k práci. Na pomoc jim byla určena kolečka, hrábě i lopaty. Děti vyčistily celý parkovací prostor, pracovaly jako draci. Všechno všichni zvládli, dostalo se jim i pochvaly od pracovníků zoo a jako dárek dostali žáci volné vstupenky do zoo, které určitě na jaře využijí. Děkuji všem, kteří mohli přijít a přidali ruku k dílu.

pondělí, 07 říjen 2019 12:03

Rozloučení se spolužákem

Do třídy 5.C se po prázdninách nevrátil náš spolužák Pepa. Přestěhoval se. A tak své bývalé spolužáky pozval 4.října na rozlučku. Místo: hopsárium. Připravili jsme si proto pro něho dárek na památku a užili si s ním krásné páteční odpoledne. Pepovi přejeme, aby se mu v nové škole dařilo a hlavně líbilo, aby si tam našel takové kamarády, jakými jsme se mu snažili být i my všichni ve třídě. Bude se nám stýskat, ale určitě to nebylo poslední setkání. Tak hodně štěstí, Pepo!