pondělí, 15 duben 2024 20:13

Školní parlament navrhuje a zlepšuje

Na naší škole tvoří školní parlament ucelený kolektiv, který se skládá z pedagoga a vybraných zástupců z řad žáků jednotlivých tříd. Na pravidelných setkáních společně hledáme řešení pro odstranění problémů a diskutujeme o řešení. Naším cílem je vytvořit komunikační most mezi žáky, učiteli a školním vedením. Školní parlament slouží jako diskuzní fórum, kde se žáci mohou vyjádřit k otázkám souvisejícím se školou. Členové parlamentu shromažďují informace od svých spolužáků o možných zlepšeních ve škole a poskytují zpětnou vazbu na navrhovaná řešení. Samotná schůze školního parlamentu je přínosná i bez konkrétních návrhů, protože podporuje komunikaci mezi účastníky. Učíme se spolupracovat, naslouchat a řešit problémy, které nás ovlivňují. Diskutujeme o našich potřebách a rozvíjíme schopnost sdílet problémy a žádat o pomoc a radu.

Děkujeme řediteli školy za jeho vstřícnost k našim návrhům (nové webové stránky školy, řešení problémů v nových učebnách, vybavení školy dle požadavků žáků) a třídním učitelům za věnování času třídnickým hodinám na diskusi o těchto problémech.