foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Lucie Plechatá

Lucie Plechatá

23 žáků devátého ročníku se ve čtvrtek 25. 4. zúčastnilo veletrhu Girls´ and Boys´ Day 2024, který pořádal Úřad práce v Pirně. Díky evropskému portálu EURES, který se zabývá poskytováním informací o pracovních a vzdělávacích příležitostech v zahraničí a působí pod Úřadem práce ČR od roku 2004, se naši žáci na veletrhu škol a zaměstnavatelů mohli seznámit s možnostmi studia a práce v Sasku. U jednotlivých stánků si naši deváťáci procvičili komunikační dovednosti v němčině a angličtině, získali užitečné informace o vystavujících institucích a prakticky si vyzkoušeli i některé dovednosti. Prohlédli si vybavení sanitky, kabinu traktoru, nechali se učesat, ochutnali pochoutku zvanou prasečí uši, vyrobili si floristické dekorace, nechali si změřit tlak či se navlékli do oděvu saské policie. Na památku si odnesli i drobné odměny v podobě propagačních předmětů, ale i cvičebních obručí. Po návštěvě kantýny, kde žáci ochutnali saské speciality, se seznámili s technickým zázemím místního plaveckého areálu. Dozvěděli se, jak probíhá čištění vody v bazénech, reguluje se množství chlóru apod. Akce se moc povedla, za což děkujeme EURES poradkyni pro Ústecký kraj Bc. Petře Dvořákové, která nám účast na akci zprostředkovala.

čtvrtek, 29 únor 2024 10:20

Máme zlaté záchranáře

Ve středu 21. 2. obhajovalo družstvo naší školy loňský úspěch v soutěži Děčínský záchranář. Náš tým ve složení Jan Jakeš, Matěj Toušek, Václav Jelínek a Matěj Fiala ošetřovali otevřenou zlomeninu stehenní kosti, resuscitovali pacienta. Poradili si s tržnou ránou na hlavě či amputací palce u horní končetiny. Výborně prošli i písemným testem ze zdravovědy. Není tedy divu, že stanuli na stupních vítězů. V galerii se můžete podívat na fotografie a na tomto odkaze máme zachyceno i video https://www.youtube.com/watch?v=_zR4K4wdoU0 . Na naše záchranáře jsme náležitě hrdí.

 Informační web k přijímacím zkouškám - odkaz zde

Nejdůležitější změny:

 • přihlášky na SŠ v digitální podobě (systém DiPSys)
 • 3 způsoby podání přihlášek
 •  přihlášky na 3 střední školy
 • prioritizace škol na přihlášce
 • podání přihlášek 1. - 20. 2. 2024
 • přílohy k přihlášce v kopiích
 • prospěch ze ZŠ je volitelné kritérium pro SŠ
 • většina míst na SŠ bude rozdělena v 1. kole
 • výsledky přijímacích zkoušek až 15. 5. 2024
 • minimální využití odvolání proti nepřijetí ke studiu na SŠ (odvolat se bude možné jen v případě pochybení v řízení)
 • pravidla pro 2. kolo stejná jako pro 1. kolo přijímacího řízení (třetí kolo je v gesci SŠ)

V pondělí 2. 10. navštívili sedmáci Českou Kamenici. Nejprve předvedli schopnost orientovat se na mapě a v terénu. Čtyřčlenná družstva s mapou v ruce objevovala vybrané památky a zajímavosti v historickém jádru města a plnila zadané úkoly. Dalším naším cílem se stal lesopark Brand, který v sousedství města založili už Kinští. Na jednom z městských rybníků jsme objevili prám přivázaný k lanu, nataženém přes rybník. Sedmáci si s chutí zahráli na převozníky. Nikdo si do bot nenacákal ani si s kachnami nezaplaval. Nakonec na řadu přišly mlýnky. Ty původní zde vznikly už za první republiky, v roce 2021 je město na popud místního architekta obnovilo. Z převozníků se tak stali mlynáři. Počasí nám přálo, a tak jsme si na závěr výletu život osladili zmrzlinou.

čtvrtek, 28 září 2023 11:15

Výuka v muzeu aneb Co je to kartografie

V úterý 26. 9. se žáci 7. B nechali zlákat na výukový program Kartografie a geografie v děčínském muzeu. Interaktivní formou se učili orientaci na mapě, přepočítávali vzdálenosti na mapě na vzdálenost skutečnou pomocí měřítka mapy, poznali mapy historické i současné, porovnávali současné názvy místních jmen s německými názvy na mapě z dob první republiky apod. Do muzea se rádi příležitostně vrátíme.

Na konci září se vždy těšíme na soutěž „Poznej své město“, kterou pořádají místní skauti. V jubilejním, desátém ročníku naši školu reprezentovala hned dvě šestičlenná družstva sedmáků. Oba týmy se vydaly po vylosované trase, aby se dozvěděly v terénu něco o historii podmokelské strany našeho města. Kroky je zavedly k památníkům, pomníkům, budovám škol i bývalých továren, pamětním deskám či na vyhlídky a nádraží. Zde museli žáci splnit několik úkolů, aby v souboji s ostatními soutěžícími obstáli. Letos se nám dařilo. Družstvo 7. A získalo sedmé místo mezi třinácti soutěžními týmy z děčínských základních škol. Zástupci 7. B obdrželi stříbro. Gratulujeme a už se těšíme na příští ročník, kdy budeme poznávat děčínskou stranu města.

Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kterým se stanoví termíny konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2023/2024

V Praze, září 2023

Č. j.: MSMT-196/2023-19 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podle § 60c odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanoví termíny konání jednotné přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího řízení pro přijetí do 1. ročníku u oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou stanovených v § 60 odst. 5 a § 62 odst. 4 školského zákona ve všech formách vzdělávání, včetně nástavbového studia, ve školním roce 2023/2024.

úterý, 04 červenec 2023 19:39

Za komáry do výšky na vížku

Poslední červnový výlet ve školním roce 2022/2023 našich šesťáků mířil do Krušných hor. Protože neodvozují svůj název od přídavného jména krušný (rozuměj náročný, nepříznivý), jak si mnozí myslí, ale od staročeského slovesa krušit, tedy těžit nerostné bohatství, ukázaly nám svou vlídnou tvář. Za slunečného počasí nás lanovka z Krupky vyvezla do nadmořské výšky 808 m na Komáří vížku. Daleký rozhled do kraje ani osmikilometrový sestup do Bohosudova nepředčil zážitek z patnáctiminutové jízdy sedačkovou lanovkou. Výlet se stal poslední tečkou za společně stráveným školním rokem. Ať žijí prázdniny.

úterý, 04 červenec 2023 13:06

Šesťáci v Zooparku Chomutov

Jak tančí medúzy? Kolik toho spořádá urial kaspický? Jak často se myje mýval severní? Jak tráví den makak magot? O čem přemýšlí medvěd hnědý? Čím se živí panda červená? Kolik mláďat obvykle vysedí draví ptáci? Jak se liší los evropský a sob polární? Na tyto a mnohé další otázky hledali odpovědi naši šesťáci při červnovém školním výletu do Zooparku Chomutov.

neděle, 18 červen 2023 20:05

Šesťáci v ráji

Týden plný her, soutěží, výletů a sportu jsme prožili v srdci Českého ráje. Zahráli jsme si hry Záchod, Scrabble, Sibiř, Dračí souboj, Módní přehlídku a mnoho dalších. Vylezli jsme na vyhlídku Ervínův hrad, nadlábli se borůvek. Prozkoumali jsme zříceninu hradu Pařez. V Mladějově jsme plnili úkoly s mapou. Prosoukali jsme se myší dírou a propletli jsme se labyrintem Prachovských skal. Do Jičína jsme odjeli na návštěvu k Albrechtovi z Valdštejna. Navštívili jsme Valdštejnovo muzeum a mincovnu a vyrazili si valdštejnský tolar. Noční hru si musíme kvůli dešti nechat na příště, ale pobyt jsme zakončili velkolepou diskotékou.

Ve středu 7. 6. 2023 se vydali žáci šestého ročníku do Prahy na Vyšehrad. Skupiny žáků obdržely mapku a pracovní list. Jejich úkolem bylo objevit památky ve vyšehradské barokní pevnosti a nalézt k nim  požadované informace. Žáci luštili názvy Myslbekových soch, seznamovali se s místními pověstmi, u sochy sv. Václava plnili úkoly v angličtině a na vyšehradském hřbitově hledali hroby slavných českých osobností. Počasí nám přálo a do Prahy se určitě ještě podíváme.

úterý, 06 červen 2023 08:36

CHYTRÝ KVÍZ JUNIOR

31.5. 2023 se v DDM Teplická uskutečnila zcela nová akce - Chytrý kvíz junior pro smíšené týmy žáků 8. a 9. tříd. Za naši školu se zúčastnil tým Želviček ve složení: Jáchym Fröhlich – 9.C,Jan Barcal – 9.B, Anežka Žáčková – 8.B, Matyáš Mataj – 8.B, Adéla Jansová – 8.B a Darina Pytlíková z 8.A.

Moderátor si pro ně připravil celkem 50 otázek z nejrůznějších oblastí, např. z internetu, Netflixu, historie města, fyziky, zeměpisu, dějepisu..... Záměrně se vyhnul tématům z matematiky, ale děti se o ně samy přihlásily, a tak slíbil, že pokud se bude konat další ročník, zařadí i tento obor.

Náš tým vybojoval krásné třetí místo a odnesl si i cenu v podobě hodnotné vědomostní hry.

neděle, 04 červen 2023 20:52

Trofej je naše

Už třikrát v tomto školním roce naši školu reprezentovali naši mladí záchranáři a vždy prokázali skvělou přípravu. Tentokrát své znalosti a dovednosti předvedli v soutěži „Mladý záchranář – dokaž, co umíš“, kterou ve středu 31. 5. 2023 pořádala HZS Ústeckého kraje. Jan Jakeš, Matěj Toušek, Jáchym Snášel a Laura Kožárová z 8. ročníku resuscitovali zraněného, předvedli chladnokrevnost při mimořádné události, prokázali znalost při použití hasičských přístrojů, vázání uzlů, v orientaci na slepé mapě a při topografii, stříkali hadicí na terč, připravovali evakuační zavazadlo, zdolávali překážkovou dráhu. A jací v tom byli? No samozřejmě, že nejlepší, proto taky získali první místo a putovní pohár. Blahopřejeme a budeme držet palce příští rok při obhájení trofeje.

středa, 19 duben 2023 08:38

Mladý zdravotník

Naši žáci z 8. a 9. ročníku se v tomto školním roce úspěšně zúčastnili soutěže Laický záchranář. V sobotu 15. 4. 2023 své zkušenosti a znalosti mohli opět poměřit s ostatními týmy v areálu ZOO Děčín, kde se konala soutěž Mladý zdravotník Děčín, pořádaná Českým červeným křížem. Náš tým, tvořený Matějem Touškem, Ellou Bajerovou, Laurou Kožárovou, Zuzkou Jelínkovou a Adamem Podzimkem, vedl jejich spolužák Jan Jakeš. Žáci prokazovali své dovednosti v několika disciplínách – první pomoc, doprava postižených, obvazová technika – krvácení, předmět v ráně, pneumotorax, bezvědomí, vymknutý kotník. Pro ZŠ Dr. Miroslava Tyrše získali stříbrnou medaili. Blahopřejeme a těšíme se na jejich další úspěchy. Velký dík patří nejen jim, ale i paní asistentce Janě Šmolkové, která je na soutěže připravuje.

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutíLhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou.

Odvolání by mělo obsahovat:

 • Označení správního orgánu, jemuž je určeno

 • Jméno, příjmení, datum a místo narození a adresu trvalého bydliště uchazeče

 • Název školy, kód a název oboru vzdělání, formu vzdělání

 • Důvod nepřijetí uvedený ředitelem školy

 • Důvody odvolání

 • Jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště zákonného zástupce nezletilého uchazeče, popř. jinou adresu pro doručování

 • Datum a podpis nezletilého uchazeče a jeho zákonného zástupce

Mgr. L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Ve středu 22. 3. se vypravili žáci 9. A v rámci výuky dějepisu za zmizelými židovskými sousedy. Kde jinde nasát atmosféru druhé světové války než v bývalé věznici a ghettu? Žáci si prošli objektem Malé pevnosti, vybudované Josefem II. na konci 18. století, která za druhé světové války sloužila jako věznice pro politické odpůrce nacismu z protektorátu Čechy a Morava. Měli možnost vcítit se do uvězněné Milady Horákové, v 50. letech popravené komunisty, či příbuzných atentátníků na Reinharda Heydricha, Jana Kubiše a Josefa Valčíka. Informace o životě v ghettu, získané při návštěvě Muzea ghetta v Terezíně, porovnávali s fragmentem propagačního filmu, který nechali vytvořit nacisté za války, aby prezentovali Terezín jako lázeňské město, které vůdce Hitler daroval za odměnu židovské populaci.

neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

čtvrtek, 16 únor 2023 15:15

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

 1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)
 2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole
 3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)
 4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)
 5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2023.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve čtvrtek 2. 3. 2023 od 11.00 do 12.30 a od 14.00 do 16.00 a ve čtvrtek 9. 3. 2023 od 11.00 do 12.30 a od 13.00 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství.

S pozdravem Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

neděle, 22 leden 2023 14:19

Hravé učení v Techmánii

Baví tě fyzikální pokusy? Máš rád matematiku? Zajímáš se o vesmír? Na své otázky najdeš odpovědi v Techmánii v Plzni. Nebaví tě přírodní vědy, ale rád si hraješ a chceš si vše vyzkoušet osobně? Bude se ti tu líbit jako našim šesťákům. V pátek 20. ledna řádili v areálu Techmánie jako sprinteři, akrobaté, stavitelé, bagristi, ovládali vodní mlýny, zdymadla, kouzlili i cvičili, připomněli si Pythagorovu větu a pomocí 3D technologie proletěli vesmírem.

neděle, 11 prosinec 2022 14:06

Den otevřených dveří na SZŠ v Děčíně

Vybraní žáci z devátého ročníku, kteří by chtěli v příštím roce studovat na SZŠ Děčín, se společně s paní asistentkou zúčastnili dne otevřených dveří na této škole. Na několika stanovištích si procvičili měření tlaku, odběr krve či si vyzkoušeli aplikaci injekce. Učili se zastavit tepenné krvácení a resuscitovat na figurínách. Dále si sami na sobě vyzkoušeli slepecké brýle, hole a seniorský oblek, aby se dokázali vcítit do běžného života starých lidí. Ve cvičné učebně pronikli do tajů péče o ležící pacienty či pečovali o kojence.

středa, 09 listopad 2022 08:25

Přijímací řízení

Vážení rodiče, milí žáci (uchazeči o studium na střední škole),

v níže připojené prezentaci najdete informace k přijímacímu řízení pro následující školní rok. Prezentaci jsme využívala při včerejších třídních schůzkách. Pokud byste potřebovali s čímkoli poradit, napište mi na email nebo zavolejte, případně je možné si domluvit individuální setkání. 

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

neděle, 23 říjen 2022 14:52

Dny řemesel

Zájemci o technická řemesla se ve čtvrtek 20. 10. zúčastnili tradičních Dnů řemesel na Střední škole lodní dopravy a technických řemesel. Seznámili se s technickými dílnami a vyzkoušeli si dovednosti potřebné pro obory zedník, instalatér, strojní mechanik či lodník.

pondělí, 26 září 2022 20:52

Poznej své město

V dalším ročníku historické soutěže „Poznej své město“ naši školu reprezentovalo družstvo 6 žáků z 8. B. Putování za minulostí našeho města je dovedlo do botanické zahrady na Libverdě, v pneuservisu objevili bývalý hřebčín či dohledávali německé názvy obcí na Děčínsku na obelisku v ulici 17. listopadu. Všichni se snažili, a tak náš tým získal krásné páté místo z patnácti soutěžních družstev.

neděle, 18 září 2022 19:38

„Šesťáci na adaptačním kurzu“

Ve dnech 12. – 16. 9. 2022 se žáci 6. A a 6. B zúčastnili adaptačního kurzu v Tornově mlýnu nedaleko Úštěku. Co jsme tam prožili? Smáli jsme se, soutěžili jsme, stavěli jsme, hledali jsme, schovávali jsme se, tvořili jsme, poznávali jsme, dováděli jsme, luštili jsme, oblékali jsme se, proplétali jsme se, rozplétali jsme se, lovili jsme, sportovali jsme. Prostřednictvím her a soutěží jsme se poznávali s novými žáky i učiteli, učili jsme se spolupracovat, tolerovat se, přizpůsobovat se novým situacím a navázali jsme nová přátelství.

neděle, 12 červen 2022 11:49

Volba povolání

Koncem května proběhly na naší škole projektové dny k tématu Volba povolání v rámci projektu Škola pro všechny II. Žáci 6., 7. a 8. tříd byli rozděleni do skupin. Skupiny během dopoledne navštívily několik ze 17 stanovišť, na kterých jim učitelé 2. stupně a asistentka pedagoga prezentovali různá povolání. Žáci tak poznali práci hasiče, zedníka, zahradníka, bubeníka, chemika, pracovníka informačního centra, veterináře, švadleny, pokojské, dětské zdravotní sestry, barmana, maséra, programátora, kosmetičky, zdravotnice, vědce matematika a instalatéra. Na každém stanovišti žáci dostali teoretické informace, co daná profese obnáší – dovednosti, znalosti, jakou potřebují kvalifikaci (učební obor s výučním listem, maturitní obor, vysokoškolské vzdělání), na jaké škole v okolí se dá na tuto profesi připravit. Potom následovala praktická část, v které měli možnost míchat maltu a natahovat štuk, přesazovat rostliny, hasit hasicím přístrojem, vyzkoušet si chemické pokusy s látkami, bubnovat, vytvořit program pro návštěvníky Děčína, přebalit miminko, poskytnout první pomoc, změřit si krevní tlak, resuscitovat zraněného, obvázat zraněného, svařit plastové trubky, namasírovat druhému záda nebo navrhnout správné krmné dávky pro nemocného psa. Prováděli masáž ruky masážním olejíčkem, vyzkoušeli si šití na šicím stroji, namíchali kamarádům nápoje, v časovém limitu stlali postel. Žáci 9. ročníku pomáhali učitelům a asistentce na stanovištích. Poznali tak nejen danou profesi, ale měli možnost vyzkoušet si i metodu vrstevnického učení, která se nám osvědčila už dříve. Jeden tým žáků 9. ročníku dostal za úkol celý den zmapovat a vytvořit fotografickou dokumentaci a prezentaci na webové stránky školy.

https://www.youtube.com/watch?v=FQAf9x5XNN8

https://www.youtube.com/watch?v=1Rura-Z_tHw

středa, 01 červen 2022 17:30

Čím budu?

V rámci projektu Škola pro všechny II proběhly na naší škole velké projektové dny zaměřené na tématiku volby budoucí profese. Do akce se zapojilo všech 10 tříd prvního stupně. Každá třída si prošla a vyzkoušela několik povolání. Společně s hasičem si žáci prohlédli zásahové vozidlo, zkoušeli uhasit pomyslný požár a vyzkoušeli si ohnivzdorný oblek. Seznámili se s prací včelaře, byl jim vysvětlen životní cyklus včel, vyplňovali kvíz, prohlédli si včelařovy pomůcky a vyzkoušeli si ochranný oblek, v němž včelař navštěvuje úly. U kadeřnice získali cenné informace potřebné k péči o své vlasy, která se liší podle pohlaví. Dívky se nechaly slušivě učesat. S myslivcem poznávali lesní zvěř, dozvěděli se o náplni práce myslivce. Zahradnice jim vysvětlila, jak pečovat o rostliny, a žáci přesazovali školní pokojové rostliny ze svých tříd. Zajímavé informace žáci načerpali i od programátora. Vyzkoušel je z jednoduchých algoritmů. Velkou inspirací pro blízké letní prázdniny jim přinesl cestovatel. Žáci dostali zajímavé tipy na výlety, ale také se seznámili s potřebným vybavením pro outdoorovou turistiku. V tělocvičně pod dozorem fyzioterapeutky probíhal nácvik správného držení těla, vyzkoušeli si koordinaci a další dovednosti důležité pro zdravý tělesný rozvoj. Velmi oblíbeným se stal i policista, který žákům připomněl bezpečné chování a nechal je nasednout do policejního auta. Zjištěné informace a vyzkoušené dovednosti si žáci ověřili v pracovních listech.

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutíLhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou.

Odvolání by mělo obsahovat:

 • Označení správního orgánu, jemuž je určeno

 • Jméno, příjmení, datum a místo narození a adresu trvalého bydliště uchazeče

 • Název školy, kód a název oboru vzdělání, formu vzdělání

 • Důvod nepřijetí uvedený ředitelem školy

 • Důvody odvolání

 • Jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště zákonného zástupce nezletilého uchazeče, popř. jinou adresu pro doručování

 • Datum a podpis nezletilého uchazeče a jeho zákonného zástupce

Mgr. L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

 • Pro rodiče žáků 8. tříd připravilo IPS při Úřadu práce v Děčíně online setkání k volbě povolání. Setkání proběhne v pondělí 28. 3. 2022 a ve středu 30. 3. 2022 od 16:00 do 17:00 hod.
 • Více informací naleznete v přiloženém letáku.
 • Cíl – včasné předání informací k volbě střední školy rodičům žáků ZŠ.
 • Obsah – možnosti kariérového poradenství na ZŠ a na IPS (individuální poradenství, besedy se žáky), důležité kontakty, termíny, odkazy, webové stránky, VELETRH ŠKOLA DĚČÍN, profesní diagnostika Comdi, Atlas školství, E-book a další publikace.
úterý, 22 únor 2022 10:19

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

 1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)
 2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole
 3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)
 4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)
 5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2022.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve čtvrtek 3. 3. 2022 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve čtvrtek 10. 3. 2022 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství.

S pozdravem Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

sobota, 18 prosinec 2021 14:56

Je libo animace nebo dabing?

Zkusili jste někdy vytvořit vlastní animovaný film? Dokázali byste dabovat kreslenou pohádku z Divokého západu? Přesně to si vyzkoušeli žáci 9.A, 9.B a 8.B při návštěvě Národního filmového muzea v Praze, kam zamířili v pátek 10. 12. 2021. Prošli si všechny expozice věnované historii filmového záběru, omrkli finty původního animovaného studia Disney Brothers Studio, prohlédli si technické „promítačky“ prvních rozpohybovaných obrázků, nasadili si brýle a sluchátka, aby se ponořili do virtuální reality, ale nejvíc je zaujala možnost vytvoření vlastního animovaného příběhu. Pomocí figurek a počítačového programu rozpohybovali minipříběh. V tzv. „ruchárně“ dostali možnost nahrát zvukové efekty a nadabovat kreslený western. Žáci se nejen pobavili, ale poznali i nové profese. Třešničkou na dortu se stala návštěva Národního muzea s možností prohlídky historické budovy, spojovacího tunelu s videoprodukcí a nahlédnutí do expozic Zázraky evoluce, Okna do pravěku a Sálu minerálů. Exkurzi zakončil pohled na Václavské náměstí z ptačí perspektivy kopule Národního muzea.

sobota, 11 prosinec 2021 19:44

Mikuláš ztratil plášť,...

Už tradičně naše nejmenší žáčky v době adventní navštěvují deváťáci v maskách Mikuláše, andělů a čertů. I letos Mikuláš naděloval sladkosti nejen v přípravné třídě, ale i v prvních, druhých a třetích třídách. Mnozí se na Mikuláše těšili, jiní se ustrašeně otáčeli po čertech a uvítali pohlazení andělů. Ti nejstatečnější si domů kromě dobrot odnášeli i památeční čertovskou šmouhu od pekelníků. Mikuláš s anděly však potěšil i děti z Mateřské školy v Pohraniční. Malí šikulové zazpívali písničky či přednesli básničky. Jistě někteří z nich zasednou příští rok do našich prvních tříd.

sobota, 04 prosinec 2021 22:03

Projektový půlden na zdrávce

Ve středu 1. 12. 2021 navštívilo 18 žáků devátých ročníků Střední zdravotnickou školu v Děčíně. Prošli si čtyřmi stanovišti, na kterých se seznámili s náplní maturitních oborů praktická sestra a sociální činnost. Vyzkoušeli si masáž srdce na figurínách, odběr krve na umělé paži, přebalovali figurínu novorozence či vyměňovali zubní protézy „nemocným“ figurínám. Na vlastním těle pocítili pomocí pomůcek neduhy stáří a díky různým typům brýlí se mohli vžít do pacientů se zrakovými vadami. Na závěr si zahráli pexeso pro zrakově postižené a prohlédli si knihu napsanou a ilustrovanou Braillovým písmem. Návštěva se nám moc líbila a některé žáky inspirovala při volbě budoucí profese.

středa, 17 listopad 2021 13:07

Za válečnou historií do Terezína

Žáci 9. A, 9. B a 8. B v úterý 16. 11. 2021 se vypravili do barokní pevnosti Terezín. Pochmurný listopadový den vytvořil dokonalou kulisu pro vnímání pohnuté historie, která se zde odehrávala během druhé světové války. Naší první zastávkou byla bývalá věznice pražského gestapa v Malé pevnosti. Zde se žáci ve zdech správního a mužského dvora dozvěděli o denním režimu a strastech, které provázely každý den politické, židovské a další vězně. Společně nahlédli do cely, v níž byl vězněn sarajevský atentátník Gavrilo Princip, nebo do vzorové holírny, kterou vězni nesměli navštěvovat. Půlkilometrovou chodbou v hradbách došli na bývalé popraviště a prohlédli si i bazén vybudovaný pro rodiny dozorců. Ve čtvrtém dvoře se dozvěděli o epidemii skvrnitého tyfu, který měl za následek úmrtí velkého počtu vězňů i těch, kteří jim na konci války přišli na pomoc. V kině žáci zhlédli dochovaný zbytek propagačního filmu o Terezíně, kterým nacisté za války chtěli přesvědčit delegaci Červeného kříže, že město Terezín daroval Hitler židům jako oázu uprostřed Evropy zmítané válkou. S historií ghetta zřízeného za války ve vlastním městě byli žáci seznámeni u pietního místa u řeky Ohře. Získané informace si pak doplnili při návštěvě Muzea ghetta a Magdeburských kasáren při vyplňování pracovních listů.

středa, 10 listopad 2021 12:32

Přijímací řízení na SŠ 2021-2022

Vážení rodiče a žáci,

v příloze tohoto článku najdete prezentaci s informacemi k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok, kterou jsem prezentovala na třídních schůzkách 9. 11. 2021.

středa, 29 září 2021 13:20

Návštěva SŠ a výstavy v Libverdě

Žáci devátých ročníků využili dne otevřených dveří na Střední škole zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně Libverdě a navštívili výstavu Libverda 2021. Při této příležitosti měli možnost nahlédnout do vnitřních i venkovních prostor areálu školy a seznámit se s učebními a maturitními obory na této škole. Prošli si výstavu z místní zeleninové zahrady, okusili mošt z místních odrůd jablek. Zájemci se podívali i do ohrad a stájí pro dobytek a koně. Mohli porovnávat zvířata (králíky, drůbež, morčata apod.) od chovatelů z okolí Děčína. Posuzovali květinové aranžmá ze soutěže Děčínská kotva či si mohli vyslechnout odborný výklad k jednotlivým farmářských strojům. 

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

neděle, 26 září 2021 19:44

Ledčice aneb zpátky do pravěku

úterý 14. 9. 2021 vyrazili žáci 8.B, 9.A a 9.B do HistoryParku v Ledčicích nedaleko Řípu. Žáci si připomněli nejen znalosti z dějepisu, ale také se seznámili s pracovní pozicí odborného lektora, terénního archeologa a experimentálního archeologa. Během projektové výuky navštívili římský tábor, neolitické obydlí, kopali zásobní jámu pravěkým nástrojem z paroží. Pokoušeli se mlít mouku pomocí pravěkých pomůcek, vytvořit oděv apod. Na dalším stanovišti na ně čekaly částečně odkryté hroby, z kterých archeologickými nástroji odkrývali ostatky ženy pastýřky, pravěkého lovce či keltského bojovníka. Z keramické hlíny vytvářeli sošky venuší či primitivní keramiku.

Konzultační hodiny výchovné a kariérové poradkyně pro školní rok 2021/2022:

Čtvrtek: 9.00 - 11.00

dále po předběžné telefonické domluvě

výchovná a kariérová poradkyně: Mgr. Lucie Plechatá

tel.: 605167449

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Schůzku si prosím vždy telefonicky objednejte, ověříte si tak i přítomnost výchovné poradkyně v daný den ve škole.

úterý, 20 duben 2021 11:26

Testování uchazečů o studium na SŠ

Vážení rodiče a uchazeči o středoškolské studium,

podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímacích zkouškách je negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID19, který není starší 7 dní.

Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání ve střední škole (SŠ), kteří jsou žáky základní školy (ZŠ), má povinnost umožnit ZŠ, ve které se vzdělávají, a to i v případně situace, kdy výuka probíhá distančně. Příslušná ZŠ vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu.

Testování proběhne na naší škole v tyto dny:

pro 9.A, 9.B ve středu 28. 4. 2021 od 9.00 do 12.00 v učebně 6.C,

Žáci 5.A budou testováni společně s celou třídou v pondělí 3. 5. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Žáci 5. B budou testováni společně s celou třídou ve čtvrtek 29. 4. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Více informací naleznete v příloze článku.

V příloze tohoto článku naleznete statistické informace o zájmu žáků devátých ročníků o studium na středních školách v předešlých dvou školních letech. Údaje poskytli výchovné poradkyni zaměstnanci Informačního poradenského střediska při Úřadu práce v Děčíně.

Svůj zájem o studium žák potvrdí tak, že řediteli střední školy odevzdá zápisový lístek. Jde o povinný krok, který je nutné udělat nejpozději do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých. Když lístek nepředá, vzdává se svého práva přijetí, např. nastupuje do druhé školy a lístek odevzdal tam.

Platný je pouze originál tiskopisu s příslušnými znaky. Při jeho ztrátě nebo poškození musí zákonný zástupce požádat o vydání duplikátu na základě čestného prohlášení.

Zapsaný uchazeč již své rozhodnutí nemůže změnit. Výjimkou je situace, kdy byl přijat do druhé školy na základě odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek je mu vrácen po předložení výsledku odvolání a není rozhodující, ve kterém kole řízení úspěšné odvolání proběhlo.

Na zápisovém lístku jsem při vydávání malými tečkami označila kolonky, které je nutné před odevzdáním na zvolenou střední školu vyplnit:

 1. Název střední školy
 2. Kód a název oboru vzdělání
 3. Datum (odevzdání)
 4. Podpis zákonného zástupce uchazeče (měl by se shodovat se jménem zákonného zástupce v hlavičce tiskopisu)
 5. Podpis uchazeče (žáka)

Pokud by Vám bylo cokoli nejasné, neváhejte a kontaktujte mě.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

čtvrtek, 11 březen 2021 09:08

Posun termínu přijímacích zkoušek na SŠ

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy byly (zatím bez bližšího komentáře) ministerstvem školství posunuty.

Čtyřletá gymnázia a ostatní SŠ (týká se žáků 9. ročníku):

 1. termín 3. 5. 2021
 2. termín 4. 5. 2021

Víceletá gymnázia (týká se žáků 5. ročníku):

 1. termín 5. 5. 2021
 2. termín 6. 5. 2021

Náhradní termíny:

 1. termín 2. 6. 2021
 2. termín 3. 6. 2021

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Vážení zákonní zástupci,

vzhledem k nařízení vlády ČR o omezeném pohybu osob dojde ke změně termínu vydávání zápisových lístků.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků v úterý 23. 3. 2021 od 9.00 do 12.30 a od 13,40 do 18.00 a v pátek 26. 3. 2021 od 10,00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 ve třídě 6.C v přízemí hlavní budovy školy.

Z prodlevy nemějte obavy, zápisové lístky budete vyplňovat se svými dětmi až koncem dubna.

Děkuji za pochopení.

L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely 2 identické přihlášky na střední školy. Do přihlášek je nutné doplnit následující kolonky:

 1. Doporučení školského poradenského zařízení pro úpravu podmínek přijímání ke vzdělávání ANO/NE (škrtněte, co neplatí)
 2. Jednotná zkouška ANO/NE (škrtněte, co neplatí)
 3. Termín školní přijímací zkoušky (a) nevyplňujete, pokud se koná jednotná přijímací zkouška nebo jde o učební obor bez jednotné i školní přijímací zkoušky, b)vyplňujete, pokud se nekoná jednotná přijímací zkouška, ale koná se školní přijímací zkouška, musíte si zvolit z nabízených termínů školní přijímací zkoušky)
 4. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)
 5. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole
 6. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)
 7. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)
 8. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)
 9. Listů příloh – vyplňujete počet přiložených listů, pokud je přikládáte (diplom, doporučení PPP/SPC), jinak zůstává prázdné

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2021.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků v úterý 9. 3. 2021 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 a ve čtvrtek 11. 3. 2021 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace a dalších článků na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

Ve čtvrtek 11. 2. od 17,00 se uskuteční třídní schůzky online přes meet na Classroomu pro rodiče uchazečů o středoškolské studium (žáci 9.A, 9.B, někteří žáci 5.A, 5.B, 8.B)Připojit se můžete přes tento odkaz https://meet.google.com/uvy-cvsm-ccy?authuser=0 nebo přes odkaz v kalendáři. Musíte se však přihlásit přes google účet Vašeho dítěte. Půjde o stejný proces, jako se Vaše děti hlásí do online hodin.

Během třídních schůzek se dozvíte, co je nutné doplnit do přihlášek. Ráda Vám odpovím i na Vaše dotazy k přijímacímu řízení.

Přeji hezký den.

L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

středa, 03 únor 2021 09:04

Příprava na přijímací zkoušky

Žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol mají možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám. Testy, které Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použity byly při přijímacích zkouškách v minulých letech.

Elektronická verze těchto testů je k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Od 1. února 2021 jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021.

Kompletní znění testů k vytištění a zpracování tzv. na papíře je pak k dispozici na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), což je u každého testu rovněž uvedeno.

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium na střední škole,

v příloze tohoto emailu naleznete Dotazník pro přihlášky na SŠ. Prosím o jeho vyplnění a zaslání zpět výchovné poradkyni na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 5. 2. 2021.

Na základě tohoto dotazníku připravím pro žáky přihlášky na SŠ. Prosím o vyplnění všech kolonek, abych mohla překontrolovat správnost údajů zanesených v matrice Bakalářů, z kterých budu přihlášky tisknout. V kolonce jméno a příjmení rodiče a podpis prosím vyplňte jméno zákonného zástupce, který bude uveden nejen na přihlášce, ale také si přijde vyzvednout v první polovině března Zápisový lístek (termíny včas oznámím). Dotazník můžete vyplňovat elektronicky nebo hůlkovým písmem až po vytištění. Podpisem zákonný zástupce potvrzuje správnost uvedených údajů.

Pořadí uvedených škol a oborů rozhoduje o místě konání jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Zvolte pořadí tak, aby Vám časově vyhovovalo. Pořadí nevykazuje preference školy.

Sledujte prosím webové stránky středních škol, do 31. 1. 2021 musí ředitelé SŠ stanovit kritéria pro přijetí.

Pokud byste měli jakýkoli dotaz a odpověď nenajdete v sekci Výchovné poradenství na webových stránkách naší školy, neváhejte se na mne obrátit.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín II

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 605167449

V Pedagogicko-psychologické poradně Děčín se uvolnily kapacity poradny, je tedy možné přistoupit k poskytnutí služby vycházejícím žákům a jejich rodičům – pomoc při profesní orientaci.

     V případě, že máte o tuto službu zájem, můžete podat požadavek na vyšetření přes stránky PPP Děčín. Žádost o vyšetření najdete na tomto odkaze: https://www.pppuk.cz/poradny/decin/vychovne-poradenstvi

Samozřejmě ale nebude možné uspokojit velké množství žáků.

PŘIJÍMAČKY NANEČISTO ONLINE

KDY:  2. 2. 2021

ČAS:   24 hodin dostupný test  (realizace možná kdykoliv)

POZOR – vyplňování testů je časově omezené dle pravidel CERMATU.

KDE:   registrace na www.skolaekonom.cz v sekci Střední škola ZDE

Registraci je nutné provést nejpozději den předem. Na základě registrace budou uchazečům zaslány bližší informace pro spuštění testu.

 

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – ONLINE

Dále bychom rádi pozvali Vaše žáky na Den otevřených dveří ONLINE.

 

KDY:  21. 1. 2021

KDE:   MS Teams ZDE

ČAS:   16:00 – 18:00 hod

 

Uchazeči zde mají možnost shlédnout prezentaci s potřebnými informacemi, mluvit s pracovníkem školy Ekonom a ptát se na to, co je zajímá.

Další informace najdete v příloze.

Vážení rodiče a deváťáci,

dne 21. 1. 2021 proběhne od 16,00 do 18,00 akce Den otevřených dveří na VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín (vše online). Více najdete v letáku.

ZačátekPředchozí1234DalšíKonec
Strana 1 z 4

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace