středa, 10 listopad 2021 12:32

Přijímací řízení na SŠ 2021-2022

Vážení rodiče a žáci,

v příloze tohoto článku najdete prezentaci s informacemi k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok, kterou jsem prezentovala na třídních schůzkách 9. 11. 2021.

středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

pátek, 22 prosinec 2017 11:13

Řečová prevence

Řečová prevence a logopedická péče u nejmladších žáků školy probíhá i v letošním školním roce. Rodičům žáků přípravné třídy a prvních ročníků byla nabídnuta možnost odborného logopedického šetření logopedkou Mr. Denisou Salabovou. Šetření proběhlo v listopadu a bylo prošetřeno 15 žáků. V současné době tito a další žáci s nesprávnou výslovností dochází na logopedický kroužek, kde pracují pod vedením Mgr. Karin Skálové. Velmi vítaná je i podpora péče o správnou výslovnost a rozvoj řeči, která probíhá v běžných hodinách a hodinách pedagogické intervence. Nezastupitelnou roli zde mají učitelé a asistentky pedagoga, kteří se těmto žákům věnují individuálně.

Všem dětem a žákům přejeme, ať se jim daří!

Mgr. Karin Skálová

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu