středa, 29 září 2021 13:20

Návštěva SŠ a výstavy v Libverdě

Žáci devátých ročníků využili dne otevřených dveří na Střední škole zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně Libverdě a navštívili výstavu Libverda 2021. Při této příležitosti měli možnost nahlédnout do vnitřních i venkovních prostor areálu školy a seznámit se s učebními a maturitními obory na této škole. Prošli si výstavu z místní zeleninové zahrady, okusili mošt z místních odrůd jablek. Zájemci se podívali i do ohrad a stájí pro dobytek a koně. Mohli porovnávat zvířata (králíky, drůbež, morčata apod.) od chovatelů z okolí Děčína. Posuzovali květinové aranžmá ze soutěže Děčínská kotva či si mohli vyslechnout odborný výklad k jednotlivým farmářských strojům.

neděle, 26 září 2021 19:44

Ledčice aneb zpátky do pravěku

úterý 14. 9. 2021 vyrazili žáci 8.B, 9.A a 9.B do HistoryParku v Ledčicích nedaleko Řípu. Žáci si připomněli nejen znalosti z dějepisu, ale také se seznámili s pracovní pozicí odborného lektora, terénního archeologa a experimentálního archeologa. Během projektové výuky navštívili římský tábor, neolitické obydlí, kopali zásobní jámu pravěkým nástrojem z paroží. Pokoušeli se mlít mouku pomocí pravěkých pomůcek, vytvořit oděv apod. Na dalším stanovišti na ně čekaly částečně odkryté hroby, z kterých archeologickými nástroji odkrývali ostatky ženy pastýřky, pravěkého lovce či keltského bojovníka. Z keramické hlíny vytvářeli sošky venuší či primitivní keramiku.

Konzultační hodiny výchovné a kariérové poradkyně pro školní rok 2021/2022:

Čtvrtek: 9.00 - 11.00

dále po předběžné telefonické domluvě

výchovná a kariérová poradkyně: Mgr. Lucie Plechatá

tel.: 605167449

Schůzku si prosím vždy telefonicky objednejte, ověříte si tak i přítomnost výchovné poradkyně v daný den ve škole.

úterý, 20 duben 2021 11:26

Testování uchazečů o studium na SŠ

Vážení rodiče a uchazeči o středoškolské studium,

podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímacích zkouškách je negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID19, který není starší 7 dní.

Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání ve střední škole (SŠ), kteří jsou žáky základní školy (ZŠ), má povinnost umožnit ZŠ, ve které se vzdělávají, a to i v případně situace, kdy výuka probíhá distančně. Příslušná ZŠ vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu.

Testování proběhne na naší škole v tyto dny:

pro 9.A, 9.B ve středu 28. 4. 2021 od 9.00 do 12.00 v učebně 6.C,

Žáci 5.A budou testováni společně s celou třídou v pondělí 3. 5. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Žáci 5. B budou testováni společně s celou třídou ve čtvrtek 29. 4. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Více informací naleznete v příloze článku.

V příloze tohoto článku naleznete statistické informace o zájmu žáků devátých ročníků o studium na středních školách v předešlých dvou školních letech. Údaje poskytli výchovné poradkyni zaměstnanci Informačního poradenského střediska při Úřadu práce v Děčíně.

Svůj zájem o studium žák potvrdí tak, že řediteli střední školy odevzdá zápisový lístek. Jde o povinný krok, který je nutné udělat nejpozději do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých. Když lístek nepředá, vzdává se svého práva přijetí, např. nastupuje do druhé školy a lístek odevzdal tam.

Platný je pouze originál tiskopisu s příslušnými znaky. Při jeho ztrátě nebo poškození musí zákonný zástupce požádat o vydání duplikátu na základě čestného prohlášení.

Zapsaný uchazeč již své rozhodnutí nemůže změnit. Výjimkou je situace, kdy byl přijat do druhé školy na základě odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek je mu vrácen po předložení výsledku odvolání a není rozhodující, ve kterém kole řízení úspěšné odvolání proběhlo.

Na zápisovém lístku jsem při vydávání malými tečkami označila kolonky, které je nutné před odevzdáním na zvolenou střední školu vyplnit:

1. Název střední školy
  2. Kód a název oboru vzdělání
  3. Datum (odevzdání)
  4. Podpis zákonného zástupce uchazeče (měl by se shodovat se jménem zákonného zástupce v hlavičce tiskopisu)
  5. Podpis uchazeče (žáka)

Pokud by Vám bylo cokoli nejasné, neváhejte a kontaktujte mě.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

čtvrtek, 11 březen 2021 09:08

Posun termínu přijímacích zkoušek na SŠ

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy byly (zatím bez bližšího komentáře) ministerstvem školství posunuty.

Čtyřletá gymnázia a ostatní SŠ (týká se žáků 9. ročníku):

1. termín 3. 5. 2021
  2. termín 4. 5. 2021

Víceletá gymnázia (týká se žáků 5. ročníku):

1. termín 5. 5. 2021
  2. termín 6. 5. 2021

Náhradní termíny:

1. termín 2. 6. 2021
  2. termín 3. 6. 2021

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Vážení zákonní zástupci,

vzhledem k nařízení vlády ČR o omezeném pohybu osob dojde ke změně termínu vydávání zápisových lístků.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků v úterý 23. 3. 2021 od 9.00 do 12.30 a od 13,40 do 18.00 a v pátek 26. 3. 2021 od 10,00 do 12.00 a od 12.30 do 18.00 ve třídě 6.C v přízemí hlavní budovy školy.

Z prodlevy nemějte obavy, zápisové lístky budete vyplňovat se svými dětmi až koncem dubna.

Děkuji za pochopení.

L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně