pondělí, 20 září 2021 13:50

Zářijový výjezd 7. A a 8. C – Velká Úpa

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabitý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

pondělí, 20 září 2021 10:31

Čokoládovna

V pondělí 13. září vyrazili žáci 2. B do Šestajovic. Cílem byla místní čokoládovna. Děti se seznámily s výrobou čokolády, zkusily si vyrobit vlastní tabulku, užily si místní malé zoo. Exkurzi korunoval místní obchůdek a jeho nabídka. Výlet se opravdu podařil.

neděle, 19 září 2021 18:33

Čokoládovna Šestajovice

Na dlouho připravovaný a stále odkládaný výlet se konečně vypravili
druháci- a hned až za Prahu do Šestajovic, do malé rodinné čokoládovny.
Dozvěděli se jak a z čeho se čokoláda vyrábí a sami si zkusili tuto
dobrotu vyrobit.

pátek, 10 září 2021 10:43

Letní kurz 7. A

Ve dnech 16.-20. 8. 2021 jsme se po dlouhé době setkali tváří tvář a užili si týden plný znalostí a zážitků. V průběhu celého týdne nás provázela různá botanická terénní cvičení, kde jsme si opakovali jména stromů a bylin a seznámili se s účinky různých léčivek. Na odreagování jsme hráli míčové hry, při kterých se někteří výkonnostně překonali a překvapili nejen sebe. V úterý jsme zavítali do ústecké zoologické zahrady, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka. Byli jsme zasvěceni do tajů živočišné říše aneb co se jen tak nedočteme. Ve středu jsme se vrhli na základy zlomků a přenesli je i do praxe. Odpoledne jsme si zpříjemnili turnajem v bowlingu. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu v Labských pískovcích, kde jsme si řekli něco málo o geologickém vývoji. Trasa vedla přes Sněžník, kde někteří museli překonat svůj strach z výšek, do Tiských skal – lepší než hřiště… Poslední den jsme zakončili několika anglickými scénkami, kde hlavní roli hráli právě děti, přednáškou ze zdravovědy, kterou si vyzkoušely i na sobě. Odpoledne jsme navštívili děčínskou Nerv arénu.

Skvěle strávený čas, takže, doufejme, za rok zase!

úterý, 29 červen 2021 15:43

Výlety 6.B

Na konci školního roku podnikli žáci 6.B dva výlety. První z nich byl turistický výlet po hřebenech labského údolí do obce Arnoltice. Zde jsme se vykoupali v přírodním biotopu Nový Svět. Na dalším výletě jsme strávili slunečný den koupáním v aquaparku Staré Splavy.

úterý, 29 červen 2021 15:40

DEN DĚTÍ

Den dětí jsme letos slavili jen spolu ve třídě. Vyučovací hodiny se nám změnily na pohádkovou, bonbónovou, popcornovou a dárečkovou. I přes všechny coronavirové překážky jsme si den užili! Když se zmírnila hygienická opatření dostaly děti ještě jeden dárek-nafukovací hrad.

úterý, 29 červen 2021 15:38

VÝLET DO MÝDLÁRNY v RŮŽOVÉ

10. června se prvňáčci vydali na svůj první společný výlet. Cestu linkovým autobusem a návštěvu mýdlárny s výrobou dárečků zvládli na 1 !!

úterý, 29 červen 2021 15:35

MOJE MAMINKA

V pátek 6. května jsme si připomněli, že budou mít maminky svátek. Povídali jsme si o tom, jaké naše maminky jsou, co mají rády, co rády dělají a vyrobili jsme jim malý dáreček.