zapis skola

neděle, 04 červen 2023 20:52

Trofej je naše

Už třikrát v tomto školním roce naši školu reprezentovali naši mladí záchranáři a vždy prokázali skvělou přípravu. Tentokrát své znalosti a dovednosti předvedli v soutěži „Mladý záchranář – dokaž, co umíš“, kterou ve středu 31. 5. 2023 pořádala HZS Ústeckého kraje. Jan Jakeš, Matěj Toušek, Jáchym Snášel a Laura Kožárová z 8. ročníku resuscitovali zraněného, předvedli chladnokrevnost při mimořádné události, prokázali znalost při použití hasičských přístrojů, vázání uzlů, v orientaci na slepé mapě a při topografii, stříkali hadicí na terč, připravovali evakuační zavazadlo, zdolávali překážkovou dráhu. A jací v tom byli? No samozřejmě, že nejlepší, proto taky získali první místo a putovní pohár. Blahopřejeme a budeme držet palce příští rok při obhájení trofeje.