středa, 19 duben 2023 08:38

Mladý zdravotník

Naši žáci z 8. a 9. ročníku se v tomto školním roce úspěšně zúčastnili soutěže Laický záchranář. V sobotu 15. 4. 2023 své zkušenosti a znalosti mohli opět poměřit s ostatními týmy v areálu ZOO Děčín, kde se konala soutěž Mladý zdravotník Děčín, pořádaná Českým červeným křížem. Náš tým, tvořený Matějem Touškem, Ellou Bajerovou, Laurou Kožárovou, Zuzkou Jelínkovou a Adamem Podzimkem, vedl jejich spolužák Jan Jakeš. Žáci prokazovali své dovednosti v několika disciplínách – první pomoc, doprava postižených, obvazová technika – krvácení, předmět v ráně, pneumotorax, bezvědomí, vymknutý kotník. Pro ZŠ Dr. Miroslava Tyrše získali stříbrnou medaili. Blahopřejeme a těšíme se na jejich další úspěchy. Velký dík patří nejen jim, ale i paní asistentce Janě Šmolkové, která je na soutěže připravuje.