čtvrtek, 23 září 2021 12:40

Hvězdárna

Ve středu 22. 9. 2021 se žáci čtvrtých ročníků rozjeli do Teplic. Navštívili teplickou hvězdárnu, kde shlédli i připravený program, podívali se na střechu a do kopule. Poslechli si zajímavé povídání o vesmíru a nakoupili suvenýry.

středa, 22 září 2021 12:59

Sokol Raptor 2021

Dne 17. 9. 2021 se konal závod Sokol Raptor, kterého se účastnili i žáci naší školy. Závod dlouhý 3,5 km startoval na nábřeží pod Tyršovým mostem a na jeho trase čekalo na závodníky kolem 20 překážek. V celkovém součtu obsadila naše škola krásné třetí místo a obhájila tak svou loňskou pozici. I v jednotlivých kategoriích dosáhli naši žáci hezkých úspěchů. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

středa, 22 září 2021 09:10

Jídelníček 27. 9. - 8. 10. 2021

pondělí, 20 září 2021 13:50

Zářijový výjezd 7. A a 8. C – Velká Úpa

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabitý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

pondělí, 20 září 2021 12:54

Zápis z jednání školské rady 15. 9. 2021

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše se již popáté podílela na velké akci Tyršův Děčín zorganizováním Tyršovy stezky. V neděli 19. září 2021 byla stezka zahájena v prostoru poblíž sochy Dr. M. Tyrše na Smetanově nábřeží. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše připravila pro děti a jejich rodiče stezku s devíti inovovanými stanovišti, na kterých děti plnily různorodé úkoly (sportovní, dovednostní, vědomostní). Zajímavou odměnou za absolvování stezky byla letos velká čokoláda Kinder 300g + Lentilky 130g, klíčenka na krk s logem školy a již tradiční balónek. Stezkou prošlo 288 účastníků, což je moc hezké vysvědčení pro celý pedagogický sbor, který Tyršovu stezku pečlivě a dlouho připravoval.

pondělí, 20 září 2021 10:31

Čokoládovna

V pondělí 13. září vyrazili žáci 2. B do Šestajovic. Cílem byla místní čokoládovna. Děti se seznámily s výrobou čokolády, zkusily si vyrobit vlastní tabulku, užily si místní malé zoo. Exkurzi korunoval místní obchůdek a jeho nabídka. Výlet se opravdu podařil.

neděle, 19 září 2021 18:33

Čokoládovna Šestajovice

Na dlouho připravovaný a stále odkládaný výlet se konečně vypravili
druháci- a hned až za Prahu do Šestajovic, do malé rodinné čokoládovny.
Dozvěděli se jak a z čeho se čokoláda vyrábí a sami si zkusili tuto
dobrotu vyrobit.

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabytý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

Druhý den byl plný zážitků. Dopoledne jsme se pěšky vydali do Pece pod Sněžkou, kde jsme všichni zažili adrenalin na bobové dráze. Odpoledne jsme se přesunuli autobusem do Jánských Lázní, ve kterých jsme stoupali vzhůru do oblak Stezkou korunami stromů. Svítilo nám sluníčko, tak se nám naskytl i nádherný výhled. Někteří odvážlivci zvolili cestu dolů tobogánem.

Středa se stala pro všechny účastníky zájezdu nejnáročnější. Absolvovali jsme totiž výšlap na Sněžku a zpět k penzionu. Nahoru jsme zvolili kratší cestu – přes Růžohorky. Po zdolání devítisetmetrového převýšení jsme si mohli na vrcholu Sněžky odpočinout a lehce občerstvit. Počasí se trochu zhoršilo, teplota klesla asi o 8 ºC a vítr dal také o sobě vědět. Výhled byl ovšem skvělý. Zpět do Velké Úpy jsme klesali Obřím dolem, který jsme všichni obdivovali. Po šestnácti vysilujících kilometrech jsme si všichni rádi odpočinuli a večerní program vyřadili.

Předposlední den našeho pobytu jsme opět navštívili Jánské Lázně, kde se nás pokusili naučit střílet z luku a také jsme na koloběžkách sjeli Černou Horu. Na sjezd osmákům nepřálo počasí a všichni pořádně zmokli, ale všichni to vzali sportovně a sjezd si užili. Po večeři a nasbírání sil byli oceněni všichni jedinci památkovým diplomem a na ty nejlepší čekala i malá odměna.

Před odjezdem směr Děčín jsme se zastavili v ZOO ve Dvoře Králové, kde nám nejprve místní odborník vyprávěl o afrických zvířatech a potom jsme se projeli Safari truckem po celém zdejším safari.

Moc se nám všem v Krkonoších líbilo a už se těšíme, až zase naplánujeme další výjezd.

pátek, 10 září 2021 10:43

Letní kurz 7. A

Ve dnech 16.-20. 8. 2021 jsme se po dlouhé době setkali tváří tvář a užili si týden plný znalostí a zážitků. V průběhu celého týdne nás provázela různá botanická terénní cvičení, kde jsme si opakovali jména stromů a bylin a seznámili se s účinky různých léčivek. Na odreagování jsme hráli míčové hry, při kterých se někteří výkonnostně překonali a překvapili nejen sebe. V úterý jsme zavítali do ústecké zoologické zahrady, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka. Byli jsme zasvěceni do tajů živočišné říše aneb co se jen tak nedočteme. Ve středu jsme se vrhli na základy zlomků a přenesli je i do praxe. Odpoledne jsme si zpříjemnili turnajem v bowlingu. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu v Labských pískovcích, kde jsme si řekli něco málo o geologickém vývoji. Trasa vedla přes Sněžník, kde někteří museli překonat svůj strach z výšek, do Tiských skal – lepší než hřiště… Poslední den jsme zakončili několika anglickými scénkami, kde hlavní roli hráli právě děti, přednáškou ze zdravovědy, kterou si vyzkoušely i na sobě. Odpoledne jsme navštívili děčínskou Nerv arénu.

Skvěle strávený čas, takže, doufejme, za rok zase!