foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


neděle, 17 listopad 2019 12:26

8. A v České národní bance

Napsal(a)

V pátek 8. listopadu 2019 jsme se zúčastnili exkurze do expozice České národní banky „Lidé a peníze“, kde jsou v prostorách historického trezoru v budově ČNB shromážděny významné exponáty týkající se vývoje platidel a peněz od dob jejich počátků až do současnosti. Shlédli jsme dokument o historii ČNB, zkoušeli poznat padělané bankovky, potěžkali zlatou cihlu, viděli druhou největší minci na světě, která je z pravého zlata a váží 130 Kg. Největší je v Austrálii o váze jedné tuny. Na konci si děti zasoutěžily o 2 balíčky, ve kterých byly skartovány bankovky v hodnotě 80 000 Kč. Jedna z otázek zněla: Kolik je součet všech druhů bankovek a mincí České republiky? Tak kolik? J

Přečtěno: 752 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace