foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


úterý, 13 září 2011 02:00

Naše škola přispěla k vytvoření světového rekordu!

Napsal(a)

Naše škola je účastníkem světového rekordu zaznamenaného v Guinessově knize rekordů

Znak města Děčína se po dlouhém putování vrátil zpět na naší školu, ZŠ Dr. Miroslava Tyrše. V loňském školním roce jsme jej vyrobili z tříděného recyklovatelného odpadu. Společně s 992 školami ČR jsme pokus o vytvoření světového rekordu, kdy bylo vytvořeno celkem 1025 znaků, zakončili uznáním světového rekordu do Guinessovy knihy rekordů. Současně byl tento světový rekord zaevidován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov. Co do rozsahu nemá tento rekordní pokus, který trval půl roku, v České republice srovnání.

Putování našeho znaku začalo v Ústí nad Labem, kde žáci prezentovali nejen školu, ale i město Děčín, jeho současnost a historii. Krajské výstavy se spojily 13. ledna 2011 na veletrhu GO a Regiontour v jednu obří galerii. Mezi 454 vystavenými znaky jste mohli najít i pečlivou práci našich žáků, kteří se na jeho tvorbě podíleli. Putování pokračovalo výstavami na Městském úřadě v Ústí nad Labem a posléze v Chomutově.

Musíte uznat, že znak města Děčína vypadá krásně i po dlouhém půlročním cestování. Nyní se hezky vyjímá i v prostorách historické budovy školy. Naši žáci se svým graficky nápaditým zpracováním podíleli na uznání světového rekordu. Díky nim jsme získali certifikát a Českou knihu rekordů se zápisem obsahujícím údaj o našem podílu na světovém rekordu.

 

Předchozí článek:

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín v pokusu o světový rekord

Žáci Základní školy Dr. Miroslava Tyrše vytvořili znak města Děčín, který se stane součástí největší galerie znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů. Tato unikátní kolekce znaků je těsně před dokončením. V současné době je evidována jako pokus o světový rekord, ale již teď vzbudila v ČR obrovský ohlas.

Pořadatelem je společnost EKO-KOM a.s., která chce touto akcí podpořit ekologické myšlení občanů a posílit správné nakládání s odpady. Rekordní pokus koordinuje a řídí pelhřimovská agentura Dobrý den. K rekordu je přihlášeno již více než 700 škol z celé republiky, jejichž seznam, stejně jako mnoho dalších podrobností o pokusu najdete na www.znakymestaobci.cz

Práci na znaku jsme začali již na jaře sběrem víček z PET lahví, které jsou hlavním stavebním materiálem. Následoval nákres znaku a výběr použitých materiálů - papír, alobal, staré mince a knoflíky. Drápy lva na děčínském znaku jsme vyřešili šupinami z šišek borovice. Část znaku vytvořili koncem školního roku žáci osmých a devátých ročníků. V letošním školním roce převzali dokončovací a poslední estetické úpravy žáci letošních devátých ročníků. Zejména dívky si nejen našeho lva, ale i celý znak dokonale vyparádily.

Znak města Děčín bude v prosinci 2010 součástí krajské galerie. V lednu 2011 se budou krajské výstavy prezentovat v rámci veletrhu Go a Regiontour 2011 v Brně. Vzniklá kolekce všech znaků bude zapsána i do České knihy rekordů. Celou galerii, která bude zahrnovat i znaky, které v Brně vystavovány nebudou, si budete moci prohlédnout díky webové adrese www.znakymestaobci.cz.

Jsme rádi, že se nám krásný znak města Děčín podařil a můžeme jej představit široké veřejnosti i mimo náš region. Vzhledem k počtu přihlášených znaků věříme, že pokus o světový rekord by se mohl zdařit. Máme radost, že se na něm budeme podílet i my.

Podívejte se na konečnou podobu znaku města Děčín.

Přečtěno: 16061 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace