foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


neděle, 21 květen 2023 14:38

Mistři italské renesance a naši sedmáci

Napsal(a)

V pátek 28. 4. vyjely třídy 7. A a 7. B na výlet do Prahy. Nejdříve jsme navštívili výstavu pod názvem Mistři renesance v galerii Mánes. Na čtyřiceti obrazech a jedné soše jsme mohli obdivovat umění čtyř nejvýraznějších a nejznámějších mistrů malířů italské renesance, kterými jsou Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Sandro Botticelli a Raffael Santi. Po vyplnění pracovních listů nám vyšla tajenka, která v sobě ukrývala nádherné italské město, ve kterém všichni tito umělci působili. Byla to Florencie. Díky mecenášství rodiny de‘ Medici tam měli nejen výše zmínění umělci ty nejlepší podmínky pro svoji tvorbu. Další zastávkou bylo Muzeum fantastických iluzí. Krásné fotky si můžete prohlédnout v příloze.

Přečtěno: 168 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace