foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Mgr. Lucie Barillová

Mgr. Lucie Barillová

Naše škola se rozhodla i letos uspořádat sportovní kurz v Itálii. Vybráno bylo letovisko v Rimini, kde jsme si vyzkoušeli ubytování v hotelu. Po velkých přípravách vyrazila 24. května první skupina na dlouhou cestu. Tu nám ulehčovalo těšení se na vše nové.

Hned po příjezdu jsme vyrazili k moři, které jsme měli hned u hotelu. Nadšeně jsme skočili do vln a užívali si ten příjemný pocit, že tu můžeme strávit celý týden. Další dny už probíhaly podle harmonogramu.

Ráno jsme začali běžeckým tréninkem, poté jsme si dali vydatnou snídani v restauraci. Následoval hlavní program. Na pláži jsme absolvovali řadu turnajů (fotbal, vybíjená, přehazovaná, ringo, brenbal). I když se obloha někdy zatáhla, kurzem vládla dobrá nálada. Absolvovali jsme i oblíbené výlety do San Marina a Mirabilandie. Nově jsme navštívili zábavní park Italia in Miniatura, kde se nám moc líbilo. Hlavní částí parku je, jak název napovídá, obrovská plocha se zmenšeninami nejvýznamnějších italských památek i přírodních krás.

Užili jsme si spoustu legrace, ale také jsme prohloubili své znalosti z přírodopisu, když jsme analyzovali vzorek moře a rozebrali stavbu těla kraba.

Pobyt nám zpříjemňovalo i jídlo, každý večer jsme si dopřávali výbornou italskou zmrzlinu a pizzu.

Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pobyt. 

Odkaz na fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/K1G2hYLGB3GYPWEt5

 

pondělí, 22 duben 2024 07:26

Cermat camp

Přijímací zkoušky čekaly za rohem, a proto naše ZŠ Dr. Miroslava Tyrše pořádala pro žáky 9. ročníků Cermat camp. Cílem tohoto pobytu bylo načerpat síly v krásném prostředí Krušných hor a blíže prozkoumat nástrahy českého jazyka a matematiky.

Výjezd 9. tříd se konal v termínu od 2. 4. do 5. 4. 2024 v Horském areálu Lesná v Boleboři. V programu jsme si našli čas i na sportovní zážitky. Pobyt proběhl v příjemné atmosféře, ba i počasí se nakonec trochu umoudřilo a mohli jsme si malinko užít slunečních paprsků. Jeden den jsme si vyzkoušeli i test nanečisto, který nám dal pořádně zabrat, ale nastínil nám, jak to bude vypadat v den přijímacích zkoušek.

Na konci týdne jsme byli všichni vyčerpaní, protože jsme odevzdali maximum. Aktuálně již mají žáci přijímací zkoušky za sebou.

Držíme palce, aby vše dopadlo podle představ.

Odkaz na fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/Nt4GiskTNgqbQikN6

V úterý 30. ledna 2024 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili i žáci naší školy.

Výborného úspěchu dosáhla Emma Linhartová z 9. C, která ve své kategorii, ve velké konkurenci 40 žáků, obsadila 1. místo.

 

pondělí, 02 říjen 2023 10:36

Eustory

Protože na naší škole máme rádi dějepis, zapojujeme se do mnoha soutěží. Nyní na nás však čekala velká výzva. Přihlásili jsme se do soutěže Eustory, která je určena hlavně pro středoškolské studenty. Úkolem je zpracovat dějinné události, které vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních lidí a změnily jim život. Tato soutěž má tradici již od roku 2001 a pořádá ji spolek PANT. Tohoto projektu se účastní 28 států, mezi jinými např. Španělsko, Německo, Finsko, Gruzie a Izrael. Vítězové se poté setkávají na mezinárodních letních akademiích.

Letos se zapojilo 43 týmů, takže konkurence byla opravdu veliká. Do této výzvy jsme dali opravdu vše a strávili bezpočet hodin v archivech, konzultacemi s odbornými pracovníky a samozřejmě i natáčením videa, které jsme si zvolili jako soutěžní formu.

Pro své video jsme zpracovali příběh pana O. Sieberta, který žil od roku 1946 v Děčíně a podílel se na rozvoji kultury v našem městě. Pro své názory byl pronásledován Státní bezpečností a v roce 1976 se odstěhoval do Německa, kde žije dodnes.

Dřina a úsilí se nám však vyplatily. Postoupili jsme mezi deset nejlepších týmů z celé republiky. Ve finále, které se konalo v Ostravě, jsme chtěli hlavně zapůsobit a zkusit zabojovat o další umístění. Zadařilo se a obrovské úsilí porota ohodnotila krásným 4. místem. Porota naše žáky ocenila za výbornou práci se zdroji, skvělou prezentaci, vyjadřování a zpracování videa. Velká gratulace patří našemu soutěžnímu týmu ve složení: Honza Jakeš, Laura Kožárová a Terka Barillová (absolventka naší školy).

pondělí, 02 říjen 2023 10:22

Plánice

V termínu od 18. 9. – 22. 9. 2023 se obě osmé třídy vydaly do obce Plánice, která byla místem pobytu naší školy v přírodě. Už první den jsme měli velmi náročný, protože jsme cestou navštívili TEP Faktor. Rozdělili jsme se do týmů a plnili úkoly ve stylu Pevnosti Boyard. Do penzionu Jez & Spi jsme dorazili až večer a byli jsme nadšeni ze skvělého ubytování a výborného jídla. 

V úterý jsme na místním hřišti plnili různé úkoly a hráli náš oblíbený fotbal. Odpoledne pak patřilo návštěvě krásného města Klatovy, kde jsme si prohlédli centrum města a navštívili katakomby, které jsou místem posledního odpočinku členů jezuitského řádu. Večer jsme si prošli stezku odvahy, kde jsme museli najít a splnit všechny úkoly. 

Ve středu jsme absolvovali pěší túru, která byla zakončena koupáním v rybníce Hnačov. Po večeři jsme se rozjeli na diskotéce, která proběhla ve velkém stylu a mohli jsme si poslechnout všechny nejnovější hity. 

Čtvrtek patřil sportovnímu zápolení a překonávání osobních rekordů. Také jsme navštívili rodný dům Františka Křižíka a rozšířili si své vědomosti.

V pátek jsme se cestou domů mohli těšit z prohlídky ZOO v Plzni. Celý týden krásně hřálo sluníčko, a tak jsme si užili všech výhod venkovního prostředí, včetně bazénu, který patřil k ubytování. 

Odkaz na fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/K8fMj12qooxutUeh7

neděle, 05 únor 2023 09:10

Vysvědčení od robota Thespiana

31. 1. 2023 jsme se vydali do liberecké iQLANDIE s cílem prožít báječný den. Po odbavení v hale jsme zamířili do třetího patra, kde jsme očekávali, co se bude dít. Za dveřmi na nás čekalo překvapení, robot Thespian. Thespian je výsledkem nejmodernějších technologií, iQLANDII stál přes dva miliony korun. Je to dokonalá kopie člověka. Měří 175 centimetrů a váží 33 kilogramů. Na každé ruce pět prstů, paže i nohy ohebné v kloubech. Designéři robota nezapomněli ani na detaily v obličeji. Potom, co jsme se vzpamatovali, jsme se dozvěděli, že obdržíme od robota vysvědčení. Každý z nás dostal pochvalu, ale i krátké ponaučení v čem se zlepšit. Bylo to dokonalé, jako kdyby to říkaly naše paní učitelky.

Po skončení ceremoniálu rozdávání vysvědčení jsme si mohli užít další báječné chvíle v iQLANDII. Zúčastnili jsme se totiž speciálního vystoupení, kde jsme si mohli vyzkoušet fyzikální a chemické pokusy. Na tento den jen tak nezapomeneme!

Děkujeme celému týmu iQLANDIE a moc si této pocty, které se nám dostalo, vážíme.

7. A a 7. B.

Odkaz na fotogalerii najdete zde https://photos.app.goo.gl/MNR36eo722qPc3Nb6

pátek, 03 únor 2023 08:08

1. místo v soutěži Mladý ekonom

Dne 24. ledna 2023 proběhlo na Evropské obchodní akademii v Děčíně regionální kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje. Do soutěže postoupilo i družstvo naší školy složené ze žáků deváté třídy: Jan Barcal, Jáchym Frölich, Bára Luňáčková.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách, v první byli žáci prozkoušeni vědomostním testem. Ve druhé části měl postupně každý tým 20 minut na přípravu společného tématu (Úvěry), který pak během deseti minut prezentoval před tříčlennou porotou.

Vítězem regionálního kola soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje se stala naše ZŠ Dr. M. Tyrše.

Děkujeme Honzovi, Jáchymovi a Báře za vzornou reprezentaci naší školy.

neděle, 27 listopad 2022 10:46

Spolupráce s UJEP

Dne 21. listopadu 2022 se třída 8. B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Už jen velkým zážitkem pro naše žáky bylo zasednout do lavic v učebně. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

neděle, 27 listopad 2022 10:38

1. místo v soutěži Mladý ekonom

Dne 15. listopadu 2022 proběhlo na Evropské obchodní akademii v Děčíně místní kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2022. Do soutěže se přihlásilo i družstvo naší školy složené ze žáků deváté třídy: Bára Luňáčková, Kuba Pešek, Honza Barcal.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách, v první byli žáci prozkoušeni vědomostním testem. Ve druhé části měl postupně každý tým 20 minut na přípravu společného tématu, který pak během deseti minut prezentoval před tříčlennou porotou.

Vítězem prvního ročníku soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2022 se stala naše ZŠ Dr. M. Tyrše..

Děkujeme Báře, Kubovi a Honzovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho štěstí do kola krajského!!!

pondělí, 10 říjen 2022 20:03

Sedmé třídy v Českém ráji

V pondělí 19. 9. se obě sedmé třídy vydaly na školu v přírodě do Českého ráje.

Po příjezdu a následném ubytování jsme se vypravili na procházku po okolí. Měli jsme namířeno do jeskyně a v cíli jsme zjistili, že je zatopená. To nám ale vůbec nevadilo, protože cestou jsme našli houby, a hlavně jsme prozkoumali okolí, které nás doslova ohromilo.

V úterý dopoledne v Bartošově peci, kousek od našeho penzionu, měly děti za úkol hledat kešky podle GPS. Trasa byla dlouhá cca 4 km. Všem dětem patří velká pochvala, účast dětí byla kompletní, navíc ještě zakončovaly se skvělými časy. Odpoledne jsme se vydali do březového lesa, kde děti měly za úkol vyřešit úkoly na téma Harry Potter. Hodně dětí neznalo tento bestseller, takže to byl pro některé oříšek, ale popraly se s tím na jedničku.

Na středu byla připravena hra tvoření slov. Děti byly rozděleny do týmů, běhaly po lese a hledaly písmena, poté z nich skládaly slova. Po obědě byl připraven bohatý program. Rozdělily se na dvě party. První parta jezdila na raftech, což byla velká legrace, druhá parta střílela z luku, hrála ping pong a střílela na terč.

Čtvrteční dopoledne se neslo ve sportovním duchu. Hrála se přehazovaná a fotbal. Kluci vyzvali pana ředitele na utkání, které skončilo nerozhodně. Odpoledne jsme vyráželi na delší procházku směrem k městu Turnov, kde jsme navštívili Muzeum Českého ráje. Poté jsme mohli s klidem pokračovat na autobus, který nás dovezl zpět do penzionu. Večer proběhlo opékání buřtů a děti si zazpívaly u ohně.

Páteční ráno pro nás znamenalo odjezd zpět domů.

Školu v přírodě jsme si moc užili i přes rozmarné počasí, sportovali jsme, a hlavně si užívali chvil strávených společně. Děti jsou skvělá parta! Už teď se těšíme na další zážitky.

 

Odkaz na fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/hpWaqgBr1QGVn4kPA

úterý, 18 leden 2022 22:01

Šesté třídy na výletech

Loňský měsíc prosinec se stal pro žáky šestých tříd nejen měsícem splněných přání pod vánočním stromečkem, ale také se nesl v duchu podařených výletů. Na první z nich jsme vyjeli do IQLANDIE v Liberci, kde jsme měli možnost prohlédnout si mnoho interaktivních exponátů a na vlastní kůži vyzkoušet a lépe tak pochopit, jak funguje svět kolem nás. Nejvíce se nám líbilo v patře, kde jsme mohli zjistit, jak funguje lidské tělo. Čas zde opravdu plynul jak voda a museli jsme se s IQLANDIÍ rozloučit. Určitě se sem však brzy vrátíme, útěchou nám alespoň jsou suvenýry, které jsme si v místním krámku zakoupili a které nám připomenou povedený výlet.

Na druhý výlet jsme se vydali do hlavního města Prahy, kde jsme se mohli těšit na další nezapomenutelný zážitek. V Národním muzeu na nás čekala přírodovědecká expozice s názvem Zázraky evoluce, která vypráví na ploše 2000 m² poutavé příběhy evoluce a představuje svět zvířat. Zvířata jsou zde představena v jejich přirozeném prostředí, jedinečné a vzácné exponáty doplňují nové modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka malého nebo největšího modelu krakatice obrovské na světě, který má na délku 17 metrů. Expozice nás seznamuje s výsledkem evolučního procesu a vysvětluje, jak se často rozdílné organismy dokázaly přizpůsobit podmínkám na Zemi. Po tomto výjimečném zážitku nezbývalo než se občerstvit v McDonald´s a vydat se na cestu domů.

Třetí výlet se uskutečnil hned za týden. Tentokrát jsme se naladili na vlnu, která nás dovedla ke hvězdám. Hned na začátku přednášky v planetáriu jsme obdivovali kopuli, jež tvoří projekční plochu a napodobuje pomyslnou nebeskou klenbu. Připomněli jsme si hlavní světové strany, viděli východ a západ Slunce, tělesa Sluneční soustavy. Přednáška byla velmi užitečná a doplnila učivo probírané ve škole. Tímto však výlet ještě neskončil, následovala ještě cesta do hvězdárny, kde jsme zhlédli přednášku o vesmírném odpadu, prohlédli místní expozice a nakonec jsme vyslechli, jak pracovat s hvězdářským dalekohledem.

Výlety byly příjemným zpestřením výukových dnů ve škole a moc se těšíme na to, co si pro nás připraví paní učitelky třídní tento rok.

Odkaz a fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/QrEeyCqMar6iJiqh9

pátek, 26 listopad 2021 17:11

1. místo v soutěži Mladý ekonom

Dne 19. listopadu 2021 proběhlo na Evropské obchodní akademii v Děčíně místní kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2021. Do soutěže se přihlásilo i družstvo naší školy složené ze žáků deváté třídy: Filip Elznic, Jakub Elznic, Anežka Nováková.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách, v první byli žáci prozkoušeni vědomostním testem. Ve druhé části měl postupně každý tým 20 minut na přípravu společného tématu, který pak během deseti minut prezentoval před tříčlennou porotou.

Vítězem prvního ročníku soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2021 se stala naše ZŠ Dr. M. Tyrše.

Děkujeme Filipovi, Kubovi a Anežce za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho štěstí do kola krajského.

neděle, 10 říjen 2021 13:03

Výjezd šestých tříd

Dne 20. 9. 2021 se třídy 6. A a 6. B vydaly do Stradonic u Nižboru. Hned po výborném obědě jsme opět zasedli zpět do autobusu, který nás přivezl a zamířili jsme do královského města Berouna. Prošli jsme si centrum města, vystoupali na rozhlednu. Kousek od ní jsme si mohli prohlédnout medvědy, na které jsme museli vyčkávat, protože se jim z pelíšku nechtělo. Druhý den na nás čekal pestrý program. Dopoledne jsme mezi sebou soupeřili ve čtyřboji (skok přes švihadlo, hod míčem, opičí dráha, skok do dálky) a odpoledne jsme se vydali do Koněpruských jeskyní. Cesta byla trochu dobrodružná, ale vše jsme zvládli a odměnou byl dechberoucí pohled na to, co dokáže příroda vykouzlit.

Ve středu pro nás paní učitelky připravily hru Poznej a běž. Úkol byl prostý, odpovědět na všechny vědomostní otázky a doběhnout v co nejkratším časovém limitu. Odpoledne jsme pak navštívili zámek Nižbor, kde jsme zhlédli výstavu Po stopách Keltů. Po výstavě náš čekala bojová hra, kdy jsme museli vyluštit šifry a dostat se k pokladu. Cesta k němu však nebyla úplně jednoduchá, poklad hlídal jeden z Keltů a bylo nutné uhodnout záludnou hádanku. Čtvrteční dopoledne jsme strávili u koní. Odpoledne pak přednáškou a prohlídkou sklárny Rűkl. Tento vydařený den jsme zakončili na hřišti, kde jsme hráli všelijaké hry. Večer jsme ještě zvládli zabalit, projít si stezku odvahy a vyřádit se na závěrečné diskotéce. Největší zážitek nás ale teprve čekal. Ráno hned po snídani jsme se vypravili na hrad Karlštejn. Od paní průvodkyně jsme si vyslechli výklad o Karlovi IV. a mohli nahlédnout do jeho soukromých i audienčních komnat. Rovněž jsme si prohlédli i kopii Svatováclavské koruny. Po tomto skvostném zážitku už zbývalo jen se občerstvit v našem oblíbeném McDonald's a hurá domů.

Moc se nám pobyt líbil a moc se těšíme na další.

6. A a 6. B

Odkaz na fotogalerii:

https://photos.app.goo.gl/VUV9xAZpyF3xSwWS7

 

středa, 18 prosinec 2019 11:17

Mladý ekonom

6. 12. se žákyně Anna Kuglerová, Kristýna Kulišová a Karolína Poldová zúčastnily oblastního kola soutěže Mladý ekonom, které bylo pořádáno na FSE UJEP v Ústí nad Labem. Soutěž se skládala ze dvou kol, znalostního testu finanční gramotnosti a prezentaci modelového příkladu. Během soutěže byla pořádána exkurze po novém Kampusu UJEP. Ve velké konkurenci základních škol z Ústeckého kraje jsme obsadily skvělé 4.místo.

neděle, 01 prosinec 2019 09:05

Retro den

Dne 15. 12. se tým děvčat (Hanka Hašková, Viktorie Budianu, Tereza Faflíková, Zuzka Kratochvílová) zúčastnil akce s názvem Retro den, kterou pořádala Evropská obchodní akademie. Zábavnou formou byl účastníkům této soutěže přiblížen život v době nedávno minulé. Z této povedené akce si děvčata odnesla nejen vzpomínky na povedenou akci, ale i získala krásné 2. místo. K dosaženému výsledku moc gratulujeme.

neděle, 01 prosinec 2019 07:59

8. B na UJEPU

Dne 22. listopadu 2019 se třída 8. B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

sobota, 16 listopad 2019 10:46

Bobřík informatiky

Ve dnech 4. – 14. listopadu 2019 se žáci pátých tříd a druhého stupně zúčastnili informatické soutěže, která probíhala on-line na www.ibobr.cz a byla zaměřena na logické myšlení.

Na naší škole se soutěžilo též a výherci se mohou těšit na diplomy a drobné ceny:

Kategorie Mini (5. třídy)

1. místo Emma Linhartová (5. C) 164 bodů, 2. místo Tomáš Michl (5. A) 160 bodů, 3. místo Amálie Albrechtová (5. A) 156 bodů

Kategorie Kadet (8., 9. třídy)

1. místo Karolína Poldová (9. A) 180 bodů, 2. místo Adam Balej (9. A) 152 bodů, 3. místo Anna Procházková (8. A) 148  bodů, Petr Hruška (8.A) 148 bodů, Vojtěch Zamykal (9.A) 148 bodů

Kategorie Benjamin (6.,7. třídy)

1. místo Petra Levová (7. B) 149 bodů, 2, místo Kateřina Čičáková (7. B) 148 bodů, Anežka Nováková (7. B) 148 bodů, 3. místo Veronika Divišová (7. A) 144 bodů, Jakub Elznic 144 bodů

Všem žákům gratulujeme k výši dosažených bodů.

sobota, 16 listopad 2019 10:40

Halloween

Čtvrtek 31.10. 2019 patřil tradiční akci Halloween, kterou připravili žáci 8. B pro své mladší spolužáky ze 3. tříd. Školní budovou se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem čtyřiceti děti, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit. 

 

neděle, 13 říjen 2019 19:54

Exkurze ve Štěchovicích

Dne 23. 9. se obě osmé třídy vydaly do ŠVP v Cholíně. Cestou jsme navštívili vodní elektrárnu ve Štěchovicích.

Rozdělili jsme se do skupin a postupně absolvovali prohlídku celého vodního díla.

Dozvěděli jsme se mimo jiné spoustu zajímavostí o technickém vybavení a historii tohoto objektu.
Vodní dílo Štěchovice bylo budováno v letech 1938 až 1947. Betonová přehrada s žulovým obkladem je 22,5 m vysoká a 120 m dlouhá. K vodnímu dílu patří i plavební komora, která překonává rozdíl mezi horní a spodní hladinou 19,10 m a je ojedinělá ve střední Evropě.

Hlavním účelem je regulace odtoku vody ve Vltavě. Součástí díla je také plavební komora pro lodě do výtlaku 1000 t, překonávající rozdíl hladin 20,1 m.

K výrobě elektrické energie slouží vodní elektrárna Štěchovice I s dvěma Kaplanovými turbínami.

Součástí prohlídky byly tři krátké filmy o budování tohoto vodního díla, připomenuty byly i další vodní elektrárny u nás a také složitá situace za povodní v r. 2002. Exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám líbila.

úterý, 02 duben 2019 18:19

IQLANDIE V LIBERCI

Ve čtvrtek 14. března se žáci 6. A, společně se studenty Evropské obchodní akademie, zúčastnili exkurze do IQ Landie v Liberci v rámci projektu IKAP B. Zde se zúčastnili velké science show, která byla zaměřena na vysvětlení principu fungování Van de Graaffova generátoru a vzniku napětí. Během celé exkurze měli žáci za úkol vyplnit připravené pracovní listy a získat tak nové informace především v oblastech kosmo, věda v domě a o lidském těle.

úterý, 02 duben 2019 18:16

NÁVŠTĚVA ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY

Ve středu 20. března žáci 8. A navštívili expozici „Lidé a peníze“ v České národní bance v Praze. Prohlídka začala zhlédnutím filmu, který přiblížil vývoj a historii ČNB. Následovala prohlídka expozice, která je umístěna v trezoru. Je zaměřena na historii peněz a měnového vývoje českých zemí. Všichni také měli možnost ověřit si pravost svých bankovek a dokladů pod UV lampou. Na závěr žáci uplatnili své nové znalosti v kvízu o hodnotné ceny a především každý měl příležitost potěžkat si zlatou cihlu o váze 12, 5 kg.

pondělí, 04 březen 2019 13:11

Úspěch v recitační soutěži

27. 2. 2019 se v Domě dětí a mládeže na Teplické ulici v Děčíně uskutečnilo Městské kolo dětských sólových recitátorů.

Naši školu velmi dobře reprezentovali ve III. kategorii žáků 6. – 7. ročníku  Terezie Vobrubová a Matyáš Picek, ve IV. kategorii žáků 8. – 9. ročníku Štěpánka Pavlišová z VIII. B a Hana Kmochová z IX. B. Po vynikajícím vystoupení v silné konkurenci soutěžících byla oceněna Terezie Vobrubová, která získala Čestné uznání poroty.

pondělí, 04 březen 2019 13:11

Úspěch v recitační soutěži

27. 2. 2019 se v Domě dětí a mládeže na Teplické ulici v Děčíně uskutečnilo Městské kolo dětských sólových recitátorů.

Naši školu velmi dobře reprezentovali ve III. kategorii žáků 6. – 7. ročníku  Terezie Vobrubová a Matyáš Picek, ve IV. kategorii žáků 8. – 9. ročníku Štěpánka Pavlišová z VIII. B a Hana Kmochová z IX. B. Po vynikajícím vystoupení v silné konkurenci soutěžících byla oceněna Terezie Vobrubová, která získala Čestné uznání poroty.

31. 1. 2019 se naše třída vydala do liberecké IQLANDIE s cílem prožít báječný den. Po odbavení v hale jsme zamířili do třetího patra, kde jsme očekávali, co se bude dít. Za dveřmi na nás čekalo překvapení, robot Thespian. Thespian je výsledkem nejmodernějších technologií, iQLANDII stál přes dva miliony korun Je to dokonalá kopie člověka. Měří 175 centimetrů a váží 33 kilogramů. Na každé ruce pět prstů, paže i nohy ohebné v kloubech. Designéři robota nezapomněli ani na detaily v obličeji. Potom, co jsme se vzpamatovali, jsme se dozvěděli, že obdržíme od robota vysvědčení. Každý z nás dostal pochvalu, ale i krátké ponaučení v čem se zlepšit. Bylo to dokonalé, jako kdyby to říkala naše paní učitelka. Po skončení ceremoniálu rozdávání vysvědčení jsme si mohli užít další báječné chvíle v IQLANDII. Na tento den jen tak nezapomeneme! Děkujeme celému týmu IQLANDIE a moc si této pocty, které se nám dostalo, vážíme.     7. B

 

 

V termínu od 12.11. do 16.11. 2018 si obě sedmé třídy užívaly v Hejnicích.

Společně jsme prožili fajn chvíle, ale i jsme se něco naučili. Každý den patřil nějaké zemi, kterou jsme blíže poznávali a plnili záludné otázky, které nám připravili animátoři z Ekostřediska Střevlík. Zavítali jsme do Mongolska, Číny, Afriky i Austrálie. Házeli jsme bumerangem, hráli divadlo, luštili šifru v temném sklepě i jezdili na koni. Zábava střídala výuku. Zažili jsme i chvíle napětí, kdy si děti vyzkušely odvahu v tmavém lee, kde si musely postavit nouzový přístřešek. Poslední večer patřil tanci. Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.   

 www.sfzp.cz 

www.mzp.cz

 

 

středa, 16 leden 2019 10:10

Hejnice

V termínu od 12.11. do 16.11. 2018 si obě sedmé třídy užívaly v Hejnicích.

Společně jsme prožili fajn chvíle, ale i jsme něco naučili. Každy den patřil nějaké zemi, kterou jsme blíže poznávali a plnili záludné otázky, které nám připravili animátoři z Ekostřediska Střevlík. Zavítali jsme do Mongolska, Číny, Afriky i Austrálie. Házeli jsme bumerangem, hráli divadlo, luštili šifru v temném sklepě i jezdili na koni. Zábava střídala poznání. Zažili jsme i chvíle napětí, kdy jsme si vyzkoušeli odvahu v tmavém lese, kde jsme museli postavit nouzový přístřešek. Poslední večer patřil tanci. Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

pátek, 23 listopad 2018 13:21

7. B v Praze

V pondělí 19. 11. 2018 se třída 7. B vypravila do Prahy. Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného, divácky oblíbeného, autorského muzikálu Kapka medu pro Verunku, který navštívilo více než 120.000 diváků.

Po zhlédnutí divadelního představení jsme se vydali na druhou část našeho programu – Vax muzea, které se nachází kousek od Staroměstského náměstí.

Z Prahy jsme si odvezli spoustu zážitků a na povedený výlet budeme určitě dlouho vzpomínat. 

 

pátek, 23 listopad 2018 12:27

Bobřík informatiky

Ve dnech 4. – 16. listopadu 2018 se žáci pátých tříd a druhého stupně zúčastnili informatické soutěže, která probíhala on-line na www.ibobr.cz a byla zaměřena na logické myšlení. V České republice se zúčastnilo 79 988 soutěžících z přesně 648 škol.

Na naší škole se soutěžilo též a výherci se mohou těšit na diplomy a drobné ceny:

Kategorie Mini (5. třídy)

1. místo Jan Smrž (5.B) 192 bodů – absolutní vítěz, jen 429 žáků v celé republice dosáhlo tohoto počtu, 2. místo Ondřej Baco (5. A) 176 bodů, 3. místo Karel Navrkal (5. A) 168 bodů

Kategorie Kadet (8., 9. třídy)

1. místo David Rynda (9. A) 173 bodů, 2. místo Jan Gerla (9. A) 161 bodů, 3. místo Jakub Mujabašič (9. A) 141  bodů

Kategorie Benjamin (6.,7. třídy)

1. místo Filip Zajíček (7. B) 208 bodů, 2, místo Anna Procházková (7. A) 182 bodů 3. místo Hanka Hašková (7. B) 160 bodů

Všem žákům gratulujeme k výši dosažených bodů

 

čtvrtek, 08 listopad 2018 11:43

Prohlídka s Černým rytířem

V prastarých zámeckých sklepeních na nás čekala jedna z nejtemnějších postav historie, Zikmund z Vartenberka alias Černý rytíř. Během této prohlídky jsme plnili celou řadu úkolů, při kterých jsme museli prokázat bystrý úsudek a odvahu. A vše jsme zvládli. Zážitků bylo mnoho a na tuto netradiční prohlídku budeme dlouho vzpomínat.

 

pondělí, 07 květen 2018 18:29

Finanční svoboda

 Ve čtvrtek 19. dubna 2018 žáci 9. B naší školy si zahráli simulační hru s názvem Finanční svoboda. Záměrem této hry je vyzkoušet si různé finanční produkty reálného světa, hospodaření domácnosti a základní pojmy ze světa financí. Díky hře pak žáci objevili pravidla, jak získat kontrolu nad svými financemi. Měli možnost stát se finančním poradcem rodin a pomáhat jim řešit situace z reálného života.
pondělí, 28 listopad 2016 14:58

Deváté třídy na exkurzi

Ve čtvrtek 24. listopadu žáci devátých tříd navštívili Střední školu lodní dopravy a technických řemesel, areál Dělnická.  Během prohlídky měli možnost seznámit se s některými učebními obory na této škole a hlavně prakticky si vyzkoušet některé úkoly, které plní studenti těchto oborů.

Poděkování určitě patří všem studentům i učitelům, kteří se na této zajímavé akci podíleli.

pátek, 11 listopad 2016 18:46

Spolupráce s UJEP

Dne 11. listopadu 2016 se třída 9.B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Už jen velkým zážitkem pro naše žáky bylo zasednout do lavic v učebně. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

neděle, 06 listopad 2016 10:24

6. A v Praze

Čtvrtý listopadový den vyrazily děti z 6. A do Prahy za vzděláním. Muzeum hlavního města Prahy má vynikající stálé expozice i aktuální výstavy, které se výborně hodí k výuce. Po přednášce, která se týkala expozice Praha v pravěku, řešily děti úkoly z pracovních listů. Některé informace byly nové, jiné jen doplňovaly to, o čem jsme se už učili.

Příjemným zpestřením byla 3D projekce Langweilova modelu Prahy, kdy jsme společně prošli všechna místa a zákoutí. Pak jsme ho viděli ve vitríně. Vznikal v letech 1826 - 1837, je vyroben z papíru a na ploše 20 metrů čtverečních zobrazuje historické jádro Prahy.

Tím ale náš výlet za historií neskončil. Prošli jsme si část Královské cesty, na které jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací.

30. listopadu se do Prahy vrátíme. Zhlédneme muzikál Alenka v říši zázraků a navštívíme  Muzeum čokolády.

 

neděle, 06 listopad 2016 10:17

9. B na přednášce

Ve středu 2. 11. 2016 jsme se v rámci lepší informovanosti v problematice Evropské unie zúčastnili přednášky, která se konala přímo v naší škole. 

Zhlédli jsme prezentaci o počátcích, vývoji a dnešním stavu Evropské unie.

Součástí prezentace byl i test, ve kterém jsme obstáli a odnesli si nejen řadu užitečných informací, ale i upomínkových předmětů.

Touto cestou děkujeme Bc. Markétě Rohanové (Eurocentrum Ústí nad Labem)

 

 

pátek, 30 září 2016 20:22

Blaník

V termínu od 19.9. do 23.9. 2016 si obě deváté třídy užívaly v RS Blaník nedaleko Louňovic pod Blaníkem.

Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali (turnaj v přehazované, vybíjené), podnikli jsme výlet do Tábora a Louňovic pod Blaníkem. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plném nástrah. Poslední večer patřil tanci. Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

 

pátek, 30 září 2016 19:42

Blaník

V termínu od 19.9. do 23.9. 2016 si obě deváté třídy užívaly v RS Blaník nedaleko Louňovic pod Blaníkem.

Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali (turnaj v přehazované, vybíjené), podnikli jsme výlet do Tábora a Louňovic pod Blaníkem. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plném nástrah. Poslední večer patřil tanci. Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

 

čtvrtek, 23 červen 2016 19:14

Itálie 2016

Pro velký zájem se letos v Itálii uskutečnily dva sportovní kurzy v termínech 20. 5 - 29. 5. 2016 a 10. 6. - 19. 6. 2016. Naším pobytovým místem se i letos stal kemp Mare Pineta v letovisku Lido di Spina.

Kemp nám poskytl kvalitní zázemí pro sportování: hřiště na basket, beach, fotbal, krásné bazény, široká pláž. Na pláži jsme absolvovali řadu turnajů (fotbal, baseball, vybíjená, přehazovaná, ringo, brenbal, volejbal), v bazénech pak probíhaly plavecké závody. K tomu všemu nám po celý pobyt svítilo sluníčko a hřálo nás teplé moře. Absolvovali jsme výlety do Benátek a do Mirabilandie. Celým kurzem vládla dobrá nálada, užili jsme si plno legrace a pohody. Každý večer jsme si také dopřávali výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

neděle, 21 únor 2016 11:37

Dotyková zařízení ve výuce

 

Na naší škole využíváme již několik let různé informační technologie ve výuce a netbooky byly pro nás další výzvou. V loňském školním roce jsme se zapojili do projektu Dotyková zařízení ve výuce. V rámci této výzvy jsme získali dotyková zařízení, která můžeme využívat při procesu vzdělávání. Přes počáteční obtíže jsme si na tento způsob výuky brzy zvykli a začali jsme objevovat možnosti, které výuka s netbooky nabízí. Děti si uvědomily, že netbook ve vyučování není na hraní, ale že jim pomáhá v jejich vzdělávání a dává jim nové možnosti při získávání nových informací a poznatků.

Tablety využíváme při výkladu, procvičování, samostatné i skupinové práci. Žáci formou samostatné práce mohou procvičovat problematické jevy. Pomocí této formy mohou žáci vypracovat test, připravený vyučujícím a následně jsou výsledky zobrazeny vyučujícímu.

Podařilo se nám sladit používání učebnic, sešitů a netbooků při výuce a dnes bereme dotyková zařízení jako přirozenou součást vyučování. 

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace