pondělí, 23 září 2019 10:35

8. A v Grumbachu (Německo)

Žáci 8. A se zúčastnili ve dnech 9. 9. – 11. 9. 2019 vzdělávacího programu Aeromontana – Všechno přichází z dolů.

Program zajistil partner Erzgebirgsverein e.V z Annabergu v rámci projektu Ad Fontes -  K pramenům.

Hornictví po staletí ovlivňovalo život lidí a jejich okolí v Krušných horách, proto se žáci vydali do odkrytých dolů, hald, vstupů do štol, podzemních chodeb a cáchoven, aby poznali staré techniky a stroje. Vyrobili si dřevěný vodní mlýn, rýžovali zlato, navštívili štolu v krásném historickém městě Annabergu a poznávali přírodu v okolí zmíněného města. Večer si opekli sladké těsto, protože naši průvodci byli vegetariáni, a také si prošli kus lesa při noční hře.

Výjezd byl uskutečněn v rámci česko-německého vzdělávacího projektu AD FONTES realizovaného v rámci programu Interreg V A „Ahoj sousede – Hallo Nachbar“, který je financován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

čtvrtek, 05 září 2019 20:48

Sportovní kurz Řecko - nabídka zájezdu

ŘECKO CHALKIDIKI

APARTHOTEL AKROPOLIS - FOURKA

Termín: 30. 5. – 7. 6. 2020

Ubytování: 2 - 3 lůžková studia a 4 - 5 lůžkové apartmány s balkónem nebo terasou, sociálním zařízením, minikuchyňkou, klimatizací a TV

Cena: 5 990 Kč - cena zahrnuje ubytování, dopravu autobusem, plnou penzi včetně pitného režimu

Aparthotel Akropolis se nachází na kopci s krásným výhledem do krajiny i na moře, které je vzdáleno cca 200 m. V hotelu je zastřešená terasa u bazénu, beachvolejbalové hřiště, travnatá i zpevněná plocha na cvičení a hry, stolní tenis, stolní fotbal, koutek s TV a DVD, bezplatné WiFi. K hotelu náleží vlastní pláž s rychlým občerstvením, lehátky a slunečníky. Nabídka vodních sportů. V letovisku nechybí ani obchůdky, taverny a restaurace s gyrosem a řeckými specialitami.

Vzhledem k požadavku cestovní kanceláře zaplatit zálohu do poloviny měsíce října jsme nuceni vybrat zálohu již v daleko dřívějším termínu, než jste byli vy i my zvyklí. Prosíme tedy, abyste v případě zájmu o zájezd pro Vaše dítě s přihláškou a zaplacením zálohy neotáleli, jinak zájezd nebudeme moci uskutečnit, protože nám cestovní kancelář zruší rezervaci, což by vzhledem k atraktivitě lokality byla velká škoda.

Informace k platbě: zálohu 1000 Kč poslat nejpozději do 4. října 2019 na elektronickou peněženku

Rozpis dalších záloh:

2500 Kč do 25. ledna 2020

2490 Kč do 15. dubna 2020

Pozor!! Omezená kapacita, kdo se dřív přihlásí a zaplatí, má přednost!!

Případné dotazy Vám zodpoví na tel. 412 51 65 47 provolba 16, 602 181 988 paní učitelka Divišová.

pondělí, 02 září 2019 12:47

Itálie 2019

Ve dvou červnových termínech s celkem 130 dětmi vyjela ZŠ Dr. M. Tyrše na sportovní kurz k moři do Itálie. Naším pobytovým místem se letos stala nová lokalita na Palmové riviéře.

Velkým plusem se staly poznávací zájezdy do Říma, které se moc líbily. Již tradičně jsme navštívili i zábavní park Mirabilandia.

Oběma kurzy vládla dobrá nálada, užili jsme si sportování, koupání v moři i bazénu, nechyběla sranda a pohoda. Dopřávali jsme si také výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

středa, 26 červen 2019 20:35

Cestujeme po Chorvatsku aneb V Zadaru a na Pašmanu

Ve čtvrtek jsme vyrazili za západem slunce do historického Zadaru.

Řádíme ve vodě, někteří si uhnali mořskou nemoc z jízdy na šlapadle, vrháme se z hradeb do mořského příboje a naše umělecká akrobacie na přímořském molu vzbuzuje pozdvižení. K vylovení mořské fauny používáme nejen sportovní náčiní, ale někteří z nás obětovali při lovu mořských ježků i vlastní končetiny. Po pobytu na slunci se měníme v živé sněhuláky. Ládujeme se zmrzlinami, až se nám dělají boule za ušima. Sport, koupání a laskominy, to je naše zábava.

6.A, 6.B a 9.A zdraví z Chorvatska

středa, 13 březen 2019 17:11

Sportovní kurs Itálie - informace

čtvrtek, 15 listopad 2018 11:27

Exkurze v Národním technickém muzeu v Praze

Dne 23.10. navštívili žáci 8.B, 9.A a 9.B Národní technické muzeum v Praze. Exkurze se konala v rámci projektového dne "100 let od založení  Československa". Žáci si mohli prohlédnout výstavu Made in Czechoslovakia, která vznikla u příležitosti tohoto výročí. Děti poznaly nejznámější výrobky, které vznikly v Československu a viděly mnoho dobových videí a fotografií.

V muzeu byly také vystaveny dobové automobily, letadla nebo kola.

středa, 24 říjen 2018 15:35

Nabídka školního zájezdu - Itálie