Sportovní kurz - Itálie - 7. ročníky

Vyrazili jsme od školy a bez větších problémů, i když s bolavými zád(k)y, jsme dorazili na místo určení v Itálii – kemp Mare Pineta ve vesnici Lido di Spina nedaleko Ravenny. Zde jsme vystřídali předchozí kurz a vyzvěděli od nich důležité informace o kempu. Po krátké informační schůzce jsme se vydali poprvé na pláž. Voda byla velmi příjemná, lehké vlnky smyly únavu a sluníčko nás nabilo energií.

Itálie 2017 - informace

Krakonoš nás pozval k sobě do Krkonoš

Třetí lednový týden strávili naši malí prvňáčci a část druháčků v Krkonoších - Františkově. Během celého týdne se děti učily základy lyžování, užívaly si her a soutěží na sněhu. Svojí návštěvou nás poctil i sám velký vládce hor - Krakonoš. Vyprávěl nám, co dělá Trautnberg, Ančí, Kuba, Hajný, zvířátka v lese a jeho věrná kamarádka sojka. Děti si užívaly i krkonošské pohádky, krásný ohňostroj - jako dárek od Krakonoše, navštívily krkonošské muzeum a spoustu dalších zajímavých věcí.  Ač jsou to ještě malí prvňáčci, či druháci, na diskotéce se dokázali všichni pěkně odvázat.  Na závěr našeho zimního snažení byly závody ve slalomu, kde všichni projeli celou trať bez jediného zaváhání a odměnou jim byl diplom, sladkost a krásná zlatá medaile. Všem se  na horách moc líbilo a příští rok už z nás budou sjezdaři.  Největší radost máme z toho, že se nám nikomu nic nestalo a všichni jsme se vrátili k rodičům zdraví a v pořádku. LD

Lyžařský kurz v Prkenném Dole

Druhý lednový týden jsme strávili se skupinou 27 dětí ve Ski areálu Žacléř – Prkenný Důl. Byli jsme ubytovaní v krásném penzionu Zelený Mlýn. V den příjezdu jsme po obědě vyrazili na svah, který jsme měli až do pátku prakticky jen pro sebe, což bylo velmi příjemné. Po odpoledním lyžování jsme chodili na večerní procházky po okolí nebo si krátili čas hraním si ve sněhu.  Ve středu si všechny děti vyzkoušely jízdu na běžkách, které jim daly zabrat, přesto jim zbyly síly na večerní diskotéku.

Páteční dopoledne patřilo závodům.

Slalom na lyžích – dívky :              1. místo Anna Kuglerová

2. místo Tereza Křesálková

3. místo Bára Zelená

Slalom na lyžích – chlapci :            1. místo Dan Bříza

2. místo Vojta Zamykal

3.  místo Kryštof Bouša

Slalom na snowboardu :                 1. místo Matěj Hollmann

2. místo Jan Jeníček

3. místo Dan Bojčev

Všechny děti zaslouží pochvalu za sportovní výkony i hezké chování.

Letní tábor ZŠ Tyrše - ZRUŠENO!!!

POZOR! Pro nezájem jsme byli nuceni letní tábor zrušit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.