úterý, 22 květen 2018 15:31

Turistický výlet 2.A

V sobotu 12. května se naše třída 2.A vydala na další turistický výlet - tentokrát jsme pokořili LOVOŠ V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ  se všemi jeho krásami. Výhled byl úžasný a občerstvení na samém vrcholu nám dodalo síly na cestu zpět. Došli jsme až k řece Labi, kde jsme se přívozem nechali převézt do Žernosek. Odtud jsme se opáleni, znaveni, ale štastni vraceli vláčkem zpět do Děčína. Všichni malí výletníci si zaslouží obrovskou pochvalu. LD

úterý, 22 květen 2018 15:26

Sportovní dopoledne

Jako odměnu za úspěšné zvládnutí školní akademie si žáci 3. C nadělili sportovní dopoledne. A to hned ve čtvrtek 10. května. Vydali jsme se na Mariánskou louku s míči, obručemi, švihadly, talíři i ringo kroužky. Také se svačinou, samozřejmě. Počasí nám přálo, byl krásný den. Dětské hřiště prázdné, louka posekaná. Nádhera. Celé jsme to zakončili zmrzlinou u Franze Josefa, takže na své si přišly i chuťové buňky, nejen při sportování protažené svalstvo.

Celé dopoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Také si to za výkon v akademii děti zasloužily.

úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

V sobotu 21. dubna se 2.A vydala na další ze svých oblíbených výletů. Tentokrát jsme jeli autobusem do Vysoké Lípy, odtud pěšky do Dolského mlýna, pak přes Kamenickou Stráň a Pastvinský vrch do mýdlárny v Růžové. Za odměnu jsme si vyrobili krásná voňavá mýdla, prošli se bosky po masážních cestách a nakonec si opekli buřtíky. Počasí nám skutečně přálo, a tak jsme si to vážně užili. No - posuďte sami.  LD

středa, 02 květen 2018 09:04

1.B v Praze

Ve čtvrtek 26. dubna se žáci 1.B vydali na celodenní výlet do Prahy. Velkým zážitkem byla návštěva Planetária, kde zhlédli film o noční obloze Anička a Nebešťánek. Ještě více se děti těšily na skleník Fata Morgana, ve kterém obdivovaly jednak velké masožravky, ale především krásně zbarvené tropické motýly. Děti si výlet velmi užily a po návratu domů měly jistě o čem vyprávět.

pondělí, 30 duben 2018 21:24

Přijímací řízení na SŠ - odvolání

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutí. Lhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou, nutné je uvést důležité údaje (jméno žáka, název školy, název oboru, podpisy zákonného zástupce a žáka) a důvody, proč se odvolání podává.

Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školu. Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě, že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

čtvrtek, 19 duben 2018 16:45

Mazel tov aneb Osmáci v Josefově

Jak číst hebrejskou abecedu, co je to menora či mezuza, to všechno a mnoho dalšího si žáci 8. ročníku mohli vyzkoušet v úterý 17. 4. při návštěvě bývalého pražského židovského ghetta v Josefově. Během návštěvy Židovského muzea formou skupinové práce nahlédli pod pokličku židovské tradiční kuchyně, zkusili si prostřít sváteční stůl při šabatu, sehráli rituál židovské svatby a dozvěděli se další zajímavosti o tradicích židů, kteří se na území Čech usadili v průběhu 9. a 10. st. Součástí historické exkurze byla i komentovaná prohlídka Staronové synagogy, Starého židovského hřbitova, Klausové synagogy a Pinkasovy synagogy.

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.