neděle, 18 listopad 2018 19:08

Keramické tvoření

Blíží se čas vánoční, proto se v pátek 16. 11. 2018 žáci 6. B vypravili do DDM Březiny, aby se připravili na školní vánoční trhy. Práce s keramickou hlínou rozvíjí kreativitu, což předvedli chlapci i dívky. Vznikala originální výtvarná díla, keramické vánoční svícny v podobě hvězd, zvonků či kaprů. Na závěr nakrmili a pomazlili králíka, morčata, křečka či želvu.

čtvrtek, 15 listopad 2018 21:03

Dělnická prakticky

Ve čtvrtek 15. 11. navštívili naši deváťáci SŠ lodní dopravy a technických řemesel. Žáci byli přivítáni a rozděleni do 4 skupin. Každé skupiny se ujal jeden z učňů a provedl žáky po 4 stanovištích. Na prvním si pomocí vytínače žáci vyzkoušeli vyrazit z měkkého materiálu podložku. Na druhém si na soustruhu vysoustružili kroužek, na třetím si pomocí raznice vyrazili svůj monogram do kovu a na posledním si vyvrtali do měkkého materiálu (teflon) díru na stojanové vrtačce. Na těchto stanovištích si žáci mohli vyzkoušet práci strojírenských oborů. Po přejezdu na výcvikovou loď byli žáci opět rozděleni do skupin a na stanovištích se seznámili s obory lodník, instalatér a zednické a malířské práce. Žáci si vyzkoušeli uvázání uzlů, házeli lanem na pachole, zkoušeli si nastartovat motor, uřízli část obkladu, změřili vzdálenost laserem, malovali obrazec pomocí šablony. Pomocí stříhání a sváření si zkoušeli upravit část potrubí pro rozvody. V průběhu akce měli žáci možnost klást otázky.

čtvrtek, 15 listopad 2018 20:59

Devítky na průmyslovce

V rámci přípravy na své budoucí povolání žáci 9. ročníků pravidelně navštěvují střední školy. V úterý 6. a 13. 11. navštívili VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní. Žáci byli přivítáni a výchovnou poradkyní školy byli informováni o střední škole, její historii, studijních oborech, požadavcích k přijetí na studijní obory, průběhu maturitních zkoušek a možnostech uplatnění absolventů maturitních oborů. Ve skupinách si vyzkoušeli přiřadit profese k oborům vyučovaným na průmyslovce. Následoval fyzikální pokus a poté se prošli po praktické učebně. Na závěr proběhla diskuse mezi žáky a zaměstnancem SŠ.

úterý, 06 listopad 2018 12:17

100. výročí vzniku Československa

V letošním roce jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Československa. Toto slavné výročí si připomněli i žáci 6. B v úterý 23. 10. 2018. Společně s dalšími spolužáky z naší školy odjeli do Prahy. Na naši třídu čekal interaktivní program na téma Pražské pověstiMuzeu hlavního města Prahy. Prostřednictvím loutkového představení a interaktivních prvků se žáci seznámili s pěti pověstmi. Krátké příběhy děti provedly po mapě Prahy a seznámily je se slavnou historií. V druhé části dne jsme se prošli po Starém Městě pražském a prohlédli si památky, ke kterým se váží příběhy nejen pražských pověstí, ale také slavné minulosti českého národa.

středa, 31 říjen 2018 14:28

Říjen plný akcí

Hned začátkem října vyjeli žáci 4. C do Teplic. Navštívili jsme místní planetárium, kde se žáci dovídali další nové poznatky o sluneční soustavě. V tu samou dobu u nás ve třídě vykonávala praxi skoro paní učitelka Verunka, která si s dětmi procvičovala to, co se učí na pedagogických fakultách. Na konci měsíce nás pak čekal projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci se seznámili s osudy výjimečných lidí, kteří v tomto období žili. Výtvarně se pokusili znázornit vše lipovými stromy. Jediné, co se nám ten den nepovedlo, byla buchta paní Rettigové. Ale vše jsme druhý den napravili pomocí muffinů. A v závěru měsíce si všichni užíváme podzimních prázdnin.

pondělí, 29 říjen 2018 14:21

Kamarádi z druhého stupně

Žáci z třídy 8. B navázali moc hezkou spolupráci s dětmi z přípravného ročníku. Nejprve se pěkně postupně seznámili a poté pro děti připravili zábavné dopoledne v tělocvičně. Moc jim za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 29 říjen 2018 14:04

Podzim v přípravné třídě

Podzimní vyrábění v přípravném ročníku nás velmi baví. S dětmi jsme nasbírali přírodní materiál v lesním parku a pustili se do práce. Vyráběli jsme skřítka podzimníčka a další výrobky tematicky spojené s podzimem. Nechyběla samozřejmě výroba draka, kterého doprovázela nová písnička o drakovi. Děti jsou velmi šikovné a vyrábění nás moc baví.

Kamila Broučková Bartůšková

pátek, 26 říjen 2018 13:08

Do Prahy za kulturou

Ve středu 24. 10. jsme navštívili naše hlavní město. Naším cílem byla zábava ale i poučení. Zábavná část nás čekala v Zetku. V této kavárne a relaxačním prostoru se děti mohly seznámit s prací a světem youtuberů. Dokonce se nám poštěstilo nakouknout do studia, kde taková videa vznikají. Pak nás čekala zajímavá přirodovědná výstava v nové budově Národního muzea. Tato výstava nesla název Světlo a život. Paní lektorka nás provedla jeskyní, savanou i tropickým pralesem. Všude jsme mohli sledovat důležitost světla pro život. Mohli jsme si také vyzkoušet zajímavé interaktivní programy. Například světelné spreje, vykopávání zvířecích kostí  nebo několikanásobné zvětšení motýlího křídla. Na výstavě byly k vidění také velké modely klíštěte a blechy. Bonusem bylo vidět přípravy na velkolepé oslavy stoletého výročí naší republiky v ulicích Prahy. Do Prahy se určitě vrátíme.