ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
Lucie Nováková

pondělí, 29 duben 2024 20:01

Volejbalový turnaj

Okrskové kolo ve volejbalu mělo i tento rok naše zástupce. Chlapci z 9. tříd se zúčastnili turnaje v Děčíně na ZŠ Březová. Ze skupiny naše družstvo ve složení Honza Sobíšek, Saša Lažanský, Jonáš Horák, Kuba Drmla, Filip Kučera, Kryštof Kotek a Vojta Bok postoupilo z prvního místa, v semifinále však byli poraženi. Ve finálovém zápasu následně zvítězili a obsadili zasloužené 3. místo. Výkony všech chlapců na turnaji byly velmi vyrovnané a atmosféra přátelská. Klukům děkujeme za reprezentaci.

pondělí, 29 duben 2024 19:49

Sportovní gymnastika

Na konci měsíce března proběhl v Děčíně okresní přebor ve sportovní gymnastice. Naši školu reprezentovalo 5 žákyň z 5. – 7. tříd. Dívky v soutěži začaly přeskokem švédské bedny, pokračovaly sestavou na kladině a nakonec předvedly nápadité choreografie na gymnastickém koberci s hudebním doprovodem. Za každou disciplínu získaly určitý počet bodů podle obtížnosti cviků, techniky provedení a celkové originality. Družstvo ve složení Janči Bicencové, Niny Hajné, Barči Hyklové, Štěpánky Strnadové a Elišky Peškové obsadilo v silné konkurenci krásné 4. místo. Chválíme je tímto za reprezentaci a vydařené výkony.

neděle, 21 leden 2024 19:39

Aerobiková soutěž

Ještě v prosinci jsme se s žáky z prvního i druhého stupně zúčastnili soutěže v aerobiku ve sportovní hale v Děčíně. Soutěž probíhala tak, že na přistaveném pódiu předcvičovala lektorka, podle které se cvičící snažili co nejlépe naučit choreografii. Porota hodnotila provedení pohybu (techniku), schopnost zachycení předvedeného a také výraz v obličeji.

V tomto estetickém sportu reprezentoval naši školu jediný zástupce z řad kluků, Ondra Veselý, který svým provedením okouzlil porotu a obsadil první místo v nejmladší kategorii.

Prvenství získala také Eliška Pešková v kategorii 7. tříd, na 4. místě byla Nina Hajná v kategorii 6. tříd. Dále se soutěže účastnily: Sára Danitová, Patricie Pokludová, Aneta Drahoňovská, Kristýna Michálková, Sára Domecká, Naneta Ludvíková, Tereza Tesárková, Anna Mrvová, Franceska Adamsonová, Zuzana Francová a Aneta Šumpichová.

Všechny chválíme a těšíme se na další akce.

Dne 23. 5. se na varnsdorfském fotbalovém stadionu uskutečnilo okrskové finále v atletickém čtyřboji družstev žáků a žákyň 2. stupně základních škol. Naše škola vyrazila na závod se 3 družstvy po 5 sportovcích. Každý jedinec z týmu se snažil bodovat ve čtyřech různých disciplínách, konkrétně v běhu na 60 m, ve skoku dalekém nebo vysokém, v hodu míčkem nebo vrhu koulí a ve vytrvalostním běhu na 600/800/1500 m podle věku a pohlaví. Podle výsledného součtu bodů družstev bylo stanoveno pořadí.

Naše mladší žákyně – Horáková Sára, Mocová Aneta, Adamsonová Franceska Marie, Kolibová Naty, Šumpichová Aneta (z 6. a 7. tříd) – svými skvělými výkony vybojovaly 1. místo a pytel sladkostí.

Naše starší žákyně – Vlasáková Amálka, Vlčková Eliška, Niklová Anděla, Strunecká Terka, Kočová Káťa (z 8. tříd) – vybojovaly suprové 3. místo a pytel sladkostí.

Naši starší žáci – Lažanský Saša, Horák Jonáš, Sobíšek Honza, Kučera Filip, Houška Marek (z 8. tříd) – vybojovali krásné 4. místo.

A co je ještě důležité zmínit? Marie Franceska Adamsonová získala individuální první místo v mladší kategorii a Eliška Vlčková byla vyhlášena nejlepší atletkou v kategorii starší!

Den se zkrátka vydařil, a my všem účastníkům moc gratulujeme a chválíme za reprezentaci.

středa, 03 květen 2023 09:20

Basketbal dívek

Dne 25. 4. se dívky ze 7. – 9. tříd zúčastnily okrskového basketbalového turnaje. Dívky v sestavě Rychtecká Elen, Prachová Laura, Děkanovská Terka, Albrechtová Amálka, Málková Stázka, Luňáčková Barča, Borovičková Karin, Žáčková Anežka a Šímová Viky statečně bojovaly, a tým z „Vrchličáku“ tak obsadil krásné 2. místo. Celý tým chválíme za reprezentaci a gratulujeme ke skvělému výkonu.