sobota, 09 únor 2019 10:47

Florbalový bronz na kraji jsme brali ,,všemi deseti“

Ve středu 6. 2. se konalo v Teplicích krajské kolo ve florbale 8. - 9. tříd. Jako vítěz okresního kola se zde společně s dalšími 6 školami utkala i naše. Systém turnaje v krajských kolech je ošemetný. Hraje se jen 2x6 min hrubého času, čímž se potlačuje faktor kvality družstev a zvyšuje faktor náhody. Což se potvrdilo už v našem prvnímu utkání s Teplicemi. Ze tří střel jsme inkasovali 2x a i přes náš velký tlak, ale zároveň nepřesné zakončení, jsme prohráli 1:2. Porážku jsme hodili za hlavu a šli do druhého utkání. To jsme zvládli vítězně 4:1 a tento výsledek nás v kontextu ostatních výsledků v tříčlenné skupině dostal na 1. místo. V semifinále jsme narazili na hokejovku z Litvínova, ten měl z osmičlenného kádru hned tři kluky z Děčína a dokonce dva z nich byli bývalí žáci naší školy (Dan Dej a David Čermák). Na krajích se s Litvínovem potkáváme vcelku často a zápasy nám sedí. Často jsme těžili z toho, že jsme jeli hrát florbal a rozhodčí nepřehlížel faulování soupeře. To se však v tomto zápase nedělo a značně to ovlivňovalo hru. Přesto kluci po zápase dostali pochvalu, což se o rozhodčích říci nedá. Porážka 0:2 nás poslala do zápasu o bronz proti škole z Kadaně. Tento zápas jsme zvládli hlavně fyzicky a po zásluze vyhráli 4:2. Bronz byl vzhledem ke kvalitnímu obsazení turnaje brán všemi deseti. Ranní tréninky tak přinesly své ovoce, klukům za jejich obětování času děkuji. Další akcí bude turnaj 6. - 9. tříd.

Ing. Tomáš Štěpánek