sobota, 03 listopad 2018 14:26

Naše žákyně Andělka Niklová je mistryní Evropy!!!

Ve dnech od 17. 10. 2018 – 21. 10. 2018 se zúčastnila žákyně 4. C Andělka Niklová Mistrovství Evropy 2018 plemene koní Appaloosa, které bylo pořádáno na území České republiky již podruhé. Každá země Unie může pořádat tento velkolepý závod na svém území dva roky po sobě. U nás se konal v jezdeckém centru ve Zduchovicích okres Příbram. Účastníci závodu soutěží v různých disciplínách westernového sportu, mezi ně patří i anglické disciplíny tzv. Huntery, jak v sedle, tak i z ruky. Tento závod hostí čtyři rozhodčí, dvě dámy z USA, jedna z Rakouska a čtvrtý rozhodčí z Francie. Andělka soutěžila v pátek 19. 10. 2018 v disciplínách: Hunter in hand 18 under youth, což je disciplína z ruky, kde soutěžící předvádí koně na ruce ve dvou chodech, kde vynikne pohyb koně. Andělka obsadila v této soutěži pro mládež do 18 let druhé místo a vybojovala stříbrnou medaili. Ve večerních hodinách poté soutěžila tuto disciplínu v sedle pro mládež do 10 let, kterou suverénně vyhrála. Následující den probíhaly opět disciplíny z ruky a to Showmanship at halter 13 under youth, což je opět předvedení koně z ruky a samotná prezentace i předvádějícího, kdy kůň za pomoci vodiče předvádí obraty, couvání, správné chody a postoje. V této disciplíně pro mládež do 13 let obsadila třetí místo. Odpoledne následovaly hojně obsazené Haltery, což jsou chovatelské disciplíny, kde rozhodčí posuzují celkový fundament koně, a proto ho předvádějící musí předvést v předepsaném postoji co nejlépe. Zde Andělka obsadila také nádherné třetí místo v mládeži do 18 let. Poslední třídu, v které závodila, proběhla v neděli, byla to disciplína v sedle Western pleasure 10 under youth (mládež do 10 let), kde jezdec svého koně předvádí v různých chodech na přání rozhodčích. Tuto poslední disciplínu vyhrála.

Andělka Niklová se stala několikanásobným šampionem Evropy 2018 Appaloosa