pondělí, 05 únor 2018 14:01

Děčínský laický záchranář - 1. místo!!!

V úterý 30.1.2018  proběhl v obchodním Centru Pivovar sedmý ročník soutěže žáků základních škol v poskytování první pomoci – Děčínský laický záchranář.

Pořadatelem byla Střední zdravotnická škola v Děčíně. Celého klání se zúčastnilo sedm družstev žáků devátých tříd základních škol z Děčína a přilehlého okolí. Naši školu reprezentovala čtveřice: Bartošová Petra, Dvořáková Kristýna, Strnadová Viktorie, Vrátil Vláďa a náhradníkem a velkou oporou týmu byla i Leontýna Filipová

V prostorech OC bylo rozmístěno celkem pět stanovišť, kde soutěžící jednotlivě museli zvládnout vědomostní test, ošetřit rozsáhlé krvácení, otevřené zlomeniny, popáleninu, pohmoždění kotník, resuscitaci s ošetřením přihlížející zraněné ženy a epileptický záchvat. Nutno podotknout, že veškeré maskování bylo velice reálné a figuranti výbornými herci :)

Roli rozhodčích se ujali pracovníci děčínské zdravotnické záchranné služby spolu se studenty 4. ročníků SZŠ.

Náš tým se umístil na stupni nejvyšším, za to mu patří velké poděkování a gratulace!!!

Br. Monika Dvořáková, DiS