středa, 24 únor 2016 12:13

Projekt VZP „Za zdravým vzduchem“

VZP ČR připravila pro rok 2016 projekt s názvem „Za zdravým vzduchem“, na podporu účasti dětí, pojištěnců VZP ČR, žijících dlouhodobě v oblastech s častým výskytem smogu, v nichž je imisní limit překračován více než 35x ročně. Účelem tuzemských ozdravných pobytů je předcházení závažným onemocněním těchto dětí. Příspěvek bude poskytnut zákonnému zástupci v případě, že:

a) příslušný tuzemský ozdravný pobyt se uskuteční ve smogových obdobích, tj. zpravidla od 1. 1. 2016 do 30. 3. 2016 a od 1. 10. 2016 do 31. 12. 2016, ( u okresu Děčín uděluje VZP výjimku, lze žádat celoročně)

b) délka jednoho tuzemského ozdravného pobytu bude činit minimálně pět (5) po sobě jdoucích kalendářních dnů

c) ozdravný pobyt se bude konat v oblastech vyhovujících kvalitou ovzduší (seznam těchto míst má škola k dispozici) Výše příspěvku z FP (fond prevence) na jednoho pojištěnce, účastníka tuzemského ozdravného pobytu, je stanovena do částky 1 200 Kč (slovy: jeden tisíc dvě stě korun českých).

Projekt je určen pro děti z MŠ a prvního stupně základní školy.

Nabídka je platná do doby vyčerpání finančního limitu fondu prevence VZP na tento projekt.