čtvrtek, 10 listopad 2011 01:00

Projekt "Řešení vrstevnických vztahů"

Řešení vrstevnických vztahů

Naše škola, jako jediná v Děčíně, je zapojena do projektu Řešení vrstevnických vztahů. Tento projekt probíhá pod záštitou Vzdělávacího institutu ochrany dětí. Jedná se o projekt, který si klade za cíl zlepšit vztahy mezi žáky ve škole.

V pondělí 31. října byl naší škole oficiálně předán certifikát o projektu z rukou zástupců Vzdělávacího institutu ochrany dětí, který projekt oficiálně zřizuje, a z rukou primátora města Děčín pana Františka Pelanta.

Z každé třídy se zapojují dva žáci, kteří se stanou "podporovateli" a jsou začleněni do výcvikového programu, který vedou vyškolení lektoři. Učí se dovednostem jako je naslouchání, empatie, pomoc s řešením problému svých vrstevníků.

Pokud si sami nevědí rady, spolupracují s učitelem, který je také garantem tohoto projektu a pravidelně se s podporovateli setkává.

O dalších aktivitách podporovatelů vás budeme pravidelně informovat.

Přejeme tedy podporovatelům hodně úspěchů v jejich budoucí práci.

Další informace naleznete na http://viod.cz/cz/viod/realizovane-projekty/projekt-reseni-vrstevnickych-vztahu.html