neděle, 15 září 2013 02:00

Logopedické hrátky

Na naší škole již čtvrtým rokem funguje přípravný ročník. Od letošního školního roku se nám podařilo získat grant na projekt Logopedické hrátky, zaměřený právě na děti z přípravného ročníku.  Žáci budou pomocí cílených didaktických her, artikulačních a dýchacích cvičení rozvíjet své komunikační dovednosti, obohacovat svou slovní zásobu. Formou básniček, říkadel, písniček a dramatizací rozvinou svůj řečový projev se správnou výslovností. Projekt si klade za cíl napomoci k odstranění nedostatečné slovní zásoby žáků přípravného ročníku, konkrétně chce zlepšit časté nedostatky ve výslovnosti dětí tohoto věku.

Během Logopedických chvilek, které budou probíhat čtyřikrát týdně (tj. 1 hodinu denně), si žáci nejen osvojí nové dovednosti a znalosti, ale také se připraví na workshopy Podzimní radovánky a Vánoční zpívánky, kde předvedou, co se naučili svým rodičům a blízkým. O tom, kdy se uskuteční Vás budeme s předstihem informovat.