• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
středa, 18 březen 2015 01:00

Jak se stát novinářem - 2.díl

Ve středu 18. března jsme absolvovali další poutavou přednášku. Navštívil nás šéfredaktor Děčínského deníku Luděk Stínil (kromě práce redaktora píše i knihy, první knihu Osudná chyba vydalo nakladatelství Petra na podzim roku 2001).

Určitě velmi zajímavá byla ukázka programu, ve kterém pracují profesionální novináři. V ukázce jsme mohli vidět, jak vzniká článek (konkrétně Beseda se školáky). Fotografie s textem pana Stínila si můžeme přečíst a prohlédnout v zítřejším Děčínském deníku.
Dále jsme se dozvěděli, jak probíhá běžný den redaktora a výrazy, které se používají v novinařině. Důležité je také vědět, jaké vlastnosti musí mít dobrý novinář.

Přednášku výrazně oživily vytištěné stránky Děčínského deníku, kde nám pan Stínil  vysvětlil  a ukázal, jak probíhá grafická úprava článků.  Posledním bodem byl pohled do historie novinářské práce.

Na závěr jsme se vyfotili a moc se těšíme na další díl, kdy nás budou čekat dvě zajímavé exkurze.

Členové redakce Klokanův Blesk a 8. B