zapis skola

• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 557
úterý, 21 květen 2019 07:47

Malý projektový den s policií ČR

Dne 7. 5. 2019 žáci druhé třídy navštívili dopravní inspektorát děčínské policie, kde se nás ujal policista, dopravní inspektor Michal Vištejn. Seznámil děti se strukturou Policie České republiky a se vším, co policejní práce obnáší. Žáci si mohli prohlédnout průkaz policisty, pouta, zbraň i uniformu, kterou dopravní policisté nosí. V průběhu akce se k nám připojil další policista, komisař Bc. Luděk Kaisr, který žákům ochotně odpovídal na všemožné dotazy. Po obohacujícím povídání nám policisté ukázali automobily, do kterých si žáci mohli sednout, a zavedli nás i do policejní garáže, kde jsme si prohlédli policejní motocykly i policejní kola.

Žáci se seznámili s profesí policisty, zjistili, co je k jejímu vykonávání potřeba a co vše obnáší. Celé setkání bylo pro děti velmi inspirativní s preventivním přesahem směřujícím k vyhýbání se kriminální činnosti.