pátek, 26 listopad 2021 16:43

Podzim v 7. A ve znamení jedniček a nul

Napsal(a) Ziv

7. A na podzim nakoukla do různých zákoutí světa IT. Po oživení některých znalostí a dovedností z nižších ročníků jsme se pustili mimo jiné do oblasti algoritmů a základů programování. Žáci si vyzkoušeli, že se nejedná jen o svět podivínů za počítačem, ale že vyřešit efektivně problém se může hodit prostě komukoliv a kdykoliv.

Zúčastnili jsme se akce Hour of code (Hodina kódu) a pochopili, že podceňovat se je zcela zbytečné.

Na mezinárodní soutěž Bobřík informatiky už tak byli žáci připravení a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Osm žáků pomyslného bobříka ulovilo! Ani zbylí žáci však nedopadli vůbec špatně.

A kdo že byl mezi těmi nejúspěšnějšími? První místo v rámci třídy obsadil „ajťák“ tělem i duší Andrey Polyakov, dále Bobříka informatiky „ulovili“: Natálka Miškovská, Karin Borovičková, Amálka Albrechtová, Péťa Plec, Darina Pytlíková, Honza Jakeš a Stázka Dvořáková.