• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 608

Žákyně a žáci VII. C se v hodinách informatiky a pracovní výchovy spolu s tématy vycházejícími z tematických plánů snaží věnovat také záležitostem souvisejícím s filmovou výchovou. Ta v některých evropských zemích je plnohodnotným předmětem, ku příkladu ve Francii se jí dokonce děti věnují již ve škole mateřské. V České republice se zatím příliš neprosadila, přestože do různých projektů se zapojili mnozí filmoví odborníci, akademici i učitelé základních a uměleckých škol. Ve třídě jsme se filmové výuky dotkli jejím propojením s prací v programu Microsoft Powerpoint. Holky a kluci si pečlivě vybrali filmová témata, která pak několik hodin zpracovávali do presentací. Z nejzajímavějších jmenujme alespoň Psychologické filmy Jiřího Krejčíka (Daniel Pospíchal), Krtek a Čína (Eliška Vlčková) či České a československé filmy spjaté s Oscary (Jindřich Alexandr Ščepko). Objektem odborného zájmu se také stala témata: Miloš Forman, Oldřich Lipský, Ridley Scott, americké horory 90. let, americké halloweenské filmy, britské akční filmy, japonské anime filmy, filmy s tematikou budoucnosti, filmy s Batmanem a seriály Futurama, The Simpsons a Slunečná. Za zmínku rozhodně také stojí nejzábavnější práce Filmy s obřími gorilami (Vojtěch Bok). Všichni si zaslouží velkou pochvalu, některá díla by svým zaměřením i zpracováním dokonce snesla srovnání s podobnými pracemi středoškolskými. Budeme se snažit v podobně zaměřených aktivitách zdárně pokračovat.

Než jsme se na delší dobu rozloučili se školou a šli si užít vánoční prázdniny, ve středu 22. prosince 2021 jsme vyrazili na předvánoční procházku. Sváteční den začal posezením ve třídě, předáním dárečků a ochutnáváním cukroví. Poté jsme vyrazili, nejdříve na nedalekou Stoličnou horu (Kvádrberk), kde už někteří potřebovali doplnit energii svačinou, pak na vyhlídku Labská stráž a naučnou stezkou o kaňonu Labe do Ludvíkovic. Po občerstvení v místní samoobsluze následovala zpáteční cesta, a to po zelené turistické stezce. Přibližně desetikilometrový výlet vcelku náročným terénem jsme si užili. Jedna z nás možná dokonce vytvořila světový rekord v padání na zem, když se jí to za několik málo hodin podařilo přesně dvacetkrát. :-)