Zdeňka Zívalová

úterý, 16 leden 2024 10:47

Máme YouTube kanál!

Škola není jen vzdělávací instituce. Škola jsou především děti. Jejich zážitky, přátelství, dobrodružství, zkrátka jejich svět. Zajímá  vás, jak u nás ve škole žijeme? Pak dejte odběr našemu novému YouTube kanálu.

čtvrtek, 19 květen 2022 16:09

Za zvířátky do zoo...

8. B si 19. května udělala výlet do děčínské zoo. Počasí nám přálo, vyrazili jsme v dobré náladě a užili si bezva den.

Koukněte na video.

čtvrtek, 02 prosinec 2021 22:17

Čeština je někdy peklo

Že je čeština někdy pořádné peklo, se ukázalo v 6. B. Žáky si vyhlédl samotný Lucifer a připravil pro ně zkoušku nesnadnou. Chvilku to vypadalo, že někteří propadnou mocnostem pekelným, naštěstí jim však na pomoc přispěchal jejich anděl strážný. Vše tedy dobře dopadlo, teď jen musí být všichni hodní, dokud se brány pekla zase neuzavřou. A za rok... Za rok se zase uvidí.

pátek, 26 listopad 2021 17:01

Podzim v 7. A ve znamení jedniček a nul

7. A na podzim nakoukla do různých zákoutí světa IT. Po oživení některých znalostí a dovedností z nižších ročníků jsme se pustili mimo jiné do oblasti algoritmů a základů programování. Žáci si vyzkoušeli, že se nejedná jen o svět podivínů za počítačem, ale že vyřešit efektivně problém se může hodit prostě komukoliv a kdykoliv.

Zúčastnili jsme se akce Hour of code (Hodina kódu) a pochopili, že podceňovat se je zcela zbytečné.

Na mezinárodní soutěž Bobřík informatiky už tak byli žáci připraveni a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Osm žáků pomyslného bobříka ulovilo! Ani zbylí žáci však nedopadli vůbec špatně.

A kdo že byl mezi těmi nejúspěšnějšími? První místo v rámci třídy obsadil „ajťák“ tělem i duší Andrey Polyakov, dále Bobříka informatiky „ulovili“: Natálka Miškovská, Karin Borovičková, Amálka Albrechtová, Péťa Plec, Darina Pytlíková, Honza Jakeš a Stázka Dvořáková.