pondělí, 20 duben 2015 02:00

Sběrné místo Kola pro Afriku je pro Vás znovu otevřeno!!!

Sběrné místo na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše (telefonní číslo 412 516 547) je opět otevřeno v každý pracovní den od 8 do 15 hodin.

Můžete darovat všechna kola, nejenom horská, ale i malá dětská nebo kola cestovní. Jsou určena pro děti v africké Gambii, které se na nich bezpečněji dostanou do vzdálených škol. Díky akci Sněhuláci pro Afriku bylo v ČR vybráno 416 340 Kč, z toho 3 650 Kč přímo na naší škole. Tyto peníze umožnily odvoz kol, 16. dubna 2015 se začaly vyprazdňovat sklady v Ostravě - Koblově. 758 kol s náhradními díly, kufry vybavenými nutným nářadím na opravy kol a více než 2 tuny zdravotnického materiálu určeného pro místní nemocnice je již na cestě do Afriky. Máme zase možnost nejenom sbírat kola, ale připojujeme se ke sběru vyřazených autolékárniček. Sběr končí již 30. května 2015. Společně můžeme nakládat v červnu 2015 (termín upřesní společnost Kola pro Afriku). Vzhledem k tomu, že kamion přijede až na náš školní dvůr, můžeme poslat i školní pomůcky – např. tužky, pastelky, sešity nebo pravítka. Když se děti v Africe díky nám všem dostanou bezpečně do školy, budou mít ve škole i základní školní pomůcky. Děkujeme!!!

Přečtěno: 2026 x