Jaroslava Řezníčková

pondělí, 02 leden 2023 19:11

Ohlédnutí za svátky prvňáčků

První společné vánoční svátky si první třída báječně užila. Pohodu odstartoval vánoční program, který žáci zhlédli na děčínském zámku. Seznámili se s tradicemi a zvyky. Sami si ve třídě nějaké zvyky vyzkoušeli, každý týden zapálili adventní svíčku nebo sestavovali betlém. Objevovali také překvapení v adventním kalendáři.

Vyvrcholením byla vánoční besídka, kde si všichni pochutnávali na cukroví, nadělili ptáčkům do krmítek a zasoutěžili si. Nakonec k nám dorazil Ježíšek, který byl moc hodný a štědrý. To asi  proto, že se sami žáci se svými rodiči podíleli na sbírce “krabice od bot” a z plánovaných 2 krabic předali krabic 8.

úterý, 06 prosinec 2022 19:17

Muzeum čertů

Na svátek Mikuláše navštívily první třídy muzeum čertů v Úštěku. Nejprve je čekala prohlídka Pekléma, výstava obrazů a loutek. Poté prvňáčci zavítali přímo do pekla, kde je provedl čert. Žáci se setkali i se samotným Luciferem, který nebyl vůbec strašidelný, ba naopak s ním byla veliká legrace. Všichni statečně peklo opustili a v pořádku se vrátili do školy.

úterý, 15 listopad 2022 20:51

Slavnosti slabikáře

Dva dny se naši nejmladší čtenáři snažili, aby získali slabikář a dokázali, co už umí. Nejprve museli žáci splnit úkoly, aby osvobodili princeznu Slabičku. Skládali slabiky do slov, četli věty, určovali písmena a hlásky. Všem se dařilo a tak se v pondělí za odměnu vydali do městské knihovny. Zde si prohlídli a vyslechli vše, co knihovna nabízí. Na úplný závěr, jako překvapení, rozdala paní knihovnice všem dětem vytoužený slabikář.

středa, 02 listopad 2022 15:53

1. A jsou jedničky

Žáci 1. A během podzimu udělali neskutečný pokrok. Nejen, že už umí některá písmenka a slabiky, ale dokonce přečtou či napíší první slova. Nezahálí ani v matematice. Hodiny si zpříjemňují hraním her nebo vycházkami. Největší radost je však v dny, jako byl letošní Halloween, to se pak učí strašidelně.

středa, 07 září 2022 18:49

Vítáme prvňáčky

1. září se naplnila třída 1.A novými žáčky. Všichni přišli s úsměvem, plní elánu a touhy po nových zážitcích. Již první dny se ukázalo, že jde o třídu šikovných dětí.