čtvrtek, 11 květen 2017 06:03

Zasedání školního parlamentu 04.05.2017

Dne 4. 5. se sešel školní parlament v aule školy za účasti žáků druhého stupně a pátých tříd, pana ředitele školy, paní zástupkyně školy, pí uč. Mgr. L. Svobodové a pana učitele Ing. M. Klímy.

Obsah jednání:

pí uč. L. Svobodová informovala o:

-          světovém dnu hygieny rukou (5. 5.). V souvislosti s tím byly do tříd dodány dávkovače s mýdlem

-          na pozemku školy byla zřízena zahrádka s bylinkami (máta, jitrocel, šalvěj apod.), ze kterých se budou moci připravovat zdravé nápoje.

Pan ředitel:

-          zhodnotil kladně turnaj ve stolním tenise (učitelé x žáci školy), zvláště pak aktivní zapojení dětí v doprovodných akcích (taneční skupiny, gymnastika apod.).

Dotazy od dětí:

-          na Akademii v příštím školním roce – potvrzeno, akademie bude!

-          Cyklojízda – s největší pravděpodobností bude po stejné trase jako minulý rok

-          prosba, aby na dívčích toaletách byla umístěna zrcadla.

pátek, 17 březen 2017 09:06

Zasedání školního parlamentu

Parlament se konal v aule naší školy dne 15. 3. 2017. Tradičně se zasedání zúčastnili ředitel školy a zástupkyně ředitele.

Informace od vedení školy:

- naše škola získala statut fakultní školy UJEP

- nově zavedený bufet – samoobslužný pult – v jídelně funguje, děti jsou spokojené

- rekonstrukce tříd – probíhá většinou v době neúčasti dětí např. v období prázdnin

- naše škola se přihlásila do projektu EU „Šablony II“. Projekt bude zahájen v září 2017. V rámci projektu budou např. realizovány kroužky pro děti zaměřené na logické hry.

- výzdoba v oknech.

Příspěvky od dětí:

- prosba o umístění vonných mýdel na chlapeckém záchodě do mušlí

Výzva:

- zástupci žáků vyzvali vedení školy a další zaměstnance školy na změření sil ve stolním tenisu. Výzva byla přijata. Turnaj žáci versus zaměstnanci školy se uskuteční v průběhu dubna.

čtvrtek, 02 únor 2017 12:11

Školní parlament 2. 2. 2017

Zasedání parlamentu dne 2. 2. 2017

Dnešního zasedání našeho školního parlamentu se zúčastnil pan ředitel a paní zástupkyně ředitele.

1. Informace ze školy:

- po prázdninách se opět otevře občerstvení v přízemí

- opakují se problémy na toaletách, dochází k poškozování vybavení, je potřeba to řešit

- organizace dopravy před školou – řeší se společně s městskými orgány

- zájezd do Itálie – realizují se dva zájezdy po sobě, prakticky plno, přesto se mohou žáci dále

hlásit.

2. Informace od dětí z parlamentu:

- 9. A – má šikmo upevněný diaprojektor

- „Vrchličák má talent“ – návrh na soutěž ve škole

- Akademie – bude v příštím školním roce

- školní klub – osvědčila se pomoc žáků z devátých tříd, zvláště v období zvýšené nemocnosti.

Na závěr popřál pan ředitel všem žákům hezké prožití nastávajících prázdnin.

Ing. Miroslav Klíma

čtvrtek, 22 prosinec 2016 11:11

Zasedání školního parlamentu 21. 12. 2016

Zasedání bylo zahájeno přáním všem žákům hezkého prožití vánočních svátků a všeho nejlepšího do nového roku.
Program:
1) Zřízení školního poradenského pracoviště.
Pracoviště pracuje na naší škole od začátku školního roku pro děti i rodiče.
a) školní psycholog – paní Mgr. Ingrid Štroblová
b) koordinátor inkluze – paní Mgr. Karin Skálová.
Bližší informace jsou umístěny na webových stránkách naší školy.
2) Školní klub.
Vzhledem k nevhodnému chování a poškozování majetku školy některými dětmi, budou tito žáci buď dočasně či trvale vyloučeni ze školního klubu. O této možnosti budou rodiče žáka včas informováni.
3) Školní jídelna.
Bylo konstatováno, že se kvalita jídel zlepšila k lepšímu. Navíc, od začátku příštího kalendářního roku bude ve školní jídelně umístěn bar, kde budou mít děti k výběru současně ze dvou salátů.
4) V souvislosti s vyhláškou MŠMT dojde i ke změně sortimentu v automatech na jídlo
5) Různé:
- Žádost o výměnu stávajícího dataprojektoru v 9. B
- Je ještě pár míst do Itálie
- Zjištěné závady (např. na WC) mají žáci hned hlásit buď dozorujícímu učiteli anebo svým třídním učitelům.

Ing. Miroslav Klíma

čtvrtek, 06 říjen 2016 08:58

Zasedání školního parlamentu

Ve středu 5. října se sešel školní parlament v aule naší školy.Po přivítání dětí pan ředitel poskytl následující informace:

- návštěva školní inspekce proběhne na škole ve dnech 11. až 14. října

- práce kroužků od 1. října

- připravované zájezdy:

- Itálie (červen 2017)

- lyžařský výcvik - do tohoto zájezdu se budou moci přihlásit zájemci z druhého stupně naší školy

- organizace odchodů dětí ze školního klubu.

V následující diskuzi zazněla prosba žáků o realizaci Akademie, jízdy na kole. Dále žáci žádali o úpravu některých tříd a hovořili o problémechí osobní hygieny po toaletě, zvláště žáků v nižších ročnících.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep