Zasedání školního parlamentu 04.05.2017

Dne 4. 5. se sešel školní parlament v aule školy za účasti žáků druhého stupně a pátých tříd, pana ředitele školy, paní zástupkyně školy, pí uč. Mgr. L. Svobodové a pana učitele Ing. M. Klímy.

Obsah jednání:

pí uč. L. Svobodová informovala o:

-          světovém dnu hygieny rukou (5. 5.). V souvislosti s tím byly do tříd dodány dávkovače s mýdlem

-          na pozemku školy byla zřízena zahrádka s bylinkami (máta, jitrocel, šalvěj apod.), ze kterých se budou moci připravovat zdravé nápoje.

Pan ředitel:

-          zhodnotil kladně turnaj ve stolním tenise (učitelé x žáci školy), zvláště pak aktivní zapojení dětí v doprovodných akcích (taneční skupiny, gymnastika apod.).

Dotazy od dětí:

-          na Akademii v příštím školním roce – potvrzeno, akademie bude!

-          Cyklojízda – s největší pravděpodobností bude po stejné trase jako minulý rok

-          prosba, aby na dívčích toaletách byla umístěna zrcadla.

Zasedání školního parlamentu

Parlament se konal v aule naší školy dne 15. 3. 2017. Tradičně se zasedání zúčastnili ředitel školy a zástupkyně ředitele.

Informace od vedení školy:

- naše škola získala statut fakultní školy UJEP

- nově zavedený bufet – samoobslužný pult – v jídelně funguje, děti jsou spokojené

- rekonstrukce tříd – probíhá většinou v době neúčasti dětí např. v období prázdnin

- naše škola se přihlásila do projektu EU „Šablony II“. Projekt bude zahájen v září 2017. V rámci projektu budou např. realizovány kroužky pro děti zaměřené na logické hry.

- výzdoba v oknech.

Příspěvky od dětí:

- prosba o umístění vonných mýdel na chlapeckém záchodě do mušlí

Výzva:

- zástupci žáků vyzvali vedení školy a další zaměstnance školy na změření sil ve stolním tenisu. Výzva byla přijata. Turnaj žáci versus zaměstnanci školy se uskuteční v průběhu dubna.

Školní parlament 2. 2. 2017

Zasedání parlamentu dne 2. 2. 2017

Dnešního zasedání našeho školního parlamentu se zúčastnil pan ředitel a paní zástupkyně ředitele.

1. Informace ze školy:

- po prázdninách se opět otevře občerstvení v přízemí

- opakují se problémy na toaletách, dochází k poškozování vybavení, je potřeba to řešit

- organizace dopravy před školou – řeší se společně s městskými orgány

- zájezd do Itálie – realizují se dva zájezdy po sobě, prakticky plno, přesto se mohou žáci dále

hlásit.

2. Informace od dětí z parlamentu:

- 9. A – má šikmo upevněný diaprojektor

- „Vrchličák má talent“ – návrh na soutěž ve škole

- Akademie – bude v příštím školním roce

- školní klub – osvědčila se pomoc žáků z devátých tříd, zvláště v období zvýšené nemocnosti.

Na závěr popřál pan ředitel všem žákům hezké prožití nastávajících prázdnin.

Ing. Miroslav Klíma

Zasedání školního parlamentu 21. 12. 2016

Zasedání bylo zahájeno přáním všem žákům hezkého prožití vánočních svátků a všeho nejlepšího do nového roku.
Program:
1) Zřízení školního poradenského pracoviště.
Pracoviště pracuje na naší škole od začátku školního roku pro děti i rodiče.
a) školní psycholog – paní Mgr. Ingrid Štroblová
b) koordinátor inkluze – paní Mgr. Karin Skálová.
Bližší informace jsou umístěny na webových stránkách naší školy.
2) Školní klub.
Vzhledem k nevhodnému chování a poškozování majetku školy některými dětmi, budou tito žáci buď dočasně či trvale vyloučeni ze školního klubu. O této možnosti budou rodiče žáka včas informováni.
3) Školní jídelna.
Bylo konstatováno, že se kvalita jídel zlepšila k lepšímu. Navíc, od začátku příštího kalendářního roku bude ve školní jídelně umístěn bar, kde budou mít děti k výběru současně ze dvou salátů.
4) V souvislosti s vyhláškou MŠMT dojde i ke změně sortimentu v automatech na jídlo
5) Různé:
- Žádost o výměnu stávajícího dataprojektoru v 9. B
- Je ještě pár míst do Itálie
- Zjištěné závady (např. na WC) mají žáci hned hlásit buď dozorujícímu učiteli anebo svým třídním učitelům.

Ing. Miroslav Klíma

Zasedání školního parlamentu

Ve středu 5. října se sešel školní parlament v aule naší školy.Po přivítání dětí pan ředitel poskytl následující informace:

- návštěva školní inspekce proběhne na škole ve dnech 11. až 14. října

- práce kroužků od 1. října

- připravované zájezdy:

- Itálie (červen 2017)

- lyžařský výcvik - do tohoto zájezdu se budou moci přihlásit zájemci z druhého stupně naší školy

- organizace odchodů dětí ze školního klubu.

V následující diskuzi zazněla prosba žáků o realizaci Akademie, jízdy na kole. Dále žáci žádali o úpravu některých tříd a hovořili o problémechí osobní hygieny po toaletě, zvláště žáků v nižších ročnících.