Každý rok 5. prosince se žáci devátého ročníku promění ve vousaté Mikuláše, líbezné anděly a umouněné čerty. V mateřské školce v Tylově ulici si čerti, Mikuláš i andělé s dětmi zatančí, zacvičí a zazpívají. Do přípravného ročníku, prvních, druhých a třetích tříd přicházejí s vánoční náladou. Čerti dychtivě podávají Mikuláši knihu hříchů a už se rozhlížejí po těch, kteří je doprovodí do pekla. Na štěstí hříchů není mnoho a vše se dá přeci napravit, proto je potřeba slíbit Mikuláši nápravu či polepšení a podat na to čertům ruku. Přicházejí andělé a spolu s Mikulášem roznášejí sladké balíčky, v první třídě dokonce i s pery pro nejlepší „písaře“. Sem tam se z balíčku vykutálí brambora a někde se dokonce černá uhlík, ale na tvářích nejmenších i nejstarších září úsměvy, což je nejdůležitější, neboť dětský úsměv má kouzelnou moc a obměkčí i toho nejzarputilejšího čerta.

čtvrtek, 30 listopad 2017 12:14

Zasedání školního parlamentu

Dne 29.11.2017 se sešel školní parlament ve složení:

Pozorovatelé:

5.A - V. Duda, V. Divišová

5.B - R. Repešová, E. Švarcová

Členové parlamentu:

6.A - A. Procházková, M. Petříček

6.B - V. Budianu, F. Bureš

7.A - M. Bednář, B. Hurytová

7.B - R. Nováková, B. Tschakertová

8.A - B. Toncarová, K. Matajová

9.A - K. Dvořáková, V. Weis

9.B - S. Bohme, M. Beznoska

Program:

pan ředitel sesznámil žáky s následujícími informacemi:

1) Elektronická peněženka - fungovat bude od začátku roku 2018. Budou z ní realizovány platby na školní akce, rodiče budou o čerpání periodicky informováni.

2) Tyršova stezka - proběhla v září u zámku, účast našich dětí okolo 50%. Hodnoceno velmi kladně.

Otázky dětí:

1) Itálie - dva termíny:  první od 11.05., druhý od 1.06. Odjezd vždy v sobotu, návrat v neděli dopoledne.

2) Mlíčka - pouze klasické, bez příchutí ( příchutě nelze z důvodu obsahu chemických látek).

3) Akademie - bude v průběhu jara v městském divadle. Termín bude upřesněn po jednání s divadlem.

4) Turnaj ve stolním tenisu - děti mají zájem o opakování - o druhý ročník turnaje mezi žáky a zaměstnanci školy.

5) Vánoční trhy - letos nebudou, místo nich každá třída se domluví na setkání rodičů a dětí zvlášť.

neděle, 19 listopad 2017 13:16

Bobřík informatiky

Ve dnech 6. – 15. listopadu 2017 se žáci pátých tříd a druhého stupně zúčastnili informatické soutěže, která probíhala on-line na www.ibobr.cz a byla zaměřena na logické myšlení. V České republice se zúčastnilo 79675 soutěžících a celorepublikové výsledky budou známy v následujícím týdnu.

Na naší škole se soutěžilo též a výherci se mohou těšit na diplomy a drobné ceny:

Kategorie Mini (5. třídy)

1. místo Repešová Rozálie (5. B) 176 bodů 2. místo Charouzd Pavel, Čičáková Kateřina, Levová Petra (5. B) 160 bodů, 3. místo Maška Richard (5. B), Kuthanová Veronika (5. A)  156 bodů

Kategorie Kadet (8., 9. třídy)

1. místo Zelenková Ester (8. A) 213 bodů, 2. místo Bartošová Petra, Hypšová Barbora, Pelíšková Aneta, Dvořáková Kristýna (9. A) 208 bodů, 3. místo Čermák Zdeněk (9. A) 192  bodů

Kategorie Benjamin (6.,7. třídy)

1. místo Poldová Karolína (7. A) 213 bodů, 2. místo Rychtecký Adam (7. A) 208 bodů, 3. místo Zajíček Filip (6. B), Dmitry Polyakov (6.A) 200 bodů

Všem žákům gratulujeme k výši dosažených bodů a vyhlížíme výsledky republikového umístění

pondělí, 06 listopad 2017 21:12

Nabídka lyžařského kurzu 2018

Kde: Penzion Zelený Mlýn – Žacléř – Prkenný Důl (http://www.zelenymlyn.com/cz/)

Termín: 8. 1. – 13. 1. 2018

Cena: 5200 Kč (zálohu 2200 Kč je nutno zaplatit do pátku 17. 11. 2017,

č.ú. 78-5247870297/0100, do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, Hory-jméno dítěte).

V ceně: ubytování s plnou penzí /snídaně bufet/, skipas, doprava autobusem.

Ubytování: všechny pokoje se sociálním zařízením, TV, Wi-Fi. Strava začíná obědem a končí snídaní.

Skiareál: 100m od pensionu, 1km pod městem Žacléř, 3 lyžařské vleky a upravené sjezdovky všech obtížností. Více na www.skizacler.com.

Kontakty:

Lenka Divišová - 602 181 988

Uzávěrka přihlášek: 13. 11. 2017

pondělí, 30 říjen 2017 11:07

Divadlo Na cestě

Po roce k nám opět zavítal pan Los s Divadlem Na cestě z Liberce. Tentokrát nám přivezl pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Ani letos nezklamal. Líbily se nám nejen loutky, ale také moderní provedení klasické pohádky. Nejvíce nás pobavila postava Žabodraka.

Představení zhlédli přeškoláci a žáci 1. , 2. a 3. tříd. Budeme se těšit na příští pohádku.

J. Chmelová

úterý, 03 říjen 2017 13:14

úterý, 19 září 2017 11:29

Tyršova stezka slavila úspěch

Naše škola se s hrdostí podílela na velké akci Tyršův Děčín zorganizováním Tyršovy stezky. V sobotu 16. září 2017 byla stezka zahájena v prostoru poblíž sochy Dr. M. Tyrše na Smetanově nábřeží. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše připravila pro děti stezku s osmi stanovišti, na kterých děti plnily různorodé úkoly (sportovní, vědomostní). Odměnou za absolvování stezky byl krásný odznáček, sladkost a balónek s logem školy. Naší stezkou prošlo přes 200 účastníků, což je tou největší odměnou pro celý pedagogický sbor, který Tyršovu stezku pečlivě a dlouho připravoval.

Navíc v týdnu před touto akcí naši žáci očistili sochu Dr. M. Tyrše a uklidili její okolí. V neděli 17. září se pak vybrání žáci naší školy podíleli na oficiálním uctění památky slavného děčínského rodáka.

pátek, 15 září 2017 11:21

Projekt osobnost našich dějin

V rámci občanské výuky měli žáci 8.B vytvořit plakát s největšími osobnostmi našich dějin. Plakát obsahuje

životopis, fotografii, dílo, kterým se uvedená osoba zapsala do našich dějin a porovnání s jinou osobou ze zahraničí.

Mezi jejich "oblíbenci" se objevily takové postavy , jako byl Jan Žižka, Tomáš G. Masaryk, a Dr. M. Tyrš.

Výsledek jejich práce je k nahlédnutí v jejich třídě.