sobota, 16 únor 2019 11:14

Krmení labutí s velkými kamarády

Ve středu jsme vyrazili s přípravným ročníkem k Zámeckému rybníku nakrmit labutě a kachny. Spolu s našimi velkými kamarády z 8. třídy, kteří si s dětmi povídali a doprovodili nás za společným zážitkem. Vzhledem k tomu, že kolem celého rybníka je upozornění se zákazem ptáky krmit pečivem, tak jsme pro vodní ptactvo měli nachystanou směs pro vrubozubé ptactvo, kterou nám připravila naše moc hodná maminka paní Stryková. Chtěli bychom jí tímto moc poděkovat. Myslím, že akce se vydařila a děti byly spokojené. Měly možnost se opět více poznat se staršími spolužáky a ti zase naopak vnímat malé děti jinýma očima.

pátek, 01 únor 2019 11:23

Učení s interaktivní tabulí

Pravidelně navštěvujeme s dětmi PC učebnu, kde máme nainstalované programy pro předškoláky Barevné kamínky, které rozvíjí u dětí mnoho oblastí (matematické představy, pravolevou orientaci, sluchovou analýzu a syntézu, logické myšlení, řečové schopnosti...). Všechny tyto dovednosti budou děti v budoucí první třídě velmi potřebovat. Děti chodí na interaktivní tabuli rády, vše probíhá formou hry, při které se vlastně učí. Využívání mediálních technologií se nám při učení velmi osvědčilo, děti toto učení baví a mají viditelné pozitivní výsledky.

pátek, 01 únor 2019 11:18

Zima je tu

Zimní tvoření v přípravném ročníku nás moc baví. Vyzdobili jsme si krásně třídu a hernu, učíme se nové básničky o zimě a také zpíváme s paní učitelkou písničky, které zimní období doprovázejí.

pondělí, 29 říjen 2018 14:21

Kamarádi z druhého stupně

Žáci z třídy 8. B navázali moc hezkou spolupráci s dětmi z přípravného ročníku. Nejprve se pěkně postupně seznámili a poté pro děti připravili zábavné dopoledne v tělocvičně. Moc jim za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 29 říjen 2018 14:04

Podzim v přípravné třídě

Podzimní vyrábění v přípravném ročníku nás velmi baví. S dětmi jsme nasbírali přírodní materiál v lesním parku a pustili se do práce. Vyráběli jsme skřítka podzimníčka a další výrobky tematicky spojené s podzimem. Nechyběla samozřejmě výroba draka, kterého doprovázela nová písnička o drakovi. Děti jsou velmi šikovné a vyrábění nás moc baví.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 11 červen 2018 09:12

Přípravná třída

To to uteklo! Nedávno bylo září a my jsme byli (jak říká naše paní učitelka) "takový mimina"! :-)
A už jsme školáci ...
Zápis máme za sebou a po prázdninách ... S novou taškou na zádech nastoupíme do 1. třídy. Veeelikou taškou, aby se do ní vešel penál, knížky a sešity.
Jsme zvědaví, jestli budeme v 1. třídě taky cvičit jógu, hrát na jelena, obtiskávat razítka z brambory, lepit perníkovou chaloupku, počítat oříšky, zpívat Marjánku, sázet hrášek, poslouchat bajky a pohádky, vyprávět si ...
Jestli máte čas, mrkněte do fotogalerie, co všechno se v naší přípravce dělo! A držte nám palce, ať jsme i ve velké škole šikulky, jo?  :-)
pondělí, 26 únor 2018 11:00

Přípravná třída 2018/2019

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

pondělí, 26 únor 2018 10:25

Co děláme v přípravné třídě?

Přípravná třída naší školy se stává tradicí a samozřejmostí. Je určena pro děti, kterým byl z důvodu školní nezralosti doporučen odklad nástupu do první třídy. V přípravné třídě děti rozvíjí svou řeč a myšlení, učí se samostatnosti, zapojují představivost a fantazii, trénují obratnost... Vše formou didaktických her, poslechem čteného textu, cvičením, kreslením, vyprávěním, zpíváním... a hrou samotnou, ta je největší učitelka.

My jsme velké šilulky,

už nechodíme do školky.

Chodíme už do školy,

dostáváme úkoly.