pondělí, 19 červen 2017 10:00

Přípravná třída 2017/2018

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

pátek, 21 duben 2017 14:34

Příprava na zápis do 1. třídy

Letos se zápis posunul až na duben, o to více času jsme měli s dětmi se na zápis do 1. třídy připravit. S radostí jsme se učili básničky, písničky a vyplňovali různé pracovní listy, které si pro nás paní učitelka připravila. Důležité pro čtení a psaní je rozvoj fonematického sluchu a trénování analýzy a syntézy. K tomu nám napomáhají různé hry, ale také krásný interaktivní program Písmáček, kde si děti mohou trénovat vyvození první a poslední hlásky ve slově, nebo u slov určovat počet slabik. Proto velmi rádi navštěvujeme počítačovou učebnu, kde je velká interaktivní tabule. Zde si můžeme hravou formou procvičovat různé dovednosti, protože interaktivní programy nás velmi baví!

pátek, 21 duben 2017 14:24

Přišlo jaro do přípravky

Konečně jsme se dočkali prvních paprsků a tak jsme uvítali jaro výrobou Jarní víly. Povídali jsme si o jaru a také o tom,  jak se příroda začíná probouzet. Děti se do výroby Jarní víly pustily s radostí a vtipem. Výsledkem nám pak byla krásná nástěnka s jarní tematikou. V herně nám zdobí zeď zase krásné sněženky a sluníčko netrpělivě vyhlížíme. Také jsme se naučili nové jarní básničky Přišlo jaro, Sněženka, Žabička, Slunce a taneček Na jaře, na jaře.

Také přípravná třída měla své tvoření na Velikonočních dílničkách, které se konaly na naší škole 6. 4.  2017. Velkou radost jsme měli z toho, jak se rodiče s dětmi pustili s vervou do vyrábění. Výsledkem jim pak byla krásná ovečka, která ozdobila nejednu domácnost. Všem jim za to moc děkujeme a těšíme se na další příjemné setkávání na půdě školy.

středa, 21 prosinec 2016 07:42

Nabitý prosinec v přípravném ročníku

Začátek adventního času, vyzdobení třídy a vysvětlení co je advent, tradice a zvyky. Pověsili jsme si do herny adventní kalendář a děti s velkým očekáváním každý den rozbalují pytlíčky s dárečkem a malou sladkostí. Nejprve však musí splnit úkol, který je v pytlíčku vždy ukryt.

5. 12. k nám přišel Mikuláš s čertíky a andělem. Děti s očima na vrch hlavy zazpívaly společně koledu a odvážlivci přidali i básničku. Odměnou jim pak za to byl balíček sladkostí a dárečkem. Moc děkujeme Mikuláši!!!

Vánoční trhy proběhly na naší škole 8.12. Nejen že jsme vyráběli spoustu výrobků na prodej, ale také pilně nacvičovali pásmo koled, básní a zimních písní. Myslím, že se nám vystoupení podařilo a odměnou nám byl bouřlivý potlesk.

V pátek 9. 12. jsme navštívili kino Sněžník, kam přijel Krejčík Honza a pobavil nás hudebním představením o Vánocích. Moc se nám zpívání s Honzou líbilo a nakonec jsme se s ním i vyfotili. Velkým zážitkem byla i cesta samotná, protože jsme jeli MHD busem. Děti byly nadšené, protože většina z nich jezdí po městě pouze autem a tak si cestu patřičně užily.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep