pondělí, 08 duben 2019 16:57

Vítání jara

Učíme se nové jarní básničky a povídáme si o jarních měsících co nám pěkného přinesou. Těšíme se na dny plné sluníčka, abychom mohli chodit na naše pěkné hřiště a pozorovali jarní kytičky a kvetoucí stromy. Přivítali jsme jaro výrobou sluníčka a sněženek. Děti jsou moc šikovné a tak jarní výrobky nám vyzdobily naší třídu i hernu.

pondělí, 08 duben 2019 16:55

Březen v přípravné třídě

Dne 18. 3. 2019 jsme navštívili děčínské muzeum s programem „Perníková chaloupka“. Pohádku si pro nás připravil milý pan Sypěna. Děti si interaktivní pohádku moc užily a nakonec si každý ozdobil svůj vlastní perníček. Na závěr bylo velkým překvapením hledání pokladu v prostorách muzea, kde děti plnily různé úkoly.

pondělí, 08 duben 2019 16:52

Bubnování se Zdeňkem s Drumbeny

21. 3. 2019 se bubnovalo v naší aule školy. Bylo opravdu velmi poučné a akční. Děti měly možnost si vyzkoušet různé druhy bubnů a pod vedením profesionála napodobit udávaný rytmus. Jsme sice malí, říká se přípravka, ale musím říct, že i ti nejmenší zvládli i ty nejtěžší rytmy. Moc se nám to líbilo a třeba to i v někom probudilo zájem hrát na hudební nástroj. Děkujeme!!!

neděle, 10 březen 2019 00:00

Přípravná třída 2019/2020

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit děti s odkladem školní docházky i bez odkladu školní docházky.

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

sobota, 16 únor 2019 11:14

Krmení labutí s velkými kamarády

Ve středu jsme vyrazili s přípravným ročníkem k Zámeckému rybníku nakrmit labutě a kachny. Spolu s našimi velkými kamarády z 8. třídy, kteří si s dětmi povídali a doprovodili nás za společným zážitkem. Vzhledem k tomu, že kolem celého rybníka je upozornění se zákazem ptáky krmit pečivem, tak jsme pro vodní ptactvo měli nachystanou směs pro vrubozubé ptactvo, kterou nám připravila naše moc hodná maminka paní Stryková. Chtěli bychom jí tímto moc poděkovat. Myslím, že akce se vydařila a děti byly spokojené. Měly možnost se opět více poznat se staršími spolužáky a ti zase naopak vnímat malé děti jinýma očima.

pátek, 01 únor 2019 11:23

Učení s interaktivní tabulí

Pravidelně navštěvujeme s dětmi PC učebnu, kde máme nainstalované programy pro předškoláky Barevné kamínky, které rozvíjí u dětí mnoho oblastí (matematické představy, pravolevou orientaci, sluchovou analýzu a syntézu, logické myšlení, řečové schopnosti...). Všechny tyto dovednosti budou děti v budoucí první třídě velmi potřebovat. Děti chodí na interaktivní tabuli rády, vše probíhá formou hry, při které se vlastně učí. Využívání mediálních technologií se nám při učení velmi osvědčilo, děti toto učení baví a mají viditelné pozitivní výsledky.

pátek, 01 únor 2019 11:18

Zima je tu

Zimní tvoření v přípravném ročníku nás moc baví. Vyzdobili jsme si krásně třídu a hernu, učíme se nové básničky o zimě a také zpíváme s paní učitelkou písničky, které zimní období doprovázejí.

pondělí, 29 říjen 2018 14:21

Kamarádi z druhého stupně

Žáci z třídy 8. B navázali moc hezkou spolupráci s dětmi z přípravného ročníku. Nejprve se pěkně postupně seznámili a poté pro děti připravili zábavné dopoledne v tělocvičně. Moc jim za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Kamila Broučková Bartůšková