sobota, 13 květen 2017 20:14

9. A na Lipně

V prvním květnovém týdnu jsme strávili krásné čtyři dny v Lipně nad Vltavou a v jeho blízkém okolí. Byli jsme ubytovaní v Chatě Lanovka, kde jsme měli vše jako na dlani. Protože předpověď na další dny nebyla úplně příznivá, využili jsme slunečného počasí a hned v den příjezdu jsme vyjeli lanovkou na Stezku v korunách stromů, odkud je nádherný výhled na celou vodní nádrž Lipno a krásnou přírodu kolem. Ve středu dopoledne jsme se svezli na bobové dráze a odpoledne se vykoupali v místním Aquaparku. Čtvrtek patřil výletu do Českého Krumlova, prohlídce zámku a zámeckých zahrad, projížďce po Vltavě na vorech a procházce uličkami tohoto překrásného města. Počasí nám nakonec přálo a přispělo k nezapomenutelným zážitkům.

pátek, 28 duben 2017 11:23

Přijímací řízení - odvolání

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. ročníků,

dnes (28. 4. 2017) Cermat předal výsledky jednotných přijímacích zkoušek středním školám. Od dnešního dne tedy bedlivě sledujte webové stránky jednotlivých středních škol. Pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání, přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školu. Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě. že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

neděle, 02 duben 2017 15:38

V Praze vážně i nevážně

Ve čtvrtek 30. 3. 2017 jsme se my, žáci 9.A, rozjeli do Prahy. Naše kroky nejprve směřovaly do Josefova.  V Židovském muzeu jsme si prostřednictvím přednášky o holokaustu nejprve připomněli znalosti z hodin dějepisu. Potom následovalo bádání nad dokumenty a skupinová prezentace spolužákům. Hrůza obětí holokaustu  na nás dýchala ze zdí Pinkasovy synagogy. Při procházce Starým židovským hřbitovem jsme si představovali, jak si tady byly nuceny hrát židovské děti za protektorátu. Po neveselé historii jsme návštěvu Prahy zakončili návštěvou v zábavním centru na Kolbence.

čtvrtek, 23 březen 2017 13:17

Okresní finále v basketbale

V pondělí 20.3. se v tělocvičně naší školy konalo okresní finále basketbalu 8. - 9. tříd. Tým naší školy tvořili: Jáchym Čermák, Vladislav Vrátil, Viktor Weis, František Horáček, Adam Zontág, David Vodička, Matěj Frček, Pavel Kunta. Naši hráči se utkali s nejlepšími z okresu a obsadili krásné 4. místo.

Ve čtvrtek 23.3. následovalo okresní finále kategorie 6. – 7. tříd. V této kategorii se nám dařilo ještě lépe. Hráči ke všem svým utkáním přistoupili velmi zodpovědně a příkladně bojovali a obsadili krásné 2. místo. Stříbrný tým byl složen z těchto žáků: Jan Brož, Matěj Schwarz, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Daniel Dej, David Čermák, Samuel Ridl.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

pondělí, 20 březen 2017 19:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep