Vážení rodiče,

jak jistě víte, 7. května se na pozemku naší školy konal Velký projektový den pro druhý stupeň na téma Volba povolání, který byl realizován v rámci projektu Škola pro všechny. Nacházelo se zde 16 stanovišť, které děti z 6. až 8. ročníků procházely v desetičlenných skupinkách. Na každém stanovišti se děti mohly dozvědět veškeré informace o každém z povolání, např. jaké musí mít člověk vlastnosti a dovednosti, aby mohl vykonávat dané povolání nebo jaké vzdělaní je potřeba. Mimo jiné si děti mohly vyzkoušet jeho praktickou stránku. Na stanovišti zedníka dostali žáci možnost postavit zeď a štukovat, stanoviště elektrikáře bylo rozděleno na tři pracoviště, na kterých byla předváděna elektrotechnická schémata, základní elektrické obvody, elektromagnety a elektromotory. U stavebního technika si vyzkoušeli navrhnout na počítači vlastní dům se zahradou. Dále se zde prezentovaly profese jako hasič, bankéř, zahradník, bubeník, masér, tlumočník, zdravotní sestra a další. Bylo tu také stanoviště pracovníka infocentra, které se nám zdálo zajímavé a pro děti důležité. Děti zde pracovaly s mapou, což se jim může hodit, a s letáčky, na kterých byly různé informace o Děčíně a okolí, ale také o blízkém Německu. My deváťáci jsme mapovali celé dění nebo jsme pomáhali mladším spolužákům na stanovištích.

Za redakční tým 9. r.: Kristýna Matajová, Petr Cikán, Ester Zelenková, Jakub Mujabašič

103 žáků z šestých, sedmých, osmých a devátých ročníků navštívilo v úterý 18. 12. 2018 adventní Míšeň. V nejstarší evropské porcelánce žáci zhlédli krátký dokumentární film v českém jazyce o historii výroby porcelánu a jeho zdobení. Dozvěděli se, že tzv. „cibulák“ vzniká právě zde v 18. st. Následovala prohlídka místností, kde žáci nahlédli do tajemství ručního zdobení porcelánu, spatřili nanášení vzorů, glazury i výrobky před a po výpalu. Přestože zaměstnanci hovoří německy, snažili se doplnit český nahraný komentář i vlastními postřehy. V závěru prohlídky se žáci prošli po prostorách muzea, kde obdivovali vzácné kusy užitkového i dekorativního porcelánu v podobě nádobí, figurek, hodin apod. Po přejezdu pod historickou část města jsme vystoupali k Albrechtsburgu, kde původně manufaktura sídlila. Zde si žáci prohlédli tři patra místností s inventářem, které pro zkoumali na základě výkladu českých audioprůvodců. V samotném závěru dne se žáci prošli historickým jádrem staré Míšně a na adventních trzích ochutnali dětský punč či pověstný bratwurst a další laskominy.

V úterý 28. 11. se družstvo žákyň naší školy ve složení Kristýna Škodová, Anna Libichová, Ema Mlatečková, Klára Tupcová, Nikola  Rusnáková, Viktorie Špringerová, Barbora Zelená a Anička Procházková zúčastnilo okresního kola v přehazované dívek, které se konalo na ZŠ  Březová. Jedenáct přihlášených družstev bylo rozděleno do tří skupin. Dívky postoupily po třech vyhraných zápasech ve své skupině z prvního místa do finálové skupiny společně se ZŠ Želenice a ZŠ Boletice. Poté, co porazily oba týmy, získaly zcela zaslouženě zlaté medaile a postup do krajského kola.

Dívkám patří velké poděkování za bojovnost, velké nasazení při hře a výbornou reprezentaci školy!

pondělí, 06 listopad 2017 12:29

Úterý 31. 10. patřilo akci Halloween, kterou připravili žáci šestých tříd pro své mladší spolužáky z 1. tříd. Školní budovou se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem třiceti dětí, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit v tělocvičně. Ti, co se nebáli, si společně se strašidly zatancovali na závěrečné diskotéce.

úterý, 24 říjen 2017 14:53

Šesťáci v planetáriu

V úterý 10. října se žáci šestých tříd vydali autobusem do Planetária v Teplicích.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:05

Horní Maršov

Na začátku měsíce září se vypravily obě šesté třídy do Horního Maršova. Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali a soutěžili. Podnikli jsme výlet i do Dvora Králové. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plného nástrah. Poslední večer patřil tanci.  Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

neděle, 04 červen 2017 18:21

Školní výlet 5.A

Ve středu 31.5. jsme se společně s žáky 5.A vydali po stopách dobrodružství! Naše trasa začínala nevinně před školou. Vydali jsme se pěšky do Ludvíkovic, které se nám pro následující dva dny staly kotvištěm. Den jsme vyplňovali hrami na hřišti. Odpoledne jsme se díky ochotě několika místních obyvatel, včetně pana starosty Šturmy, vydali zkoumat podzemí. Pro děti tak nastala první zkouška odvahy. Jištěni zkušeným horolezcem jsme slézali do hlubin podzemí po několikametrovém žebříku. Cestou necestou jsme se prodrali zpět na povrch zemský a zamířili ke kulturnímu domu, kde na nás čekali někteří rodiče a táborák s buřtíky. Po desáté večerní na nás čekalo další tajuplné dobrodružství. V doprovodu baterek jsme se vydali na stezku odvahy, která končila na místním hřbitově. Ani žádná strašidla nebyla potřeba, naše fantazie pracovala na plné obrátky. Krátce před půlnocí jsme všichni zalehli do spacáků a popřály si dobrou noc. Druhý den jsme se vydali ke koním a na cestu zpět do Děčína. Počasí nám přálo a výlet se nám náramně podařil!

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.