Get Adobe Flash player

Ve středu 3. 5. vykouklo sluníčko z mraků, aby nám, žákům sedmého ročníku, posvítilo na pražské památky. Po příjezdu do matičky Prahy jsme se vydali cestou českých králů na Pražský hrad. Připomněli jsme si, kde se poprvé v Čechách pěstovaly brambory, kde Eliška Přemyslovna vítala svého chotě Jana Lucemburského, když poprvé přijel do Prahy a kde se pekly středověké calty (housky). Na Karlově mostě si na místě, kde byl do Vltavy svržen Jan Nepomucký, většina z nás v duchu něco přála. Přání splněno však bude jen těm, kteří vydrželi a do konce Karlova mostu nepromluvili. Pro některé z nás to byl velmi těžký úkol. Na Pražský hrad jsme vstoupili přes bezpečnostní rámy a podrobili jsme se důkladné prohlídce, toť nepříjemný dopad teroristických útoků v zemích Evropské unie. Na Hradě jsme obdivovali velkolepost Svatovítské katedrály, skromnost Svatojiřské baziliky, rozlehlost Vladislavského sálu i romantické domečky ve Zlaté uličce. Už se těšíme na další návštěvu naší Matky měst.

pondělí, 01 květen 2017 14:54

Veni vidi vici aneb Dámská jízda na zámku

pátek 28. 4. 2017 se pětice vítězek za tří školních kol dějepisné soutěže Historie a současnost Děčínska utkala s dalšími týmy základních škol z Děčína. Dvě z dívek, Barbora Kroupová a Viktorie Strnadová z 8.B, měly možnost si klání vyzkoušet už v loňském ročníku. Zkušenosti předaly i svým kamarádkám – Petře Bartošové z 8.A, Hance Kmochové ze 7.B a Nele Honové ze 6.B. Týmová spolupráce se projevila už při tvorbě plakátu na téma Město Děčín a osvědčila se při kvízu, hádání děčínské osobnosti či stavbě Tyršova mostu. Dívky projevily nejen znalosti, ale i dovednosti a bojového ducha, a proto byly odměněny vítězstvím. Do soutěže jsme se vrátili po delší odmlce před třemi lety, proto jsem hrdá, že „dámská jízda“ se vydařila. Do síně slávy tak k mnoha pohárům za sportovní úspěchy přibude krásné 1. místo i za dějepis, a pak že je historie nuda.

úterý, 11 duben 2017 14:24

Okresní finále malé kopané

Ve čtvrtek 6.4. se konal turnaj v malé kopané žáků 6. – 7. ročníků. Bohužel se do turnaje přihlásila pouze 4 družstva. Tým naší školy, ZŠ Kamenická, ZŠ Máchova a ZŠ Březová. Chlapci z naší školy vstoupili do turnaje dobře, když porazili ZŠ Máchova 4:0. V dalším zápase jsme rovněž zvítězili a to nad ZŠ Březová poměrem 8:2. Vzhledem k ostatním výsledkům se tak náš poslední zápas stal zároveň zápasem o 1. místo. Bohužel, po několika neproměněných šancích, jsme prohráli se ZŠ Kamenická 2:1. Náš tým tedy obsadil krásné druhé místo.

Složení týmu: Dominik Buchal – Jakub Stránský, Matěj Hollmann, Sam Ridl, Petr Rác – Kryštof Bouša, Matěj Bednář – Dan Bojčev, Fanda Kvíz.

čtvrtek, 23 březen 2017 13:17

Okresní finále v basketbale

V pondělí 20.3. se v tělocvičně naší školy konalo okresní finále basketbalu 8. - 9. tříd. Tým naší školy tvořili: Jáchym Čermák, Vladislav Vrátil, Viktor Weis, František Horáček, Adam Zontág, David Vodička, Matěj Frček, Pavel Kunta. Naši hráči se utkali s nejlepšími z okresu a obsadili krásné 4. místo.

Ve čtvrtek 23.3. následovalo okresní finále kategorie 6. – 7. tříd. V této kategorii se nám dařilo ještě lépe. Hráči ke všem svým utkáním přistoupili velmi zodpovědně a příkladně bojovali a obsadili krásné 2. místo. Stříbrný tým byl složen z těchto žáků: Jan Brož, Matěj Schwarz, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Daniel Dej, David Čermák, Samuel Ridl.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Při vyhlašování výsledků a předávání medailí byla naše škola jmenována suverénně nejčastěji. Zlaté medaile v soutěži družstev si odnesli mladší žákyně, starší žákyně i mladší žáciStarší žáci skončili na druhém místě.

Táňa Toušková a Tereza Rádlová vybojovaly zlaté medaile i v soutěži jednotlivkyň.  Adéla Pechancová obsadila ve velké konkurenci 2. místo. Těsně pod stupni vítězů skončila Nela Honová.

V kategorii chlapců byl nejúspěšnější Filip Chovanec, který skončil v soutěži jednotlivců na 3. místě.

Postup do krajského kola, které se bude konat 27. března v Ústí nad Labem, si svými propracovanými a pečlivě natrénovanými sestavami vybojovaly dívky: Tereza Rádlová, Adéla Pechancová, Táňa Toušková a Nela Honová.

Mladší žákyně : Táňa Toušková, Nela Honová, Anna Libichová, Viktorie Špringerová, Nikola Rusnáková, Rozálie Fialová

Starší žákyně : Terezá Rádlová, Adéla Pechancová, Adelaide Barsella, Anna Nováková

Mladší žáci : Filip Chovanec, Břetislav Šváb, Matěj Holman

Starší žáci : František Horáček, Saša Rauscher, Adam Zontág, Michal Mansfeld

Všem zúčastněným gratulujeme a dívkám přejeme hodně štěstí v krajském kole!!!

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep