Get Adobe Flash player

Kdo by neznal pověsti o Libuši a Přemyslu Oráčovi, o Ctiradu a Šárce či hrdinném Šemíkovi? Právě za těmito národními pověstmi a slavnou českou historií se v úterý 23. 5. vypravili naši žáci 6. ročníku. Kam? Kam jinam než na Vyšehrad. Po krátké procházce Vyšehradem a dějepisném výkladu se rozdělili do družstev a ve skupinách dohledávali historická fakta vztahující se k baroknímu opevnění či románské rotundě sv. Martina a dalším památkám. Pracovali s texty pověstí a anglickou verzí legendy o sv. Václavu. Protože angličtina by měla být jazykem především konverzačním, oslovovali turisty, vyptávali se jich na zemi původu i na pobyt v České republice. Nakonec pátrali na vyšehradském hřbitově po hrobech Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena, Karla Hynka Máchy, Jana Nerudy či Antonína Dvořáka a mnoha dalších slavných osobností českého národa. Po osvěžující zmrzlině přišlo vyhodnocení a sladká odměna. Příští rok bude určitě pokračovat jejich poznávání Prahy a možná opět formou tandemové výuky.

pondělí, 01 květen 2017 14:54

Veni vidi vici aneb Dámská jízda na zámku

pátek 28. 4. 2017 se pětice vítězek za tří školních kol dějepisné soutěže Historie a současnost Děčínska utkala s dalšími týmy základních škol z Děčína. Dvě z dívek, Barbora Kroupová a Viktorie Strnadová z 8.B, měly možnost si klání vyzkoušet už v loňském ročníku. Zkušenosti předaly i svým kamarádkám – Petře Bartošové z 8.A, Hance Kmochové ze 7.B a Nele Honové ze 6.B. Týmová spolupráce se projevila už při tvorbě plakátu na téma Město Děčín a osvědčila se při kvízu, hádání děčínské osobnosti či stavbě Tyršova mostu. Dívky projevily nejen znalosti, ale i dovednosti a bojového ducha, a proto byly odměněny vítězstvím. Do soutěže jsme se vrátili po delší odmlce před třemi lety, proto jsem hrdá, že „dámská jízda“ se vydařila. Do síně slávy tak k mnoha pohárům za sportovní úspěchy přibude krásné 1. místo i za dějepis, a pak že je historie nuda.

úterý, 11 duben 2017 14:24

Okresní finále malé kopané

Ve čtvrtek 6.4. se konal turnaj v malé kopané žáků 6. – 7. ročníků. Bohužel se do turnaje přihlásila pouze 4 družstva. Tým naší školy, ZŠ Kamenická, ZŠ Máchova a ZŠ Březová. Chlapci z naší školy vstoupili do turnaje dobře, když porazili ZŠ Máchova 4:0. V dalším zápase jsme rovněž zvítězili a to nad ZŠ Březová poměrem 8:2. Vzhledem k ostatním výsledkům se tak náš poslední zápas stal zároveň zápasem o 1. místo. Bohužel, po několika neproměněných šancích, jsme prohráli se ZŠ Kamenická 2:1. Náš tým tedy obsadil krásné druhé místo.

Složení týmu: Dominik Buchal – Jakub Stránský, Matěj Hollmann, Sam Ridl, Petr Rác – Kryštof Bouša, Matěj Bednář – Dan Bojčev, Fanda Kvíz.

Družstvo dívek ve složení Tereza Rádlová, Adéla Pechancová, Taťána Toušková a Nela Honová se po nelehkém průběhu soutěže svými výkony probojovalodo republikového finále, které se bude konat 8. dubna v Praze.  Každá z dívek soutěžila v trojboji, který zahrnuje přeskok, bradla a akrobatickou sestavu na prostných. Po součtu všech bodů dívky obsadily nádherné druhé místo a odvezly si tedy stříbrné medaile. Táňa Toušková zazářila i v soutěži jednotlivkyň, kde obsadila krásné 3. místo.

.Vítězkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Praze!!!

čtvrtek, 23 březen 2017 13:17

Okresní finále v basketbale

V pondělí 20.3. se v tělocvičně naší školy konalo okresní finále basketbalu 8. - 9. tříd. Tým naší školy tvořili: Jáchym Čermák, Vladislav Vrátil, Viktor Weis, František Horáček, Adam Zontág, David Vodička, Matěj Frček, Pavel Kunta. Naši hráči se utkali s nejlepšími z okresu a obsadili krásné 4. místo.

Ve čtvrtek 23.3. následovalo okresní finále kategorie 6. – 7. tříd. V této kategorii se nám dařilo ještě lépe. Hráči ke všem svým utkáním přistoupili velmi zodpovědně a příkladně bojovali a obsadili krásné 2. místo. Stříbrný tým byl složen z těchto žáků: Jan Brož, Matěj Schwarz, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Daniel Dej, David Čermák, Samuel Ridl.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep