Get Adobe Flash player

Kdo by neznal pověsti o Libuši a Přemyslu Oráčovi, o Ctiradu a Šárce či hrdinném Šemíkovi? Právě za těmito národními pověstmi a slavnou českou historií se v úterý 23. 5. vypravili naši žáci 6. ročníku. Kam? Kam jinam než na Vyšehrad. Po krátké procházce Vyšehradem a dějepisném výkladu se rozdělili do družstev a ve skupinách dohledávali historická fakta vztahující se k baroknímu opevnění či románské rotundě sv. Martina a dalším památkám. Pracovali s texty pověstí a anglickou verzí legendy o sv. Václavu. Protože angličtina by měla být jazykem především konverzačním, oslovovali turisty, vyptávali se jich na zemi původu i na pobyt v České republice. Nakonec pátrali na vyšehradském hřbitově po hrobech Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena, Karla Hynka Máchy, Jana Nerudy či Antonína Dvořáka a mnoha dalších slavných osobností českého národa. Po osvěžující zmrzlině přišlo vyhodnocení a sladká odměna. Příští rok bude určitě pokračovat jejich poznávání Prahy a možná opět formou tandemové výuky.

úterý, 11 duben 2017 14:24

Okresní finále malé kopané

Ve čtvrtek 6.4. se konal turnaj v malé kopané žáků 6. – 7. ročníků. Bohužel se do turnaje přihlásila pouze 4 družstva. Tým naší školy, ZŠ Kamenická, ZŠ Máchova a ZŠ Březová. Chlapci z naší školy vstoupili do turnaje dobře, když porazili ZŠ Máchova 4:0. V dalším zápase jsme rovněž zvítězili a to nad ZŠ Březová poměrem 8:2. Vzhledem k ostatním výsledkům se tak náš poslední zápas stal zároveň zápasem o 1. místo. Bohužel, po několika neproměněných šancích, jsme prohráli se ZŠ Kamenická 2:1. Náš tým tedy obsadil krásné druhé místo.

Složení týmu: Dominik Buchal – Jakub Stránský, Matěj Hollmann, Sam Ridl, Petr Rác – Kryštof Bouša, Matěj Bednář – Dan Bojčev, Fanda Kvíz.

čtvrtek, 23 březen 2017 13:17

Okresní finále v basketbale

V pondělí 20.3. se v tělocvičně naší školy konalo okresní finále basketbalu 8. - 9. tříd. Tým naší školy tvořili: Jáchym Čermák, Vladislav Vrátil, Viktor Weis, František Horáček, Adam Zontág, David Vodička, Matěj Frček, Pavel Kunta. Naši hráči se utkali s nejlepšími z okresu a obsadili krásné 4. místo.

Ve čtvrtek 23.3. následovalo okresní finále kategorie 6. – 7. tříd. V této kategorii se nám dařilo ještě lépe. Hráči ke všem svým utkáním přistoupili velmi zodpovědně a příkladně bojovali a obsadili krásné 2. místo. Stříbrný tým byl složen z těchto žáků: Jan Brož, Matěj Schwarz, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Daniel Dej, David Čermák, Samuel Ridl.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Při vyhlašování výsledků a předávání medailí byla naše škola jmenována suverénně nejčastěji. Zlaté medaile v soutěži družstev si odnesli mladší žákyně, starší žákyně i mladší žáciStarší žáci skončili na druhém místě.

Táňa Toušková a Tereza Rádlová vybojovaly zlaté medaile i v soutěži jednotlivkyň.  Adéla Pechancová obsadila ve velké konkurenci 2. místo. Těsně pod stupni vítězů skončila Nela Honová.

V kategorii chlapců byl nejúspěšnější Filip Chovanec, který skončil v soutěži jednotlivců na 3. místě.

Postup do krajského kola, které se bude konat 27. března v Ústí nad Labem, si svými propracovanými a pečlivě natrénovanými sestavami vybojovaly dívky: Tereza Rádlová, Adéla Pechancová, Táňa Toušková a Nela Honová.

Mladší žákyně : Táňa Toušková, Nela Honová, Anna Libichová, Viktorie Špringerová, Nikola Rusnáková, Rozálie Fialová

Starší žákyně : Terezá Rádlová, Adéla Pechancová, Adelaide Barsella, Anna Nováková

Mladší žáci : Filip Chovanec, Břetislav Šváb, Matěj Holman

Starší žáci : František Horáček, Saša Rauscher, Adam Zontág, Michal Mansfeld

Všem zúčastněným gratulujeme a dívkám přejeme hodně štěstí v krajském kole!!!

neděle, 22 leden 2017 19:58

Lyžařský kurz v Prkenném Dole

Druhý lednový týden jsme strávili se skupinou 27 dětí ve Ski areálu Žacléř – Prkenný Důl. Byli jsme ubytovaní v krásném penzionu Zelený Mlýn. V den příjezdu jsme po obědě vyrazili na svah, který jsme měli až do pátku prakticky jen pro sebe, což bylo velmi příjemné. Po odpoledním lyžování jsme chodili na večerní procházky po okolí nebo si krátili čas hraním si ve sněhu.  Ve středu si všechny děti vyzkoušely jízdu na běžkách, které jim daly zabrat, přesto jim zbyly síly na večerní diskotéku.

Páteční dopoledne patřilo závodům.

Slalom na lyžích – dívky :              1. místo Anna Kuglerová

2. místo Tereza Křesálková

3. místo Bára Zelená

Slalom na lyžích – chlapci :            1. místo Dan Bříza

2. místo Vojta Zamykal

3.  místo Kryštof Bouša

Slalom na snowboardu :                 1. místo Matěj Hollmann

2. místo Jan Jeníček

3. místo Dan Bojčev

Všechny děti zaslouží pochvalu za sportovní výkony i hezké chování.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep