úterý, 21 květen 2019 09:04

Okruh okolo Kvítkova

Blíží se nám konec školního roku a zbývá už jenom pár výletů turistického kroužku. Na ten nedělní, jsme vyrazili do malebné obce Zahrádky u České Lípy. Odtud jsme prošli celkem 13 kilometrovou trasu. Prohlédli jsme si Skleňený vrch, zříceninu hradu Kvítkov, barokní kostel a skalní údolí Peklo. Procházka byla velmi hezká a k tomu nám přálo počasí. Už se opět těšíme na výlet.

Turisté z 5. C a 5.B

pondělí, 13 květen 2019 10:26

Výlet na Schrammstein

Turistický kroužek se opět vydal na výlet. Tentokrát po krásách nedalekého Německa. Minulou neděli jsme vyrazili na skalní útvar zvaný Schrammstein. Čekala nás procházka po krásné krajině Národního parku, a i adrenalin v podobě žebříků, které jsme museli zdolat po cestě nahoru i dolů. Procházku jsme zakončili, v restauraci Stará plynárna ve Hřensku, která je velmi krásně dobově zařízená.

pondělí, 13 květen 2019 10:21

ABECEDA PENĚZ

V minulém pololetí se žáci tříd 4. B a 5. C zapojili do projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ, který je zaměřený na finanční gramotnost. V lednu se žáci seznámili s obecnými pojmy a vyzkoušeli si, při návštěvě místní pobočky, řadu praktických věcí.

Projekt pro čtvrťáky a páťáky vyvrcholil v dubnu, kdy obě třídy měly JARMARK. Na jarmarku žáci prodávali výrobky, které jejich „firma“ vyrobila v průběhu tří měsíců. Přípravy byly opravdu svědomité. Žáci se hravou formou seznámili s fungováním společnosti a hlavně pracovali s penězi. Snažení se oběma třídám vyplatilo, protože si vydělaly na zasloužený výlet v červnu.

středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

úterý, 23 duben 2019 08:36

Odvolání na SŠ

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutíLhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou.

Odvolání by mělo obsahovat:

• Označení správního orgánu, jemuž je určeno

• Jméno, příjmení, datum a místo narození a adresu trvalého bydliště uchazeče

• Název školy, kód a název oboru vzdělání, formu vzdělání

• Důvod nepřijetí uvedený ředitelem školy

• Důvody odvolání

• Jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště zákonného zástupce nezletilého uchazeče, popř. jinou adresu pro doručování

• Datum a podpis nezletilého uchazeče a jeho zákonného zástupce

Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školuNěkteří zákonní zástupci si stále zápisový lístek nevyzvedli ? ! ? Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě, že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

pondělí, 01 duben 2019 09:26

Setkání s Václavem Vokolkem

V pátek 29. 3. jsme měli tu čest setkat se s děčínským rodákem Václavem Vokolkem. Beseda probíhala v Městské knihovně v Děčíně. S autorem jsme mluvili o jeho dětské tvorbě, jeho životě v Děčíně, ale i o jeho otci Vladimíru Vokolkovi. Vladimír Vokolek byl významným básníkem a na jeho počest děti přednesly několik básní ze sbírky Lidské klubíčko. Také se pod jeho jménem uděluje každoročně literární cena pro mladé básníky.  Setkání s autorem nás velmi potěšilo.

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy.

pondělí, 25 březen 2019 09:02

Bobří soutěska

V neděli 24. 3. náš turistický výlet začínal v nedalekých Verneřicích. Z tohoto městečka jsme vyrazili do Louček a dál k Bobřímu vodopádu. Po malé silničce, lemované krásnými domy, jsme dorazili až do malebného údolíčka s vodopády a malými mostky.

Počasí sice nebylo, tak krásné jako sobotu, to nám ale vůbec nevadilo. Byl to velmi hezky strávený den.

Turisté z 5.C a 5. B